Passat b5.5 tesko pali

Passat b5.5 tesko pali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam problem sa mojim passatom b5.5 1.9 tdi 96 kW, 2003. god., 203000 km, a ne znam kako da ga rijesim pa bih zamolio ako je neko imao slican problem da mi objasni o cemu je rijec...u pitanju je to sto kad stoji npr duze od 12 sati tesko pali, isao sam na dijagnostiku ne pokazuje nista, grijaci svi ispravni, akumulator dobar a auto vergla 5-6 sekundi dok upali a kad upali svako drugo paljenje npr posle sat-dva pali na cvoku, i svako sledece u toku tog dana pa bilo to i za 5-6 sati ide odlicno.
Problem je kada auto stoji malo duze na parkingu, cini mi se da mu vanjska temperatura ne igra neku posebnu ulogu cak sta vise bolje pali na -7 ili -10 nego na 0 ili -1 C.
To mi je donekle jasno radi grijaca, jer oni tek rade na -4.
To teze paljenje se zna desiti i usred ljeta ako duze stoji na parkingu.
Desavalo se da na -15 upali a da radilica okrene samo jednom, na parkingu bio ugasen 9-10 sati.
Paljenje je kada je lose to izgleda kao da "kaslje", kao i upalio bi i nebi nesto kao podrhtava, pa se desi da mislim uhvatio je pustim kljuc i nista. kada upali ima mozda 5 sekundi nekako drugaciji zvuk motora i posle se stanje normalizuje.

- Auto ne trosi ulje
- Dobro vuce
- motor izgleda veoma dobro, i ima veoma lijep rad ( za primjer)

Vezano za ovo i slicne stvari procitao sam na netu svasta:
-Tandem pumpa (na bregastoj mehanicka pumpa)
-Gumice na diznama
-Kompresija
-Citac paljenja
-Vazdusni cep u sistemu dovoda goriva
-Filteri goriva i zraka

Ovo mi strasno ide na zivce, znam da TDI mora da pali kao mina i da to ne smije da bude drugacije. Ako neko ima slicno ili isto iskustvo na passatu ili na nekom VW-u bio bih zahvalan!

Hvala unaprijed!
 
jedna od dizni ili čak više 100 % kod mene stari ima golfa 5 TDI 105 KS 2008 god izjutra neće da pali nikako vergla vergla vergla i kad upali palit će čitav dan sve dok ga ne ostavis da se skroz ohladi kad se opet ohladi isti slučaj bude teško pali i kad upali zatrese motor zadimi neravnommjerno radi i kad ta dizna dodje do sebe tj regulise sve bude ok i kad se ohladi isti problem.....spojili na dijagnostiku bila otisla dizna stavili drugu sad sve ok pali ko mina sreća auto bilo pod garancijom pa nisamo morali plaćat o svom trošku
 
Član
dadao_style je napisao(la):
jedna od dizni ili čak više 100 % kod mene stari ima golfa 5 TDI 105 KS 2008 god izjutra neće da pali nikako vergla vergla vergla i kad upali palit će čitav dan sve dok ga ne ostavis da se skroz ohladi kad se opet ohladi isti slučaj bude teško pali i kad upali zatrese motor zadimi neravnommjerno radi i kad ta dizna dodje do sebe tj regulise sve bude ok i kad se ohladi isti problem.....spojili na dijagnostiku bila otisla dizna stavili drugu sad sve ok pali ko mina sreća auto bilo pod garancijom pa nisamo morali plaćat o svom trošku

meni se to vec drugi put desava, isto dizna uzrocnik
evo i sad mi je auto u garazi radi toga
 
Član
meni je slicno bilo sam sto su cetkice a starteru otisle, bile prljave a jos meze da bude i aku problem,.,
Kakvi su vam filteri goriva garant stmjenjali nekada prije 2000te,. Stari je imo takvih pr vergla al nepali dok ima struje u aku promjenio filter ocistio dizne i od tada filter svakih 20hiljada mijenja
 
Filteri od goriva je promjenjen prije oko 13000 km, kao i filter zraka.
Filter ulja i ulje prije tri hiljade.
Taj nepravilan rad odmah pri paljenju se osjeti veoma kratko, par sekundi, i onda se sve normalizuje s tim sto u pocetku auto radi na malo vecem na oko 1100 ili oko 1000 o/min
ali nakon 1 min se to vraca na 800 o/min, sto je po meni normalno jer je zima.
Moguce da je nest oko dizni, gumice i podloske na diznama.
Znam sigurno da nijedna od njih nije otkazala, bio sam na dobroj dijagnostici prije 7 dana ali moguce da neka od njih ne radi u opsegu -0.2 do 0.2, jer nisam to provjeravao.
Da je otkazala dizna to se osjeti i na radu i na vuci, auto trokira sto nije slucaj.
Radi se samo o lijenom paljenju koje traje cak 4-5 sekundi i to samo prvi put.
Moze kazu biti i vakum pumpa jer se kao nafta potisne u rezervoar i vergla dok ne dobije gorivo.
Hvala vam na javljanju, ako jos neko ima da zna nesto na ovu temu neka pise!
 
