Passat 6 1.9 ili 2.0

Passat 6 1.9 ili 2.0

Član
pozdrav. trenutno sam u kupovini automobila, za oko mi je zapeo passat 6. zanima me koji motor da uzmem, koji je manje kvarljiv i laksi za odrzavanje. jel neko ima mozda ove motore pa ako nije problem da napisu svoje misljenje.

dal mi je bolje da auto uvezem sa vana ili da ovdje uzmam,ovdje se bojim uzeti zbog vracanje kilometraze. sta predlazete. hvala lijepa
 
Član
stari vozi 2.0 tdi i jako dobro ide ima ja mislim 140ks dok je 1.9 tdi oko 105ks,2.0 se lakše nosi sa tezinom auta.
 
Član
1.9 je provjeren motor koji može uz dobro održavanje preći stotine hiljada kilometara bez problema. Za 2.0 sam prije čuo da su imali problema, ali koga god da znam da vozi ovakvo auto nije se baš nešto žalio.
 
Član
ok. hvala. znam da imaju manu sa diznama i da su uzasno skupe, ebga. razmisljam ici po auto do Tuzle, motor je 2.0 i automatik je.
 
Član
Ja sam uzeo Passata 1.9 tdi i konkretno sam zadovoljan, ide solidno sa svojih 77kw u osnovu koliko je auto tesko, ako ti treba nesto jace uzmi 2.0 tdi 8 ventila i jednu bregastu boš dizne, ili cipujes 1.9 dodje ti kao 2.0 skoro, realno ja sam bio porucio auto iz njemacke cekao 2 mjeseca a na kraju sam uzeo auto kod nas, covjek koji se bavi uvozom po narudzbi mi je rekao da ne zeli svasta da kupi pa da mi uvali nesto na sta treba ulagati masu para, imao jednu ponudu iz francuske ali mi se boja nije svidjala, u svakom slucaju i tamo ima dreseva i neko ce te mozda i zezne, zato ja bi ti preporucio 1.9 tdi motor, samo nemoj 2.0 16 ventila i dvije bregaste siemens dizne, razmisli malo razgledaj, ljudi uvaljuju svasta i nemoj se na prvo auto odma uhvatiti pogledaj ih nekoliko.
 
Član
Ja sam uzeo Passata 1.9 tdi i konkretno sam zadovoljan, ide solidno sa svojih 77kw u osnovu koliko je auto tesko, ako ti treba nesto jace uzmi 2.0 tdi 8 ventila i jednu bregastu boš dizne, ili cipujes 1.9 dodje ti kao 2.0 skoro, realno ja sam bio porucio auto iz njemacke cekao 2 mjeseca a na kraju sam uzeo auto kod nas, covjek koji se bavi uvozom po narudzbi mi je rekao da ne zeli svasta da kupi pa da mi uvali nesto na sta treba ulagati masu para, imao jednu ponudu iz francuske ali mi se boja nije svidjala, u svakom slucaju i tamo ima dreseva i neko ce te mozda i zezne, zato ja bi ti preporucio 1.9 tdi motor, samo nemoj 2.0 16 ventila i dvije bregaste siemens dizne, razmisli malo razgledaj, ljudi uvaljuju svasta i nemoj se na prvo auto odma uhvatiti pogledaj ih nekoliko.

ne treba mi nista jace, bio bi sasvim zadovoljan sa 1.9. znam za siemens dizne da ih treba izbjegavati a i dvije bregaste. naravno, nebi uzeo auto dok ga ne odvezem u ovlasteni servis. eo vec dva mjeseca trazim i razgledam pa cekam da mi sta naleti.
 
Top