pc steka

pc steka

Član
Nakon sto ga upalim i nekih 5 minuta rada zablokira i pojave se linije po monitiru kao da je display otisao. I onda ga moram ponovo restartovat da bi radio, i opet 5 minuta max i ponovo isto. Sta bi moglo biti? Na shutdownu stoji upozorenje za important update - ne mogu da instaliram explorer 9. Sta bi moglo biti zna li iko?
Konfiguracija je intel core duo 1.6, 2 gb ram, 250 hdd, 512 mb graficka nvidia ge force.
Pomagajte :icon_sad::icon_confused:
 
Sumnjam da je monitor, pojavile bi se odma a i pokvaren monitor ne blokira rad racunara, nego mozda si kakav virus pokupio, jesi pokusao uci preko safe moda, ako uspijes uci, sacuvaj bitnije podatke, i formatiraj.
 
Član
Nisam ulazio preko safe moda. Jel moguce da sam kakvim updateom zeznuo s obzirom da mi nije originalni windows 7? Mozda da spasim vaznije file-ove na d disk i da mu sistem reinstaliram, jer nisam ga dirao par godina?
 
Merrro je napisao(la):
Nisam ulazio preko safe moda. Jel moguce da sam kakvim updateom zeznuo s obzirom da mi nije originalni windows 7? Mozda da spasim vaznije file-ove na d disk i da mu sistem reinstaliram, jer nisam ga dirao par godina?

Hm, nevjerujem...nego pokusaj safe mode i sacuvaj bitnije podatke na particiju koju ne formatiras, pa onda ugasi i pokusaj normalno upaliti, ako opet ne moze, odradi formatiranje...
 
Član
Jos nista nisam rijesio. I dalje se sve isto ponavlja. Ali izgleda da je problem sa grafickom. Usao sam u device menager i stoji uzvicnik na istoj. Deinstalirao sam ponovo na njoj drivere ali nista. Na postavkama graficke pise da je disabled error 43.
Nemam pojma koji joj je vrag.:icon_confused::icon_confused::icon_confused:
 
Član
uzmi tu graficku i ubaci u neki drugi racunar ako ne bude ni tamo radila onda je ispeci u rerni :D. Ja sam sinoc i gle cuda radi :D
 
Član
isti belaj imao,ventilator na grafickoj drekn'o ,nije se hladila i nakon sto se pregrije,zablokira sve,slika na monitoru poludi i tak' to
pregledaj graficku sto ti serialgf kaze ;)
 
Član
serialgf je napisao(la):
uzmi tu graficku i ubaci u neki drugi racunar ako ne bude ni tamo radila onda je ispeci u rerni :D. Ja sam sinoc i gle cuda radi :D

Jel tesko naci onu termalnu pastu? I jel koliko traje ta graficka poslije rerne?Malo sam gledao proceduru po youtube. Inace ne forsiram graficku(mislim ne igram neke zahtjevne igre), mozda joj je smetao radijator jer je centralna blizu?

Shelby je napisao(la):
isti belaj imao,ventilator na grafickoj drekn'o ,nije se hladila i nakon sto se pregrije,zablokira sve,slika na monitoru poludi i tak' to
pregledaj graficku sto ti serialgf kaze ;)

Kako si ti rijesio svoj problem, promijenio drugu ili?
 
Član
Ili uzmi i fino usisaj prasinu iz kucista i sve fino prebrisi onom magicnom krpom, posebno na ventilatore obrati paznju!;)
 
Član
skora je napisao(la):
Ili uzmi i fino usisaj prasinu iz kucista i sve fino prebrisi onom magicnom krpom, posebno na ventilatore obrati paznju!;)

To sam prvo odradio, skidao i sve hladnjake i detaljno usisao, ali isto. Definitivno je do graficke kartice samo je jos pitanje da li da je u rerni przim ili samo promijenim termalnu pastu i ponovo sve spojim, i mozda jos da dodam kakav ventilator obzirom da ga moja nema.;)
 
Član
Ako ti graficka nema ventilator, nemas potrebe stavljati dodatni jer je vec riknula... probaj naci drugu graficku pa je spoji na svoj racunar i odma ces znati jel do nje ili nije...

Graficka ako je riknula nemozes je popraviti... druga stvar je kod graficki karti koje imaju ventilator na sebi pa on rikne... to se da promijeniti i napraviti ali kao sto si reko tvoja nema ventilator tako da joj nema spasa
 
Merrro je napisao(la):
skora je napisao(la):
Ili uzmi i fino usisaj prasinu iz kucista i sve fino prebrisi onom magicnom krpom, posebno na ventilatore obrati paznju!;)

To sam prvo odradio, skidao i sve hladnjake i detaljno usisao, ali isto. Definitivno je do graficke kartice samo je jos pitanje da li da je u rerni przim ili samo promijenim termalnu pastu i ponovo sve spojim, i mozda jos da dodam kakav ventilator obzirom da ga moja nema.;)

Sprzi je;) Ne znam koliko je to dugotrajno, ali moze posluziti;)
 
Član
Merrro je napisao(la):
serialgf je napisao(la):
uzmi tu graficku i ubaci u neki drugi racunar ako ne bude ni tamo radila onda je ispeci u rerni :D. Ja sam sinoc i gle cuda radi :D

Jel tesko naci onu termalnu pastu? I jel koliko traje ta graficka poslije rerne?Malo sam gledao proceduru po youtube. Inace ne forsiram graficku(mislim ne igram neke zahtjevne igre), mozda joj je smetao radijator jer je centralna blizu?

Shelby je napisao(la):
isti belaj imao,ventilator na grafickoj drekn'o ,nije se hladila i nakon sto se pregrije,zablokira sve,slika na monitoru poludi i tak' to
pregledaj graficku sto ti serialgf kaze ;)

Kako si ti rijesio svoj problem, promijenio drugu ili?



promjenio,stavio drugu,jebga,moja je bas bila dotrajala :D
 
Član
kod mene se tako slicno desavalo, problem je bio jer sam overklokovao graficku i procesor, mislim da je kod tebe u pitanju graficka, akoje nisi klokovao mozda se nekim slucajem pregrijava, skini neki program da vidis kolija je temperatura (gamer hud, easy setyp i sl.) ako slucajno bude temperatura problem vidi da li je dobar kontakt izmedju hladnjaka i procesora graficke i mozda treba promijeniti pastu;
pozZ
 
Top