Peugeot 205 S16

Peugeot 205 S16

DSC_0030.jpg Prije par mjeseci sam odlucio da napravim nesto novo. Kupio sam glavu,klipove,klipnjace,usisnu i izduvnu granu,instalaciju i ecu od naslijednika S16 motora,u pitanju je xu10j4rs,167ks. Posto ova dva motora dijele isti blok i radilicu nije bilo potrebe da kupujem kompletan motor,tako da sam se odlucio na ovu varijantu...
 
I jos nekoliko slika,kako je sve izgledalo na kraju.
Trenutno je auto kod elektricara i kopca se nova instalacija. :)
Ako bog da,da uskoro upali,pa ce biti i neki video ;)DSC_0050.jpgDSC_0051.jpgDSC_0052.jpgDSC_0054.jpg
 
Evo prvo jedan video dok je jos bio stari S16 motor koji je vec bio pred crkavanje ;)
Tada je bio sekvent plin na ovom motoru i upravo na ovom videu je isao na plin :happy:
 
A evo i jos jedan snimak probne voznje sa novim motorom. Dosta stvari treba jos da se sredi da bi 100% isao kako treba,ali evo,napravio sam ovaj snimak da od prilike vidite kako ide! ;)
Inace,na autu treba uraditi slijedece: dotegnuti sajlu kvacila jer je malo popustio seraf na sajli pa mi dosta otezava saltanje sto se moze primjetiti na snimku. Obrtaji dosta padaju prilikom saltanja i ne prihvati brzinu kako bi trebao,vec to nekako sporo ide... Dalje,nekoliko dzekova od dizni i bombina je lose i treba ih zamjeniti. Stalno spadaju dzekovi pa sam ovaj video snimio iz 4 puta... Neispravan senzor temperature koji je jako bitan za kompjuter tako da mu nije idealna smjesa... Lambda sonda nije skopcana,itd.... Ali to su sve sitnice koje ce uskoro biti dotjerane! Evo video.... :)
 
Član
Svaka cast auto ide ko nevrijeme..Nemogu da se nagledam onoga prvoga klipa kako ide na LPG,prebrzo svaka cast
 
Top