Peugeot 106 (Pitanje oko ugradnje plina)

Peugeot 106 (Pitanje oko ugradnje plina)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Cuo sam da ima neke plastične grane, na koje ide skuplje ugradnja plina. Interesuje me da li se po godistu moze znati koja je vrsta grane na autu tom ili mora se bas pogledati motor.

Radi se o modelu Peugeot iz 2001 godine, 1.2 benzin motor sa 44kw.
 
koliko sam uspio precesljati net nigdje se ne spominje plasticni usis za Pug 106.
motor o kojem pricas nije 1.2 vec je 1.1 sa fabrickom doznakom TU1. koristio se je od pocetka prodaje 1991 godine i kroz generacije je dotjerivan. poceo je sa karburatorom i napredovao na multi point injection kako bi udovoljio Euro III normama izduvnih gasova. ako nisu uveli plasticnu granu tokom uvodjenja multi point injection-a onda sumnjam da ima plasticnu usisnu granu. a kako se ne spominje nigdje da je plasticna...
toliko od mene
 
Član
freekvw1983 je napisao(la):
koliko sam uspio precesljati net nigdje se ne spominje plasticni usis za Pug 106.
motor o kojem pricas nije 1.2 vec je 1.1 sa fabrickom doznakom TU1. koristio se je od pocetka prodaje 1991 godine i kroz generacije je dotjerivan. poceo je sa karburatorom i napredovao na multi point injection kako bi udovoljio Euro III normama izduvnih gasova. ako nisu uveli plasticnu granu tokom uvodjenja multi point injection-a onda sumnjam da ima plasticnu usisnu granu. a kako se ne spominje nigdje da je plasticna...
toliko od mene

Super...To mi je Fare the Genious ispricao (hvala fare) a hvala i tebi Freek :)....

Inace, kakvo je saznanje za Fiesta 1.3i motore, godista opet tako tih 1999 2000 itd...koji se koriste...
ISto me interesuje....

A obzirom da Saxo koristi isti kao i Pug....onda ne moram pitati...

Inace,...hocu da kupim nesto od toga....PRvo sam se orijentisao bio na pugica 106, ali kontam da je stvarno premalen sepetast, pa da se ne zeznem...nego mi se prosire vidici i na fiesticu i saxo takodjer...

i vise ciljam na verziju benzin plin nego na dizel....
 
Član
Nije zar da od ovih silnih soferčina na ovom forumu niko ne zna kako prepoznati da li je auto plastične grane ili ne ili od kojih godišta je očekivati te plastične grane ccc....
 

edo

Član
te plastične grane su od 1995-e pa na ovamo večinom i ima je fiesta,pa druže idi nekom mehaničaru za 15 sekundi če ti reći koja je plastićna grana u pitanju...
 
Početnik
djulba je napisao(la):
te plastične grane su od 1995-e pa na ovamo večinom i ima je fiesta,pa druže idi nekom mehaničaru za 15 sekundi če ti reći koja je plastićna grana u pitanju...

Upravo tako, jest na fiesti plasticna, a i ne treba ti majstor da bi vidio jel plasticna, prosetas po autopijaci u nedjelju, i sta te interesuje pogledas, otvoris haubu, vidis kakva je grana..i hvala,gospodine,auto nije za mene, plasticni je..ili to je ta grana,metalna, a koje je ovo auto? :) sala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top