Peugeo 206-ica se gasi

Peugeo 206-ica se gasi

Član
Evo vec 4 mjeseca imam problem sa Peugeot 206-icom( 2001 godiste benzin) dakle gasi se u voznji. Auto sam vozio u sve peugeot servise u sarajevu:
AS Dedovic, Bare - promjenili neki senzor, medjutim auto se opet gasi.
Servis 206 ( stup) - Auto je bilo 3 dana u servisu, Vidjeli su problem i stanje kad se auto ugasi, medjutim nisu znali o cemu se radi.(bili su fer i nisu nista naplatili)
Peugeot servis (Ilidza) - prikljucili auto na comp. naravno nije bilo greske i nisu dalje nista radili.
Auto sam vozio kod jos par automehanicara u Sarajevu i niko nije znao otkriti u cemu je problem.

Auto se trunutno nalazi u ovlastenom servisu BLOK d.o.o. gdje je vec 3 sedmice, jutros sam zvao i rekli su da nisu otkrili gresku i auto se i dalje gasi.

Dali mi mozete preporuciti nekog dobrog automehanicara u sa?

Hvala
 
Član
Vrlo je moguće da ti ima prekid na instalaciji, neki loš kontakt, spoj, žica neka načeta i sl., i da gubi vezu sa ECU, BSI, kodom i slično i auto se samo ugasi.
Ne znam koji je motor u pitanju, vjerovatno je neka slabija oprema ako nemaš board comp. u njemu, vjerovatno bi ti izbacio ENGINE IMMOBILISER FAULT.
 
bubam..ali provjeri mase na autu...masu..plus minus...
kod puno tih "novih vozila" motor nece da radi (tj ugasi se ) cim se prekine kontakt sa akumulatora....
a tako u voznji ti se mozda to desi...da izgubi kontakt i ugasi se...i zato kad stanes opet upalis..sve radi opet

ne kazem da je ovo 100% vec neka logika (kad vec toliki servisi i dijagnostike nisu otkrile nista)

:)

i ne mislim samo na masu na klemama..vec dovode do ecu-a,,,itd..instalacije..
 
Član
Kad se ugasi, obicno ga je tesko upaliti treba vise pokusaja. A prije nego se ugasi u voznji krene da trza (trokira) i upali se ona zuta lampica od motora.
 
Član
A de ti meni reci jesu oni tebi pregledali filtere recimo filter goriva, pumpu goriva rezervuar i ostalo :D
 
Član
AMRY imas extra lika dole poslije Konjica na 3 km AE ŠKICO , i meni se to desavalo da se gasi nema majstora kod kojeg nije bio para i para dao i odvucem kod njeg bio neki spoj i ECU gasio auto radi koda kljuca nesto caprcno on uzeo mi 60KM i nikad se vise nije ugasio
 
Top