passat b6 led bixenon farovi ?

passat b6 led bixenon farovi ?

Član
imam primamljivu ponudu za kupovinu led farova za passata 6 (originalni) pa me zanima vase misljenje, jel ih neko ugradjivao ili ih ima na autu i valjaju li cemu ?
trenutno imam obicne farove ali su jako losa kratka svjetla (vjerovatno bih morao sociva mijenjati) i bukvalno u noci moram maglenke paliti da bih vidio cestu.
slike farova:
E4TTvQ7

Ek3S8no.jpg

axCKXu0.jpg

E4TTvQ7.jpg

axCKXu0

Ek3S8no
 
Član
Ako je samo plug and play super je da netrebas nista radit i da ti nedolaze greske na board. A ti farovi na slici su aftermarket sto znaci nisi originalni al sigurno i ti odgovaraju :)
 
Član
Ako je samo plug and play super je da netrebas nista radit i da ti nedolaze greske na board. A ti farovi na slici su aftermarket sto znaci nisi originalni al sigurno i ti odgovaraju :)
prodavac kaze da odgovaraju na moje auto (pretpostavljam plug and play). a ne izgledaju mi da su aftermarket , obicno ove led diode budu dosta nize, u dnu fara. cijena oba ova fara je 300 KM sto je po meni vrlo dobra cijena obizrom da su polovni (obicni) oko 150-200 KM po komadu. Najvise me brine osvijetljenost, to mi je bitno jer moji trenutni su za nista sto se kratkih svjetala tice. Imao sam u planu stavljati xenone i nove lece u ove svoje ali kontam to ce me opet kostati skoro 200 KM ako ne i vise da se uradi kvalitetno
 
Član
Ija mislim da ce odgovarati plug and play dosta sam vidio takvih slicnih na netu i kazu da je plug and play.

Mislim da nisu fabricki VW pošto B6 nikad nije imala LED samo je original halogen ili bi-xenon.
 
Meni nece da ucita sliku,ali brat ima b6 ma to je ocaj,pogotovo kad kisa pada,nista ne vidis

A sta mislis da stavis samo led sijalice 150 km 2 komada,to svitli pajdo blicaju ljudi ako ih podignes mise da su duga,spustis ih skroz i svitli ko manito,imaju na sebi ventilatoric koji ih hladi,nema punjaca,sad je to modernizirano,jedino ako ti nije problem iskesirat 300 km onda samo naprid mores gledat i estetiku...
 
Član
nači ljudino ne spominji riječ orginal :) daleko si od toga, orginal je dosta teže ugraditi u auto jel treba više stvari osim farova, ako je dobra kopija farova nebi trebao da imaš problema ja sam nekad uzimao hella koja je bila ok nisam imao fenoem rose na faru i sl, uzimao sam maglenke marke depo ist ok...
na ove farove računa i xenon kit i to je to.
 
Član
Meni nece da ucita sliku,ali brat ima b6 ma to je ocaj,pogotovo kad kisa pada,nista ne vidis

A sta mislis da stavis samo led sijalice 150 km 2 komada,to svitli pajdo blicaju ljudi ako ih podignes mise da su duga,spustis ih skroz i svitli ko manito,imaju na sebi ventilatoric koji ih hladi,nema punjaca,sad je to modernizirano,jedino ako ti nije problem iskesirat 300 km onda samo naprid mores gledat i estetiku...
ako mislis na xenon onda si u pravo vjerovatno, tako ce i biti.
 
