Passat 5+ teško pali ??

Passat 5+ teško pali ??

Član
Zdravo svima, imam problem sa autom Passat 5+, kupio sam ga prije nekih 30-40 dana i od prvog dana 'tesko pali', kakva god temperatura bila vani on isto pali, mozda cak i bolje kad je temperatura oko nule i minus nego kad je veca. Odradjen je veliki i mali servis, plus nov akumulator, novi grijaci, dizne sve ok... ne znam do cega moze bit i da li je neko od vas imao slican problem i kako ga je rijesio??
Dakle radi se o tome da 'prvi' start, npr ujutro ili paljenje kada auto stoji duze od recimo 6 sati da vergla nekih 4-5 sekundi, kao da se muci na neki nacin al upali, poslije toga tokom dana pali normalno, na pola kljuca fakticki, al to prvo paljenje je malo cudno. Znam da oni moraju palit ko bomba iz prve, pa me zato zanima do cega moze biti problem. Jer sam na 3 ista auta ovakva kod prijatelja vidio da pali sasvim normalno, jedan kraj drugog, isto vremensko razdoblje stojanja auta vani, npr. kada smo na poslu, i kod njega upali odma a kod mene vergla....
Ako neko ima neki savjet ili zna do cega moze biti neka napise....
Hvala unaprijed.
 
Član
isti problem kod mene bio,pisao sam ovdje tu temu,mjenjao akumulator,gumice na diznama,na kraju ispalo da su gumice na tandem pumpi dotrajale,to zamjenio i evo sad sve uredu,pokusaj i ti provjeriti to mozda bude isti problem,poz
 
Član
Hvala na odgovorima, reci cu majstoru da pregleda to sto ste napisali, pa do cega bude napisat cu, mozda nekom isto pomogne.
 
Kod mene se isto desavalo i bio je senzor temperature
ako mu na dijagnostici pokazuje "senzor temperature rashladne tekucine - signal povremen"
Onda moze biti do toga. do senzora. (zna se rijetko desavati da ne ocitava temperaturu dok je hladan, pa zapravo ne pali mu grijace ujutro (ili kad odstaji) ,, a vec kad postigne 50'C +, onda mu i ne trebaju.
a ako nema ove greske onda je negdje drugo problem.
 
Član
ako mu na dijagnostici pokazuje "senzor temperature rashladne tekucine - signal povremen"
Onda moze biti do toga. do senzora. (zna se rijetko desavati da ne ocitava temperaturu dok je hladan, pa zapravo ne pali mu grijace ujutro (ili kad odstaji) ,, a vec kad postigne 50'C +, onda mu i ne trebaju.
a ako nema ove greske onda je negdje drugo problem.
Upravo tako
 
Član
Vidjet cu kad odem majstoru za par dana pa javim sta je bio problem... Naime prosli vlasnik tvrdi kako je kod njega palilo bez problema, isto ko da je neko budala al et, naci ce se sta je... Danas je npr. bilo toplo vani, i prvi put sam ga palio oko 12h i upalio je gotov bez verglanja, malo jednom samo i upali lijepo... samo na hladnom ga *ebe
 
Član
Ako mogu da se nadovezem na temu da ne otvaram novu sa istim problemom.
Passat 5+ 1.9 96kw AVF motor
Isto vregla kada je u pitanju hladni start al obicno ako je tempratura malo iznad nule i poslije pali normalno
Novi grijaci
nov akulumator
Nova tandem pumpa(
Recimo na -5 pali na zub dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku dizne imaju dobre parametr
Ucemu bih mogao biti dalje problem?
 
Član
Loš benzinac je bolji od najboljeg dizela.

Jednom imo jednom se usro, nikad više ĆUMURAŠA u svoje dvorište
 
8ea9a1c9b4914fd2958be358c16e3ff6.png

Sve benzinci :D
 
Top