Passat b4 savjet

Passat b4 savjet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako razmisljam o kupovini auta imam na nisanu passat b4 96 god 1.9TDI jest da je starije auto al nekako mi se svidjaju, pa cuo sam raznih prica za ovo auto da je tezak za odrzavanje sto se tice djelova i limarije.
Dali je tko imao iskustva s ovim autom i dali je se susretao :icon_question:
 
Član
Čuj za Passata nema dijelova :lol:
To je tebe neko slago , pa šta u Bosni ima, ako nema Passata i Golfova...
 
Član
drug imao b4 66kw nije nikad imao nikakvih problema a nije ga ni zalio nikako tako da je kod njega sluzio sasvim fino...
 
Imao takvo auto. Ti TDI motori su doslovno "peri-deri". Nisam nista ulagao u to auto niti je bilo potrebe, stvarno me slusao. Nadam se da je i taj u solidnom stanju :icon_eek:
 
Član
To su super auta, a i koliko sad vidim, mnogo manje problema su imali ti stariji motori u VW-u od ovih novijih i modernijih.
Bukvalno, peri-deri, a prilično komforan auto. Znam da se najradije vozim na zadnjoj klupi u njemu, još ako žensko vozi - raj.:D
 
Kakvih problema su imali?

Imam takbo auto,isto TDI motor od 66kw,i kod mene su oni zadnji modeli-kasna '96.Auto je prije svega KOMFORAN! Na zadnjoj klupi ti jr merak voziti se,vjeruj mi. Prostora koliko hoces,naprijed isto.Sto se opreme tice to ne znam,jer kod mene je neka "Biker"limitarna serija i imam nekih stvari sto ostali nemaju. Motor ti je standardni 1.9 TDI 66kW kao sto je ugradjivan u Golf 3.Sto se limarije tice ja hvala Bogu nisam imao potrebu da ju trazim,ali tom ko ti je rekao da nema dijelova za njega reci odma sutra da laze (sad je kasno vec).Ja svog imam nesto oko 5 godina i prosao je svuda,prevozeno je u njemu svega i svacega,vozen je svakako stim da je redovno odrzavan i
maksimalno utegnut i za ovo auto nemam jedne jedine lose rijeci. Ako ti treba komforan i porodicni auto,kojem odrzavanje nije skupo,koji nece nesto pretjerano trositi,koji ce solidno ici i kojeg ces imati za svaki dan mislim da ti ovo auto odgovara.
 
Član
E ovako drugovi auto sam nasao i hvala bogu kupio od covjeka koji auto prodaje da bi uzeo maldje ili da kazem ovako izvukao sm auto covjeku iz avlije :icon_smile:
Auto kao sto rece FLOYD 96 god od opreme ima sve osim airbaga sto je najljepse i san svakog kupca auto je odrzavano ocuvano nikad udareno, a ono pod haubom me najvise iznenadilo, motor dobro ocuvan nema grama dima ni na najvecim obrtajima i turazama.
Kako sam auto kupio samo sam promejnio zadnje disk plocice i uradio servis za ulje sam dobio savjet da sipam WURTH Triatlon 10-40w i ima sam jednu malo zezanciju sa protokomjerom zraka, naime kada sam prikacio VDO pokazivalo gresku senzora (a auto je bilo malo polijeno na gasu i obrtajima ispod 2000) skinuto ocisceno sto se tice protokomjera i dok je dosad kod mene malo sam :123: gasao da ozivim turbinu sto je dalo rezultate.
Jedan u mene jaran kaze "Zenu od k.... i auto od gasa netreba nikad cuvati" sto se i slazem ;)
Moj zakljucak je da se slazem sa svim ovim gore odgovorima i da sam zadovoljan sa autom :cool:
qn49sk.jpg
8w9v7o.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top