Ne xenon druze nego led sijalice,ja imam kineski ksenon,a rodjak se bavi prodajom led sijalica,led svijetli bas bijelo i dosta jace
 
Član
nači ljudino ne spominji riječ orginal :) daleko si od toga, orginal je dosta teže ugraditi u auto jel treba više stvari osim farova, ako je dobra kopija farova nebi trebao da imaš problema ja sam nekad uzimao hella koja je bila ok nisam imao fenoem rose na faru i sl, uzimao sam maglenke marke depo ist ok...
na ove farove računa i xenon kit i to je to.
haha ok, onda bih i odustao vjerovatno od njih. isao bih na ugradnju xenona u postojece farove pa da vidim rezultat iako me malo brinu ova sociva.
eh sad bih da pitam gdje ima dobar majstor za ugradnju xenona od Tuzle do Banovica ?
gledam po internetu imas bas dosta prodavaca xenona, od pika preko facebooka pa nadalje.
nekih ima za 45, 60 KM a neki su i skuplji dosta.
ova jeftina govna me ne zanimaju, to nasi nabavljaju na ejebu pa ovamo preprodaju smece sa nekom garancijom.
nisam narocito upoznat sa xenon tehnologijom jer je do sad nisam imao priliku koristiti ali znam da su sigurno efikasnije mnogo od ovih halogenih.
ja bih iskreno isao na opciju xenona bez balasta ako je to pametna ideja, ne znam kakva je razlika ali znam da hoce crknuti i da ih moram negdje smjestiti pored sijalice
 
Član
haha ok, onda bih i odustao vjerovatno od njih. isao bih na ugradnju xenona u postojece farove pa da vidim rezultat iako me malo brinu ova sociva.
eh sad bih da pitam gdje ima dobar majstor za ugradnju xenona od Tuzle do Banovica ?
gledam po internetu imas bas dosta prodavaca xenona, od pika preko facebooka pa nadalje.
nekih ima za 45, 60 KM a neki su i skuplji dosta.
ova jeftina govna me ne zanimaju, to nasi nabavljaju na ejebu pa ovamo preprodaju smece sa nekom garancijom.
nisam narocito upoznat sa xenon tehnologijom jer je do sad nisam imao priliku koristiti ali znam da su sigurno efikasnije mnogo od ovih halogenih.
ja bih iskreno isao na opciju xenona bez balasta ako je to pametna ideja, ne znam kakva je razlika ali znam da hoce crknuti i da ih moram negdje smjestiti pored sijalice

Ja sam za kratka uzeo Osram Night Breaker i nisam imao nikakvi problema ni po kiši ni po noću a za duga svjetla imam xenon kit sa balastom dosta su jaka. Inace nevolim kad ljudi stave u kratka svjetla prejake xeonke i to plave se bukvualno te zaslijepi... a sad mi je taj passat u Bosni. Vidi se balast na kutiji od osiguraca jedan a drugi je u pored VW znaka lijevo ispod nevidi se na slici.
 

Prilozi

  • 20170803_164932.jpg
    20170803_164932.jpg
    1,4 MB · Pregleda: 28
A ovo je led za kratko svijetlo oko 150-170 km ne znam tocno,najjeftiniji je covik na piku,raspotaj se al sumnjam da ces pogrijesit sta god stavis,samo da nije halogeno,al ova led svitlo bolje od mog xenona...Screenshot_2017-08-28-18-21-31.png
 
Član
haha ok, onda bih i odustao vjerovatno od njih. isao bih na ugradnju xenona u postojece farove pa da vidim rezultat iako me malo brinu ova sociva.
eh sad bih da pitam gdje ima dobar majstor za ugradnju xenona od Tuzle do Banovica ?
gledam po internetu imas bas dosta prodavaca xenona, od pika preko facebooka pa nadalje.
nekih ima za 45, 60 KM a neki su i skuplji dosta.
ova jeftina govna me ne zanimaju, to nasi nabavljaju na ejebu pa ovamo preprodaju smece sa nekom garancijom.
nisam narocito upoznat sa xenon tehnologijom jer je do sad nisam imao priliku koristiti ali znam da su sigurno efikasnije mnogo od ovih halogenih.
ja bih iskreno isao na opciju xenona bez balasta ako je to pametna ideja, ne znam kakva je razlika ali znam da hoce crknuti i da ih moram negdje smjestiti pored sijalice

Momak sa foruma, @ArminM radi to ja koliko znam, nađi na FB stranicu "Autopraonica Omar", ili ga ovdje kontaktiraj, u Živinicama.
 
Top