Perla,flip-flop boje

Perla,flip-flop boje

E ovako,zanima me gdje kupit ili kako sastavit ovakvu boju..
Neki kazu da se sastavlja iz vise perli(najmanje 5 rekord je 18) pa sad ne znam jel to istina ako jest onda nije problem
a_220410.jpg
 
Član
n esastavlja se , takva je kakva je, i jaaaako je skupa. Flip Flop je bar duplo skuplji od perle
 

MTR

Član
dobio sam private poruku ali cu ti ovdje odgovoriti da i ostali znaju

prvo : cijena , pola litre specijalne boje koja ide u mix ( zavisno od nijanse idu do 3 ) kosta 240 KM , litra = 480 KM ovoga ti treba oko 2,5 do 3 litre
, posto se radi troslojno , osnova ili podloga je u perlmutu kojeg ti treba oko 800-1200 grama = oko 140 KM
, za zavrsni ti treba oko 3 litre kvalitetnog laka koji u setu kosta oko 450 KM u setu sa herterom + specijalni aditiv koji kosta oko 50 KM ( litar ) a dodaje se kako bi lak mogao da se nanese u dva deblja sloja a da ne procuri

od ostalog , jos ti tu ide oko 7-8 razlicitih mixeva po 100,200,300 grama ( bijela , crna , zlatna , oker itd ) da bi dobio to sto trazis

e sad sracunaj samo boju i lak ukupno , plus na to dodaj pripremni materijal ( cca 500 KM - brusni papir , kit , spric kit , filera oko 2-3 kile , pa za njega herteri , pa zastitni papir .... ) plus ruke , a za rad sa ovim ti ni jedan normalan nece uzet ispod 6-700 stoja ako je dobar , a dobar mora bit jer se ovo ne moze radit u nekoj talasika garazi

znaci racunaj da spremis oko 4000 KM minimum

uh da ne zaboravim , za ovo komora treba da radi non stop 4-5 sati a to ti je oko 250-300 stojanke glat
 
Imam dobru komoru sa solidnom opremom,nije to neki problem ni ko ce napravit.
U planu je skuter farbat tako da mi ne treba bas puno boje.

A ovo mi je bas lijepo
Znaci gdje bih mogao ovo pribaviti zajedno sa tim specijalnim komponentama koje nema svako
 

MTR

Član
otidji kod Jovice i nek ti napravi sta ti treba , i sto brate ne rece da je motor ja se sjebo racunajuci :D
 
MTR je napisao(la):
otidji kod Jovice i nek ti napravi sta ti treba , i sto brate ne rece da je motor ja se sjebo racunajuci :D

Kod kojeg Jovice? :icon_biggrin:

Prvi put sam ga farbao i sve je dobro bilo osim sto sam napravio jedan curak(bio sam pod stresom) i sto nisam jednu plastikicu dobro pripremio a bila je perla preko pa se vidila greska,ostalo sve 5 tako da mislim da cu i ovaj put:D

Evo i slike da ne bude da pricam u vjetar

http://desmond.imageshack.us/Himg840/scaled.php?server=840&filename=dsc01143j.jpg&res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg153/scaled.php?server=153&filename=dsc00194pn.jpg&res=medium

Usput da pitam,kako je ovaj efekat izveden?
Izgleda mi kao da je lakirao karbon,sad ne znam koliko je to izvodivo
perso-11595-09_04_01_00_46_36.jpg
 
Član
super je ovo i meni se svidja a MTR nisi dzaba napisao kome treba da farba auto ovako evo ima sve samo mu treba %milja...:icon_smile::icon_smile:
 
Top