Passat b5.5 96kw problem prvo paljenje

Passat b5.5 96kw problem prvo paljenje

Član
Passat b5.5 96kw 2002g problem kod prvog paljenja, potrebno verglati do 30-tak sekundi i to se samo desava preko zime dok ljeti nema problema.. Promjenjen filter goriva, stavio nepovratni ventil za gorivo, s tim da sam ga sinoc parkirao niz brdo i jutros po ovoj zimi je upalio bez problema. Vozio na dijagnostike i govore sve uredu, isao majstoru za tandem pumpu i govori da nije do nje ako pali kad je parkiran niz brdo.
Oprostite ako je dupla tema, jer sam vec dosta gledao po forumu i nigdje nisam nasao odgovarajuce rješenje.
 
Član
Kad vec trazis rjesenje na forumima to to bi ti bilo otprilike ovako, da ne cekas da nas se skupi 10ak i nabrajamo sta bi sve moglo da bude: rastavi motor, uradi stubline, nove karike, dihtunge, hidropodizace, promijeni dizne i gumice na diznama, tandem pumpu, grijace, senzor radilice i bregaste, i dobavnu pumpu...i 99% ces rijesiti problem. Poyy
 
Ja mislim da tu treba kantu kompresije kupit I nabit u motor ona od 5 kg ce bit dosta,samo svakom makstoru to tesko uradit,sve bi radili al to nebi...
 
Član
Mene to paljenje je*e vec godinu dana... 4-5 sekundi vergla i onda upali, +40 ili -25 isto pali... radjena tandem pumpa, alnaser, mijenjani grijaci, dizne, cistio turbinu, sve pregledano zadihtovano, dijagnostika sve ok, servisi redovni.. sve isto
dok na istim temperaturama kolegin passat pali 'na po kljuca' ko mina... jbg
 
Top