Passat b6 problem brzine, mjenjač

Passat b6 problem brzine, mjenjač

Član
Pozdrav svima.
Naime, pri prebacivanju iz 1 u 2 brzinu, ali pri malo većim obrtajima od prosijeka, začuje mi se ono "krrr" (zapne), takođe ista stvar, pri prebacivanju iz 3 u 2 brzinu, opet pri većim obrtajima, odn. većoj brzini, ista stvar. Samo u ta dva slučaja se to "zapinjanje" dešava, kod ostalih brzina nema toga, kao i pri normalnim obrtajima, tipa do 2000 i laganom šaltanju se to ne dešava.
U običnoj, laganoj vožnji mi se to ne desi i u 7 dana, ali kad npr. treba krenuti sa uzbrdice i prešaltati 1-2 da ima većeg gasa kako bi izvukao, to je problem.
Da napomenem, to se počelo dešavati, nekako od posle zamjene pomoćnog cilindra kvačila, na mjenjaču što se nalazi a i potpedalni je zamijenjen prije oko 6-7 mjeseci, čisto da imate inf.možda je povezano jedno sa drugim. Ulje u mjenječu sam provjeravo, ima ga dovoljno. Vozilo je Passat b6, 1.9 TDI, 77 KW, 2006 godina,manuelni mjenjač sa 5 brzina.
Da li je ko imao isti problem ili zna šta je razlog svemu opisanom?
 
Član
Pa ako su cilindri ispravni i samo se u 2 brzini desava deluje da je sinhron 2 brzine

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Član
Kociono na maximumu. Obzirom da je zbog curenja pomocnog cilindra, dosipano vise puta novo, dok nije zamjenjen, rekao bih da vecina ulja novo nasuto, a kad je cilindar zamijenjen, valjda ga je ozracio, nisam bio prisutan. Ozracivanje kog cilndra mislis?
 
Top