Passat B3 problem sa strujom

Passat B3 problem sa strujom

Član
E ovako momci radio sam nesto oko osvjetljenja u autu i stavljao nekakve sijalice koje nisu bas propisane za to,i auto me je odjednom pocelo zezati tj vozim ti ja danas 20 km od kuce i ugasi auto na 5 minuta,vrati se da upalim auto nece ni da cuje,nemoze cak ni da ''zavergla''....I sada sta vi mislite dali akumulator isprazne te moje diodice tj sijalicice koje sam stavljao ili je do necega drugoga tj do punjenja akumulatora?
 
LED su inace mali potrosaci (mnogo manji nego obicne sijalice) tako da se akumulator za 5 min sve i da su ostale upaljene te LED nisu mogle izvuci aku. Vrlo vjerovatno da ti je stradao regler pa ne puni aku, ili alnaser da je "prdnuo".

Oko punjenja mozes i sam provjeriti ako imas voltmetar, ako ne pravac elektricaru neka provjeri punjenje i miran.... ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
LED su inace mali potrosaci (mnogo manji nego obicne sijalice) tako da se akumulator za 5 min sve i da su ostale upaljene te LED nisu mogle izvuci aku. Vrlo vjerovatno da ti je stradao regler pa ne puni aku, ili alnaser da je "prdnuo".

Oko punjenja mozes i sam provjeriti ako imas voltmetar, ako ne pravac elektricaru neka provjeri punjenje i miran.... ;)

Druze imam ja onu spravu sto puni kako se sad kaze ne znam hehe
I napuni ono njega sve to,upalim ga odem se provozati dodjem kuci ugasim auto da upalim nece.
Evo bas sam veceras povadio sve te sijalicice pa da vidimo do sutra sta ce biti.
 
Član
Dali ti svijetli lampica od akumulatora kad vozis ili moze isto da tinja indikator od akumulatora (lampica). Kad das kontak mora svijetliti i kad upalis mora se ugasiti, ako se ne ugasi moze da bude do reglera da su cetkice potrosene ili da je neka dioda stradala (diodni mmost na alternatoru). To su cesti kvarovi koji odlaze na alternatoru...
Alternator ti je najbolje ispitati na alternatoru direktno, skinuti zice sa njega i ostaviti samo pobudu i onda kad upalis auto malo das gas i pustis i onda vidjeti dali fila i koliko, jer ispitivanje preko klemi na akumulatoru je ne precizno i moze biti netacno...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Dali ti svijetli lampica od akumulatora kad vozis ili moze isto da tinja indikator od akumulatora (lampica). Kad das kontak mora svijetliti i kad upalis mora se ugasiti, ako se ne ugasi moze da bude do reglera da su cetkice potrosene ili da je neka dioda stradala (diodni mmost na alternatoru). To su cesti kvarovi koji odlaze na alternatoru...

Ovako znam kad palim auto kad dam kontakt upali se lampica od akumulatora tj upali se njih vise nekakvih i ona za rucnu itd.itd. i naravno kad se upali auto ugase se sve. A da nije mozda ovaj problem momci,ja sam stavljao nekakve bezbojne diodice iz onih sijalicica za novogodisnju jelku hehehe ozb!
Msm neke su posebne sijalicice bile i mogao sam skidati jednu po jednu i taman ubadati u ono gdje mi treba u autu e sad jedino mozda su one tako jake da vuku svu struju iz auto jer za te sijalice naravno je isla kucna struja. Sta kazete?
 