Član
Meni se ovo dešavalo na dosta VW-a koje smo radili, a svi se vode kao ispravni. Jednog Passat-a sam verglao i mnoooogo duže, pa kad nije sastavio iz prve, upalio je drugi put iz prve.:D
Isto tako i VW Golf IV, skoro 10 sec sam ga verglao dok ne upali, a u vožnji sve OK, čađo k'o čađo.
Kakav dim izlazi na auspuh?
 
elektricar je napisao(la):
kolega je imao slican problem i bilo je do dizne ;)

Provjricu dizne, tj. koja od njih odstupa.
Provjericu kakve su mi gumice i podloske na istim.
Nisam rekao da izbaci manji oblak nekog kao biljelog dima kada upali.
Prije 20 dana sam osjetio da mi je malo tvrdja i kocnica ali samo kada tek krenem, prvo kocenje je kao da uopste ne radi servo pa mi je tada covjek rekao da ta vakum pumpa ne nabija pritisak kako bi trebalo.
Procitao sam da ona moze imati veze sa tim paljenjem pa zbog toga i sumnjam.
Pozdrav!

OggyBoy je napisao(la):
Meni se ovo dešavalo na dosta VW-a koje smo radili, a svi se vode kao ispravni. Jednog Passat-a sam verglao i mnoooogo duže, pa kad nije sastavio iz prve, upalio je drugi put iz prve.:D
Isto tako i VW Golf IV, skoro 10 sec sam ga verglao dok ne upali, a u vožnji sve OK, čađo k'o čađo.
Kakav dim izlazi na auspuh?

Kao sto rekoh izadje bijeli dim, onako manji oblak.
Ujutru ce mu biti pravi test, vidjecu kako ce sastaviti na -15 C mozda caki i na -20 C.
Pozdrav!
 
al isto radi sebe ispitaj dizne i to pri hladnom startu koja pokaze odstupanje od normale računaj na to da je uzrok jer moraju sve biti identične
 
i jedna vrlo bitna napomena nemoj dizne ispitivat kad je vruć motor tada su one sve ispravne tj ta koja neradi dodje do sebe i normalizira se čim se ohladi opet pravi odstupanja zato je najbolje radit ispitivanje pri hladnom startu motora tada mora da pokaze koja stvara problem bar je tako kod mene bilo sretno javi jesi ista rjesio
 
dadao_style je napisao(la):
i jedna vrlo bitna napomena nemoj dizne ispitivat kad je vruć motor tada su one sve ispravne tj ta koja neradi dodje do sebe i normalizira se čim se ohladi opet pravi odstupanja zato je najbolje radit ispitivanje pri hladnom startu motora tada mora da pokaze koja stvara problem bar je tako kod mene bilo sretno javi jesi ista rjesio

Jutros sam ga palio na -19 C i nista.
Verglao je dva tri puta po jedno 10 ak sekundi, mozda i vise da bi se onda upalila lampica od ulja inesto je pisalo na bordu "STOP MOTOR OIL....".
Probao sam jos jednom, nije bilo nikakvog upozorenja vezano za ulje ali uzaludno je bilo. Nece da upali na -19 C.
Zbog cega nece nisam siguran, ali akumulator ga okrece i grijaci su svaki put odradili kako treba.
Moram nesto rjesavati, mozda je loša i kompresija, ko zna?
Pozdrav!
 
Član
Dizne, tandem pumpa, alnaser to su najcesci uzroci, a kod tebe posto izbaci bjelkast dim najvjerovatnije dizne i sto ti gore kolega rece kada je vruc motor dizne rade kako treba ne mozes ih tada ispitati!
 
Upalio sam jedva na - 10 C ali je jutros kada sam pokusavao bilo -19 C i u jednom i drugom slucaju je izbacivao poruku na bordu "STOP ÖLDRUCK MOTOR AUS" i palila se lampica od ulja a sigurno ga ima dovoljno.
Kada je palio izbacivao je puno bijelog dima.
Zna li neko sta znaci ova poruka na Njemackom?
Jel moguce da se ulje toliko zgusnulo. Prijatelj mi je rekao da je i njemu jutros izbacivao istu tu poruku, radi se o potpuno istom passatu.
Hvala!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top