Peckanje prilikom izlaska iz auta

Peckanje prilikom izlaska iz auta

pozz raja . zadnjih dana nesto cudno mi se desava .
kad god izađem iz auta i dodirnem vrata uvijek malo pecne struja .
probao sam tako nekolko puta i uvijek je peckalo .
nezz u cemu bi mogo bit problem pa ako netko zna nek pomaze ?
radio se o golf 2.
pozz
 
Član
Promijeni garderobu ... ;)

Nakupi se na tebi, tj. na odjeci statickog elektriciteta dok se "trljas" o sjediste u autu i kad dirnes metalni dio auta dodje do praznjenja koje ti osjetis kao peckanje.
Ako si kad obratio paznju i vidje=o na autima da imaju zakacenu neku kao trakicu od gume koja se vuce po zemlji... E to ti je "uzemljenje" i sprecava da se to peckanje desava. Inace dosta pozara na benzinskim pumpama se desi zbog toga elektriciteta ...
 
Član
MOZE BIT STATICKI ELEKTRICITET
I da ima gdje kratki spoj ili sta vec nebi peckalo jer je lim izolovan farbom . :icon_smile::icon_smile:
i da trakica ispod auta za uzemljenje nabavi si je ako nemas
 
aha . maloprije sam sluso muziku i ono bas je treso sjedalo . najvjerovatnije je zbog toga sto sam bio naslonjen na sjedalo a sjedalo se treslo i eto belaja .
hvala i pozz
 
BHT Ovisnik
:lol::lol: ja taj problem imam zadnjih mozda 3 mjeseca,i uvijek sam se pitao sta je,mislio sam ici elektricaru,muzika uvijek trese u autu,kada izađem,zatvaram vrata pecne me, slucajno jednom pitam mehanicara kad sam pravio auto sta moze biti,sta mi se sjebalo,kaze do garderobe,reko' de se *ebi,kontam nesto mi se pokvarilo:lol:
 
Član
ELVIR__T je napisao(la):
MOZE BIT STATICKI ELEKTRICITET
I da ima gdje kratki spoj ili sta vec nebi peckalo jer je lim izolovan farbom . :icon_smile::icon_smile:
i da trakica ispod auta za uzemljenje nabavi si je ako nemas

Imao sam tu trakicu i nikad mi nije bilo jasno čemu služi...svako živ se čudio kad vidi i ja skinem...sad bar znam šta je bilo :lol::lol: Nadam se da me neće početi peckati :lol:
 
Član
Meni se to isto desava otkako mi je elektricar popravi masu na motoru brisaca. Kad god izadjem iz auta malo me pecne. Ja barem znam zasto hahahaha :D
 
Član
Mene nikad ne pecka Saxo, al desavalo mi se na nekim autima. Koga to muci, kad krene izlazit iz auta, prije nego spusti noge na put, nek uhvati jednom rukom metalni dio auta - stok recimo i ne pusta ga dok ne izadje. I nema problema sa peckanjem. I da, to i jeste globalni problem...
 
Član
darko13 je napisao(la):
ELVIR__T je napisao(la):
MOZE BIT STATICKI ELEKTRICITET
I da ima gdje kratki spoj ili sta vec nebi peckalo jer je lim izolovan farbom . :icon_smile::icon_smile:
i da trakica ispod auta za uzemljenje nabavi si je ako nemas

Imao sam tu trakicu i nikad mi nije bilo jasno čemu služi...svako živ se čudio kad vidi i ja skinem...sad bar znam šta je bilo :lol::lol: Nadam se da me neće početi peckati :lol:

Ni meni nije niakda jasno bilo :cool:
konto raja satvlja kao kic neki ciganluk :lol:,ali eto ima svrhu ;)
 
Član
Hahahah...muziku dobru nemam od maja :icon_sad: ,pa i nema trenja u autu al zato ima mala i uvjek je se cudila sto je pecka kad je odvucem do zgrade....:lol:
HAMAN DA JE RIJESENJE U TOJ TRAKICI POZADI STO SAM I SAM MISLIO DA JE FURKA NAKA....
:cool::cool::cool::cool:
 
Top