passat tdi hladan prebacuje u safe mode

passat tdi hladan prebacuje u safe mode

Član
Desava se sledece. Kad je auto hladno odnosno ne skroz hladan recimo na nekih 60 stepeni pri obrtajima oko 2500-3000 prebaci u safe mode i slabo vuce, a ako je temperatura na 90 odnosno (kazaljka na sredini). onda normalno vuce i ne prebacuje u safe mode. jel imao neko slican problem?
 
Član
Ma ja kad ugasim i upalim ponovo normalno radi, al kad je na radnoj temperaturi, a kad je hladan cim obrtomjer dodje do 2500 obrtaja ponovo izbaci, na koji ventil misliš, na EGR, sam primjetio da pušta ulje, moze li on stekati!
 
Član
NE EGR ventil, vec ventil na samoj turbini koji otvara i zatvara izduvne gasove. Znaci, mehanicki zaglavljuje; nekad moze da se razradi bez skidanja a u vecini slucajeva ces morati da skines turbinu i ocistis je celu.
 
Član
ok, vozicu ovako, pa ako se razradi, razradi , malo cu ga više gasati, ako se skroz zaglavi onda ciscenje turbine
 
Član
jupsi je napisao(la):
Desava se sledece. Kad je auto hladno odnosno ne skroz hladan recimo na nekih 60 stepeni pri obrtajima oko 2500-3000 prebaci u safe mode i slabo vuce, a ako je temperatura na 90 odnosno (kazaljka na sredini). onda normalno vuce i ne prebacuje u safe mode. jel imao neko slican problem?

otidji do nekog boljeg majstora da se taj ventil razraditi cisto sumnjam da ce sam od sebe,imao sam isti takav problem na Seatu,pocet ce ti se desavat da u toku vozne izgubis snagu auta skroz,vozis 80 i odjednom spadne na 50,vrlo opasno kod preticanja.
 
Član
idi ti jarane odma na ciscenje, jeftinije ce te sad izac da je ocistis sad, nego kasnije da nastane jos veci belaj.
 
Član
ovaj, negine ti nova turbina ako nastavis sa izletima na hladno preko 2500 okr.

a da ne pricam da su vgt turbo ko kod tebe pod punim gasom vec u full boostu vec na 1800 okretaja
 
Član
NEmoj se zezat s tim, obavezno odmah u servis i zahtjevaj da ti ciste, ni slucajno ga ne stisci.

Meni je turbo bio prljav i auto mi se prebacivalo u safe mod, serviser mi kaze da ga stisnem po gasu u visokim obrtajima da se procisti. To sam i uradio, vozio ga na 4500 i na 120 kmh se rasula turbina. Kostalo me na kraju 1000 maraka.
 
Član
naravno samo odma skidaj i cisti bolje je dat 100 maraka nego 1000 ne budi lud pa mu vadit dusu u obrtajima neces nista procepit osim katalizatora mozda...
 
Ne mora znacit ni da je turbina ni EGR znam iz licnog iskustva, potrebno je uradit dijagnostiku.

Imam Passata 2004., upalio mi se indikator za neku gresku na motoru na kontrolnoj tabli, ne dadne mi djavo da odem u NIPEX nego na brzinu odem kod nekog lafo priznatog majstora kod nas u Srebreniku, konkretno MUMINOVIĆ (moja preporuka obilazit u širokom luku) i levat mi kaze da treba ocistit turbinu, ja otjeram ujutro on ko fol ocisti i mene presvuce za 150 KM, nakon dva mjeseca (u medjuvremenu nisam cesto vozio) indikator se ponovo upali, ovaj put odem u NIPEX, urade dijagnostiku, crijevo koje ide sa EGR venitila bilo naslonjeno na zastitnu plastiku motora i prilikom vibracija plastika ga progrizla tako da je detektovalo neku gresku na motoru zbog prevelikog usisavanja zraka to je bilo prije 4 godine, neki dan mi se desilo isto opet u NIPEX i opet ista stvar. Popravak koštao: 3 KM komad crijeva + 22 KM usluga.
 

xrx

Član
Mirel_Srebrenik je napisao(la):
Ne mora znacit ni da je turbina ni EGR znam iz licnog iskustva, potrebno je uradit dijagnostiku.

Imam Passata 2004., upalio mi se indikator za neku gresku na motoru na kontrolnoj tabli, ne dadne mi djavo da odem u NIPEX nego na brzinu odem kod nekog lafo priznatog majstora kod nas u Srebreniku, konkretno MUMINOVIĆ (moja preporuka obilazit u širokom luku) i levat mi kaze da treba ocistit turbinu, ja otjeram ujutro on ko fol ocisti i mene presvuce za 150 KM, nakon dva mjeseca (u medjuvremenu nisam cesto vozio) indikator se ponovo upali, ovaj put odem u NIPEX, urade dijagnostiku, crijevo koje ide sa EGR venitila bilo naslonjeno na zastitnu plastiku motora i prilikom vibracija plastika ga progrizla tako da je detektovalo neku gresku na motoru zbog prevelikog usisavanja zraka to je bilo prije 4 godine, neki dan mi se desilo isto opet u NIPEX i opet ista stvar. Popravak koštao: 3 KM komad crijeva + 22 KM usluga.

Predstavi se ovdje (i procitaj pravila foruma) + tema je prilicno stara, turbina je do sad ociscena ili se razletila od raspuhivanja :cool:

pozz
 
Top