Passat B7 - gubitak rashladne tecnosti

Passat B7 - gubitak rashladne tecnosti

U pitanju je Passat b7 Variant 2012 (diesel 1.6). presao je 62k kilometara.

U zadnjih par dana mi se pocela paliti lampica sa znakom toplomjera (gdje je mjerac temperature). Pogledao sam i vidjeo da je antifriz ispod minimalnog nivoa. Nasuo sam (pink boje), i o tada ga gubim konstantno.

Svaka dva dana dospem (oko 20% litra), i sve ostalo je ok. Auto se ne pregrijava, bilo sta da radim. Ispod auta nema znakova curenja antifriza, jednostavno ispari negdje.

U servisu (nije oficijelni) su mi rekli da je otisla vodena pumpa, i da je trosak 900 eura.

Da li je moguce da se auto ne pregrijava, i da stalno dosipam antifriz i da je crkla vodena pumpa?
 
Član
Jest moguce da je pumpa, ali moras imati nekih tragova gubljenja tecnosti.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Moguce je da ti ode u grijanje, i meni se to dešava nakon nekog vremena otvorim fali nesto manje od pola litra, ali nigdje ne curi, niti se pregrijava auto

otkup-sisitem-za-hladjenje.gif
 
Ispod auta nema zista nista. Do sada sam potrosio malo manje od 2 litra antifriza. Ali nigdje nista.

Sta ce se desiti ako odlazi u grijanje?
 
Ako ide unutra osjetit ces na mirisu kad upalis grijanje a i sajba pocne maglit
A to za cijenu od 900eura za veliki servis je previse
Motor kod tvog pasata je smjesten poprijeko mogucnost pustanja je na hladnjaku EGR- a on dodje iza i tesko je ustanovit bez dizalice tu moze brze da ispari jer antifeiz kapa po izduvnoj grani
Ako pusta na vodenoj pumpi onda se mora skinut mikro remen i remenica radilice plasticna zastita tek onda se moze vodjet pustanje na pumpi
Moj savjet dadni majstoru 50KM nek ti ustanovi gdje pusta ova dva mjesta nek dobro pregleda a trece mjesto je na turbini ja mislim da na tvoju turbinu se kaca voda ;)
 
Član
Ja sam isto imao tako fantomski slucaj gubljenja g12, a nigdje traga ikakvog, i dosipaj ko budala,malo malo ode po litre, i na kraju otkrijemo da je curilo na brzoj spojci kod prikljucka za hladnjak i slivalo si niz onu donju zastitnu plastiku i nekako je balila i zavrsavala kod tocka i nije bilo sanse da se primjeti, cim se drugi hladnjak stavio svi problemi nestali :D
 
Član
Moguće da gubi oko EGR-a tj. njegovog hladnjaka ako se ne vidi , nije isključena ni vodena pumpa , rođaku su je mjenjali na takvom Pasatu dok je još bio u garanciji ali njegov je 2.0TDI.
 
Član
napuni do maximuma antifriz, i vozi dok ne dostigne radnu temperaturu,
tako ostavi auto na manjem uzvišenju par sati neka se potpuno ohladi i pogledaj ispod jel pustalo vodu, mora biti suha cesta ispod da vidis ako je negdje curilo
tako mozes vidjeti da li curi na neki spoj ili crijevo, ako ne onda imas ostale opcije al meni je najprije da je to slucaj
ali kad je auto toplo ne moze se vidjet jer se crijeva od temperature šire i "zadihtuju"
 
Top