Passat B5.5 - pušta vodu

Passat B5.5 - pušta vodu

Član
Jučer ujutro rano odem autom u Tuzlu trebao na UKC-u biti u 9h. Obzirom da nije bilo ni zagrijalo nisam ni palio klimu, nisam ni forsirao lagana vožnja sa porodicom. Stižem gore i taman da parkiram poce mi blinkati STOP i neka lampica i na njemackom nesto... Ja stanem parkiram i odem obaviti sto sam trebao. Kad sam se vratio kroz sat vremena vidim bara ispod. Upalim auto opet isto blinka. Ugasim otvorim haubu vidim fali mi vode, vec ispod minimuma u boci. Pogledam ulje normalan nivo. Naspem nekih 1.5 l vode, toliko je iscurilo. Upalim auto nista vise ne blinka, otvorim haubu nigdje ne pusta. Vratim se kuci, otvorim opet normalan nivo nije pusrtalo. Evo i danas isto normalan nivo vode.
Ne znam sta bi moglo biti, da li negdje na selni pustilo ili ...nemam pojma.
Ako neko nesto zna ili ima slicno iskustvo nek pise. :icon_smile:
Auto je Passat 2003.god. b5.5 1.9 tdi 96kw AVF
 
Član
e moj druze...kako ce ti tko reci sta bi moglo biti preko neta.odi negdje na dizalicu,upali auto da se zagrije sacekaj da se ventilator upali pa ces vidjeti sve,mozda ti pusti vodu tek kad se zagrije odnosno mozda ne upali ventilator ili termostat steka pa ti baci na iberlauf vodu,na poslu je citroen imao termostat pokvaren pa je izbacivao vodu na iberlaufu kad se pregrije ,provjeri i selne malo dotegni nije to opasan kvar samo ga treba naci,i nesipaj vodu cesto propisace ti pumpa kad zamjenis antifriz
 
Top