pc se samo gasi

pc se samo gasi

slabo si ti to vratio u njega tj. nesto si zezno oko kopcanja a da nisi sta čaprko oko RAM memorije
ako si promjenio slot onda nece radit jer jedan je master slot tj u žuti se ubacuju ovi ramovi od gige pa na vise
a u crne manji ;)
 
Član
i to sam pokusavao uklopi ram memorija pistao bi samo nebi sam od sebe gasio..........
 
Član
druze pogledaj temeraturu procesora..to mozes u biosu pogledati ako se grije zbog toga se gasi...ako je normalna temperatura onda ti je napajenje zviznulo :cool:
 
Član
mjenjao napojnu nije,ne mogu do biosa doci,cim ga upalim krene ventilator (oba) i nakon 3 sekunde ugasi se........
 
Otkaci 4-pin kabl sto ide na procesor tj kraj njega dvije zute dvije crne ujednom pa probaj da li ce upaliti ;)
 
Član
Koja je matična u pitanju? Hidraulic je jedino dobro pitao.

Imaš ovdje šta koji pisak (beep) znači, zavisno od ploče:

http://pcsupport.about.com/od/nonworkingcomponent/ht/beepcodestb.htm

Sve zavisi kako se ta dva čuju, ima kombinacija, duže, kraće, ali po informacijama na linku iznad bi mogao biti ram u pitanju.

ernadhusic je napisao(la):
ako si promjenio slot onda nece radit jer jedan je master slot tj u žuti se ubacuju ovi ramovi od gige pa na vise
a u crne manji ;)
:lol::lol::lol::lol:

Nemoj više druže molim te ovakve savjete davati. Nema to veze sa količinom rama, nego sa dual kanalima, da upariš dvije RAM, ili eventualno ako ploča podržava na primjer DDR2 i DDR3 pa su slotovi drugačije označeni.
 
Aha to napajanje je procesora i tu ide na tranzistore i kondenzatore pa na procesor ako imas instrument izmjeri tranzistore ako znas tu tematiku a ako ne okaci sliku pa da pogledam malo


Tu je gadno nesto u spoju pa ti zastite reaguju i gase racunar moze biti i procesor da je crkao nisam citao da li si mijenjao ali prvo daj sliku tog dijela ploce ;)
 
Član
nisam mjenjao procesor moram ga kupiti,ne vjerujem trazinstore znam na sta mislis (baza-kolektor-emitor),primjetio sam cim upalim da se procesor previse grije sto je ne moguce,bas bude vruc
 
Član
kondezatori nisu napuhani jedino da kapacitivnost izgube,hvala svima na pomoci........
 
Top