Član
Pa ako imas unimer (instrument) vidi s njim dali ti vuce struju sta kad je auto ugaseno, mada cisto sumnjam jer kazes poslije voznje nece da upali sto znaci da ne fila akum. Na starijim autima to jos mozes da vidis tako da stanes prednjim dijelom blize zidu (oko pola metra od zida i mora biti mrkli mrak) i upalis auto i upalis svjetla, i onda polako i postepeno dodajes gas ako se malo svjetla pojacaju onda alternator fila, ako ne onda ne fila, mada je ova metoda dosta ne precizna ali dobra za prvu pomoc...
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Pa ako imas unimer (instrument) vidi s njim dali ti vuce struju sta kad je auto ugaseno, mada cisto sumnjam jer kazes poslije voznje nece da upali sto znaci da ne fila akum. Na starijim autima to jos mozes da vidis tako da stanes prednjim dijelom blize zidu (oko pola metra od zida i mora biti mrkli mrak) i upalis auto i upalis svjetla, i onda polako i postepeno dodajes gas ako se malo svjetla pojacaju onda alternator fila, ako ne onda ne fila, mada je ova metoda dosta ne precizna ali dobra za prvu pomoc...

Aha oke,nazalost nemam taj instrument ali hvala na upucenju.
A da znas na cemu malo primecujem,ovak kad blicam nekome primecujem da mi se na cajgerima tj onoj inst tabli svejtlo gasi i pali ne mislim bukvalno ali ono kao da gubi jacinu svoju. tako isto gdje god sam stavio te lampice.
 
Član
Pa vrati stare, i isto pregledaj masu sto ide sa akumulatora na sasiju, samo reda radi da nije oksidirala i slicno, a obavezno isto ispitaj dali fila i koliko...
 
Član
Hocu bit ce uradjeno kako ti kazes,ali gle starih nemam jer su pregorele da imaju nebih ni stavljao ove.
 
Član
Upali auto i popali sve potrosace narucito grijace zadnje sajbe, i vidi da li ti brza brzina na ventilatoru grijanja okrece onim interitetom kao kad je sve ok!
To ti je nako metoda bez unimjera, jbg da ti je sratije auto rekao bi ti da skines minusnu klemu, ako se ugasi znaci nemas punjenja da dok kod novih auta to ne moze tj nepreporucuje se raditi zbog procesora...
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Upali auto i popali sve potrosace narucito grijace zadnje sajbe, i vidi da li ti brza brzina na ventilatoru grijanja okrece onim interitetom kao kad je sve ok!
To ti je nako metoda bez unimjera, jbg da ti je sratije auto rekao bi ti da skines minusnu klemu, ako se ugasi znaci nemas punjenja da dok kod novih auta to ne moze tj nepreporucuje se raditi zbog procesora...

Aha oke probat ce mo i to sutra. hvala drug :)
 
Član
Odes na benzinsku ili u auto dijelove i kupis original sijalice, te ako imaju vise watta i ako kacis vise na isti vod, taj vod moze da izgori jer nije napravljen za prevelike struje sto sijalice vuku, a isto ti je vazno koliko su volti sijalice... Kupi originalne jeftine su :)
 
Član
Nevjerujem da mu je do sijalica, al eto ko ce znat, da nisi skopco onu veliku za kucu od 100W!?:lol::lol:
;)
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Nevjerujem da mu je do sijalica, al eto ko ce znat, da nisi skopco onu veliku za kucu od 100W!?:lol::lol:
;)

HAHAHAA....ma nisam druze par sijalicica jedno 15-tak :)


RS TURBO je napisao(la):
Odes na benzinsku ili u auto dijelove i kupis original sijalice, te ako imaju vise watta i ako kacis vise na isti vod, taj vod moze da izgori jer nije napravljen za prevelike struje sto sijalice vuku, a isto ti je vazno koliko su volti sijalice... Kupi originalne jeftine su :)

A znaci jeftinije su te original od ovih LED diodica npr sto je par 5 km?
 
Član
Ma kazem za sijalice samo da mu vodovi ne izgore (mada su led diode nikakvi potrosaci) originalne su jeftine i ima ih svugdje uzeti, a da mu isprazni u voznji akumulator nema sanse osim ako je ne ispravan alternator, pa da potrosaci isprazne akumulator...
Jedna sijalica nije vise od pola marke :)
 
Top