Peugeot 206 1.6 hdi 80 kW iskustva

Peugeot 206 1.6 hdi 80 kW iskustva

Član
E ovako htio sam uzeti ga medjutim cijena veca za minimum 2.000 odrzavanje prresudilo je za 1.6 benzin. On ide stvarno nevjerovatno iako je dizel ali Kako sam citao ovaj motor je skup za odrzavati ostale bolje su kaao i na svakom 206.
Moje misljenje da taj motor u tom autu treba zaobici
 
znam da burazer ima 307 2.0 hdi 2004.godina I nema ama bas nikakavih problemA s njim...inace je u sloveniji, hoce da mjenja za nesto mladje pa ga prodaje, 5000 KM, ako zelis mogu te s njim spojiti pa se dogovorite oko prepisa I carine, poz
 
Super Moderator
1.6 hdi je dobar motor sigurno. Ima nekih mana koje treba preventivno rijesiti tipa sito uljne pumpe ocisiti odma. Dovoljno ti govori cinjenica da r pun otpad tih motora a niko ih nr kupuje. Ako je iole dobro odrzavan neces imati problema sigurno
 
Član
Ja kupih jednog puga i ostado na pugu.poslije 206ce koja me slusala neopisivo dobro uzeo sam 307. 2.0 bez fapa i plivajuceg, s remapom ide jako dobro.prva auta na kojim ama bas nista popravljao nisam, estetski sam se pozabavio ali mehanicki stvarno extra. Kolega mi ima tog 1.6 sa 80kw i extra ga slusa, mislim da je 2005 godina, radio je torziju kao i svi ostali, na motoru osim redovnih servisa nista mijenjao nije
 
Član
1.6 hdi je dobar motor sigurno. Ima nekih mana koje treba preventivno rijesiti tipa sito uljne pumpe ocisiti odma. Dovoljno ti govori cinjenica da r pun otpad tih motora a niko ih nr kupuje. Ako je iole dobro odrzavan neces imati problema sigurno
Kao što kaže kolega odradiš preventivno par stvari i miran si , znači skinuti karter i očistiti sito uljne pumpe i još skinuti lajtung dovoda ulja na turbo i iz njega izbiti ono sitno saće(koje se vremenom zaprlja)
Sistem ubrizgavanja je odličan Bosch , jedino mogu praviti problem podloške dizni , ali to je par maraka , potrošnja mizerna a u 206-ici taj motor leti.
Održavanje nije skupo (ide manje od 4 litre ulja) jedino je skuplji filter goriva.
 
Top