Passat b5.5 tesko pali

Passat b5.5 tesko pali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ta poruka ti znaci da je uljna pumpa van funkcije, ugrubo receno. Zavisi i koje ulje se sipa, ali moguce je da zgusne, pogotovo na tim minusima.
 
technoGeek je napisao(la):
Ta poruka ti znaci da je uljna pumpa van funkcije, ugrubo receno. Zavisi i koje ulje se sipa, ali moguce je da zgusne, pogotovo na tim minusima.

Ulje je Castrol u onoj "zlatnoj" kanti mislim da je to 5W40 i to mislim i preporucuju.
Kakvu ulogu onda imaju grijaci u svemu ovome...?
Nije mi jasno, bez obzira na sve trebao je da upali i na -20 C, nije to toliko strasno... nego su moguce losa ulja a pitanje je i nafte?
Pozdrav!
 
Član
Isti problem imam na T5...Svi nesto palamude jel tandem pumpa,stavi nepovratni ventil,grijace zamjeni...svi se majstori izmjenjali i niko nista nije rijesio.
 
Član
rodjak je imao slican problem na golfu sada kada je zahladnilo, a auto noci pred zgradom.. njemu bilo do tastrol ulja, kopija. nasuo drugo, provjrenije i sve pet...
 
Član
I ja mislim da je do tastrola i provjeri kompresiju za svaki slucaj obavezno nepovratni postavi nekosta puno za to auto;)
 
raymo je napisao(la):
I ja mislim da je do tastrola i provjeri kompresiju za svaki slucaj obavezno nepovratni postavi nekosta puno za to auto;)

Ulje mi je to sinteticko 5W-40, "zlatna" kantica.
Koje onda sipati kao alternativu kad je kod nas sve fus roba?
Taj nepovratni ventil nije problem ugraditi ali nisam siguran da mu je to nesto fabricki...
On ima pumpu u rezervoaru koja odmah nabija pritisak na dizne, cim das kontakt i onda ako ga jos jednom ponovis, gorivo bi trebalo biti tu.
Odlucio sam otici provjeriti kompresiju ali to su motori koji idu 500 000 km bez ikakvih problema, nemogu da vjerujem da je losa kompresija jer kada se podigne hauba sve izgleda savrseno novo...
Nema ni traga ulju i gorivu... a na satu je 203 000 km.
Stvarno zelim da to rijesim.
Upalio je na -16 C ali posle 10-12 sec alnasovanja, sto je nedopustivo.
Svaki sledeci put bilo kada u toku dana i na bilo kojoj temperaturi pali na pola kljuca!
Problem je samo u stajanju preko noci ili tako neki period.
Hvala puno pokusacu da ovo rijesim.
Pozdrav!
 
Ako nekoga interesuje, problem svega su bili grijaci.
Nijedan nije radio, a osnovni problem je sto dijagnostika nije prijavila kvar nikada.
Niko i nije sumnjao u to, medjutim kada je covjek otvorio i ispitao, nijedan ne radi.
Ipak je i takav mogao upaliti na -15 C uz malo verglanja ali sve ispod toga je bilo mucenje...
Pozdrav svima!
 
jbg sam si kriv to se prvo ispita početkom zime ako pokaze bilo kakav znak da nece da pali il slično pa tek ostalo gledat naravno ako je dizel :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top