Passat b5.5+ 1.9 TDI

Passat b5.5+ 1.9 TDI

Pozdrav. Posto je profil bio hackovan i sad se vracam na staro zelio bi da vam predstavim moju masinu ponovo , radi se o Passat 1.9 TDI
96kw , presao 175000km u jako dobrom stanju , dosao sam ovdje da bi mi dali neke savjete o tuniranju mog vozila :) , na njemu su orginal R16 felge raspon (205/55/R16) koje sam prije par dana ofarbao i dobit cete slike . Uvezen je 2009 godine iz njemacke "Da kazem nov sa kilometrazom 25000km" nije imao alu felge , dosao je na celavim gumama i ratkapama , svaki servis radjen u ovlastenom servisu. El. retrovizori sa grijacima , priprema za veliku navigaciju , digitalna klima , upravljač podesiv po visini i nagibu, sjedalo vozača i suvozača višestruko podesivo s osloncem za kralježnicu , 5 brzina i 6 rikverc ,Xenon Svjetla , crom pragovi , Board Computer , Nove ljetne gume , nove presvlake , alarm i jos mnogo toga.















 
Treba mi pomoc , ako ovorim far kako da ga zatvorim a da ne rosi ?

Razmisljam u ubacivanje xenon sijalice na dugo svjetlo
 
Lepilo u tubi Wurth, jest da je malo skuplje ali vrijedi, moj otac oluke kad radi sastavlja sa njim i nikad nije prokisnulo
48401347360822362463.jpg
 
Član
Pa kako mislis da ga zatvoris, imas gume iza koje zatvaraju kratko svjetlo, mozda su ti samo spale ili ih nisi imao nikako . . .

Kako to mislis razmisljas, pa ubaci i u duga i u maglenke, mada ako se trnutno odlucujes na jedan set ubaci u maglenke, gubis radnju "blicanja" automacki ako stavis duga xenon, ja na passatu imam, ne stigne napuniti balast i upaliti se sijalica sa 100% jacine, treba joj par seundi . . .
 
Pa kako mislis da ga zatvoris, imas gume iza koje zatvaraju kratko svjetlo, mozda su ti samo spale ili ih nisi imao nikako . . .

Kako to mislis razmisljas, pa ubaci i u duga i u maglenke, mada ako se trnutno odlucujes na jedan set ubaci u maglenke, gubis radnju "blicanja" automacki ako stavis duga xenon, ja na passatu imam, ne stigne napuniti balast i upaliti se sijalica sa 100% jacine, treba joj par seundi . . .

Ma htio sam far da oblijepim nekom folijom iznutra i malo da ispoliram , pa reko ako ga rastavim nezz kako cu ga sastavit , a da ne rosi hahah , a za xenone stavio sam sacu sliku ubacit meni se svidja pravo
 
Eh evo slike koje sam govorio :D . Jos samo masku da nabavim bez znaka .






Samo mali problem na karambolci vidi se da je ostecena od kamencica
 
Član
nemas potrebe rastavljat far radi xenona, ti vec imas projekotre ubaci bixenon i rahat u dugo ubaci neku ledicu h1 ako ti je h1 dugo i to je to...ako bas imas zarku zelju da ga rastavis lagano fenom da se staklo odvoji od nosaca, kad zatvoris zadihtuj silikonom i nece maglit.....
 
nemas potrebe rastavljat far radi xenona, ti vec imas projekotre ubaci bixenon i rahat u dugo ubaci neku ledicu h1 ako ti je h1 dugo i to je to...ako bas imas zarku zelju da ga rastavis lagano fenom da se staklo odvoji od nosaca, kad zatvoris zadihtuj silikonom i nece maglit.....
Hvala drug , neda mi se rastavljat strah me :D , ma konto da ofarbam far unutra al necu bolje ovako nego ostat bez fara :D
 
Top