Peugeot 2008 - 1.6 hdi/68kw - trzanje i zvuk iz motora

Peugeot 2008 - 1.6 hdi/68kw - trzanje i zvuk iz motora

Član
Pozdrav,


Vozim Peugeot 2008, 1.6hdi 68kw. Auto ima 216.000km na satu. Vuce normalno, pali normalno, potrosnja ok, ne trosi ulje. Servisiran je uredno. Ali ima problem koji me prati sigurno 7-8 mjeseci. Desava se da kada vozim, recimo izmedju 1800 do 2200 obrtaja desi se neko cvokocanje, kuckanje u motoru, kao da neka kuglica udara. NE umijem opisati, a uz to javlja se trzanje. To traje mozda sekundu. Desi se da bude par trzaja u 3-4 sekunde. Ako dodam gas prestaje. Znaci desava se samo kad drzim gas na jednakim obrtajima.
Trzanje nijesam primijetio recimo u 4 i 5 brzini osim 1, 2 i 3. U posljednje vrijeme se desi kad palim motor prvi put u toku dana da se cuje taj zvuk i onda me prati svo vrijeme , ugrijao se motor ili ne isto je. Dijagnostika ne pokazuje nista, isao sam dva put kod majstora, uglavnom niko nije znao mi reci nista. Jedan je preporucio reparaciju turbine ali kao ne znaci da ce ovo prestati. Radio sam veliki servis malo prije nego je sve ovo pocelo, moze li se desit da su nesto zajebali?
P.S ne znam moze li jos ovo biti od pomoci ali, na oduzimanje i dodavanje gasa osjeti se trzaj u tom trenutku.
 
Top