Passat b6 2.0 tfsi slabo vuče

Passat b6 2.0 tfsi slabo vuče

Pozz ekipa, kupio sam Passata b6 2.0 tfsi 2006 200ks ali mi se cini kada mu dam lagan gas tj. kada vrati jednu brzinu dole nakon 100km/h skoro pa da ne vuce. A kada mu podesim tempomat recimo na 100km/h ako je uzbrdica ili manje uzvisenje zna početi gubiti brzinu pa onda kasnije prešalta pa povuče na zadatu brzinu. Kada mu dam kick down on on povuce, iako mi se ucinilo 2-3 puta da je i tada bilo kilavo pri vecoj brzini. Da li se nekom dešavalo slicno? Kada sam ga kupio pukao mu je nekakav lanac i auto je stalo tj. preslo u safety mode ali taj sto sam kupio od njega je odvezao svom majstoru i kqze sredio je sve. Taj lanac je i potrgao dva ventila kako on kaze pa je zamjenio nove, novi dihtung kada je otvarao itd. Sada sta moze biti problem nije znam. Sutra ga idem spojiti na dijagnostiku da vidim pokazuje li sta iako nije upaljena check engin lampica. Ovaj lanac je u pitanju bio. Ako ko sta zna neka pise. I kakvi su ovi motori? Pozdrav
aab32edc8ad92f8453c37882ba6ad80d.jpg
77e27462b8e021472fd7df90c9480f28.jpg
48712879b61b8d2ffcf41331d4a7760a.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Član
Gledaj da se riješiš tog đubra, em ce trositi ulja kao goriva em nikad nece imati performanse kao nekad, o mjenjaču da i ne pričam....
P s sad ce se vjerovatno javiti pojedini vagenovci koji znaju da sam upravu ali ne žele nikad priznati pa da unaprijed kažem da mi nije do nikakve rasprave, samo sam ti dao kvalitetan savjet.
Poz

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
 
Za sada kako sam skontao bio je problem sa uljem u mjenjacu pa smo nasuli 5L novog a moramo jos poslije nekog vremena ponovo ispustiti i koliko ispustimo toliko nasuti da sve zamjenimo. Jer nismo mogli ispustiti sve. Koliko je litara kod njih u mjenjacu? Bolje ide auto i fino šalta kada je na tempomatu samo treba jos jednom zamjeniti ulje da sve bude kako treba. I filter sam naravno zamjenio. Kao i ulje u motoru i filtere. I kako sam skontao za 1500km nije nista ulja niti vode potrošio. Možda to nije slucaj kod svakog E ima onaj njihov problem sto ventilacija krči kada se upali. A citao sam da to ima neki dio ispod kontrolne table da se mjenja. Nekakav regulator ili sta vec. A pregledali smo čitav auto detaljno sve je na svom mjestu i nista ne lupka. Ako ko ima kakvih problema sa ovim motorom neka pise, ili na sta da obratim paznju i pazim. Pozdravljam

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Top