Passat B6 1.9 TDI 2006

Passat B6 1.9 TDI 2006

Član
@Majcek207 i ostali, da li si ugrajivao DRL
npr zanima me ovaj
https://www.aliexpress.com/item/Car...lgo_pvid=4fed6ec7-bd23-469d-8bf7-e2e2b517fa88

kako da znam da li na moj model moze da se ugradi ovaj DRL imam samo maglenke? Da li vec postoji instalacija za DRL pretpostavljam da se treba i ukljucit u VCDS-u? Kakva su iskustva ako neko ima sa ovim? Mada na ovim ima i zmigavac nije mi jasno zasto kad vec postoji odvojeni zmigavac iznad njega koji vec dolazi na autu...

Da li se DRL pali kad je prekidac za svjetlo u poziciju ON, tacnije, iskodirao sam coming/leaving home ali nemam senzor, pa me zanima kako bi se u tom slucaju ponasalo...
 
Član
@Majcek207 i ostali, da li si ugrajivao DRL
npr zanima me ovaj
https://www.aliexpress.com/item/Car...lgo_pvid=4fed6ec7-bd23-469d-8bf7-e2e2b517fa88

kako da znam da li na moj model moze da se ugradi ovaj DRL imam samo maglenke? Da li vec postoji instalacija za DRL pretpostavljam da se treba i ukljucit u VCDS-u? Kakva su iskustva ako neko ima sa ovim? Mada na ovim ima i zmigavac nije mi jasno zasto kad vec postoji odvojeni zmigavac iznad njega koji vec dolazi na autu...

Da li se DRL pali kad je prekidac za svjetlo u poziciju ON, tacnije, iskodirao sam coming/leaving home ali nemam senzor, pa me zanima kako bi se u tom slucaju ponasalo...
DRL se spaja na poziciju u 90% slucajeva a funkcija zmigavca ti nije potrebno jer odmah iznad tog imas odvojen pa bi bilo ruzno da rade jedan pored drugog istovremeno (bar po meni).
Naravno da nemas izvedenu instalaciju za ovo vec moras spojiti ali nije mudro slovo.
Po meni je bolje rjesenje ovo: https://s.click.aliexpress.com/e/1TrJA0C
Jest da je skuplje ali vrijedi.
 
Član
Da gledao sam i ovo al preskupo je... To je idealno i sto se tice instalacije i vizuelno kako izgleda. Medjutim, problem sa DRL-om je sto se ne moze ukomponovat u coming/leaving home (da radi samo DRL i pozicija bez kratkih) morao bih uvijek prekidac prebacivati. Vjerujem da je sa senzorom to rijeseno da pa se automatski pale kratka kad je mrak dok leaving/coming home radi uredno.
 
Član
Pa sto ne iskodiras drl maglenke.stavi ih na 50% i miran si.bar sam ja tako sebi i nikakvih probelma da beze ne trosim xenone...jednom me gosp.polis zaustavio kaze sta je to vozis maglenke.reko doslo fabricki.vidis da je prekidac na 0 i reko same se pale cim upalim auto kaze ok i pustio me.
 
Super Moderator
Pa sto ne iskodiras drl maglenke.stavi ih na 50% i miran si.bar sam ja tako sebi i nikakvih probelma da beze ne trosim xenone...jednom me gosp.polis zaustavio kaze sta je to vozis maglenke.reko doslo fabricki.vidis da je prekidac na 0 i reko same se pale cim upalim auto kaze ok i pustio me.

Kako ih stavis na 50%?
 
Član
Da gledao sam i ovo al preskupo je... To je idealno i sto se tice instalacije i vizuelno kako izgleda. Medjutim, problem sa DRL-om je sto se ne moze ukomponovat u coming/leaving home (da radi samo DRL i pozicija bez kratkih) morao bih uvijek prekidac prebacivati. Vjerujem da je sa senzorom to rijeseno da pa se automatski pale kratka kad je mrak dok leaving/coming home radi uredno.
Ne moze i jare i pare.
Imas tih prekidaca sa senzorom na aliexpress jeftino. Nisam probao ali vjerujem da obavlja posao pa bi ti to pomoglo ako ces drl ubacivati.
 
Član
@Majcek207 i ostali, da li si ugrajivao DRL
npr zanima me ovaj
https://www.aliexpress.com/item/Car...lgo_pvid=4fed6ec7-bd23-469d-8bf7-e2e2b517fa88

kako da znam da li na moj model moze da se ugradi ovaj DRL imam samo maglenke? Da li vec postoji instalacija za DRL pretpostavljam da se treba i ukljucit u VCDS-u? Kakva su iskustva ako neko ima sa ovim? Mada na ovim ima i zmigavac nije mi jasno zasto kad vec postoji odvojeni zmigavac iznad njega koji vec dolazi na autu...

Da li se DRL pali kad je prekidac za svjetlo u poziciju ON, tacnije, iskodirao sam coming/leaving home ali nemam senzor, pa me zanima kako bi se u tom slucaju ponasalo...
Pozdrav, druže nisam ugradjivao ta dnevna svjetla. Ja vise volim OEM ugradnje.
 
Član
Mali update, nakon duže vremena.
Kamera koja je stigla sa Alija imala je problem, pa je poručena nova iz Poljske, kalibrirana i skinuta sa Passata 2014 godiste.
Kataloški broj 3AA980654D , malo je naprednija u odnosu na istu samo sa C oznakom na kraju 3AA980654C.
Kamera je koštala oko 105 eura sa dostavom što je super cijena, jer većina trazi oko 180 eura.
S obzirom da je zima nastupila malo se stalo sa radovima, a i zbog razloga sto ce Passat vjerovatno iduce godine (nekad na jesen) ici na prodaju..
KAMERA.jpg
KAMERA2.jpg
 
Član
Strasan posao si odradio do sada, svaka cast... Iskreno se nadam da ce buduci kupac to znati cijeniti i da ce adekvatno novcano nagraditi tvoj trud, rad i zalaganje, kao i lovu ulozenu u auto... :D
Nego, jel' imas vec neko auto u planu?
 
Član
Hvala :) Iskreno se nadam da će kada bude došao red da ide, otići u neke fine ruke.
Passat ce najvjerovatnije na prodaju, jer planiram da idem vani, al nebitno gdje budem, mislim da ce neki dzip biti sljedeca masina.
Uglavnom mislim da je Japanac prioritet ovaj put, mozda Toyota RAV4.
 
Top