Passat 5 problem sijalice fara

Passat 5 problem sijalice fara

passat 2003. svako 5,6 dana pregori neka od sijalica fara,znaci rade duga svjetla,ali kratka ne rade,na obadva fara isti problem :icon_question:
 
Član
asmir sa je napisao(la):
passat 2003. svako 5,6 dana pregori neka od sijalica fara,znaci rade duga svjetla,ali kratka ne rade,na obadva fara isti problem :icon_question:

kakve sijalice kupujes?
 
Član
Los kvalitet sijalica, losi kontakti kablova, losa masa, pregrijavanje sijalica... Moze biti i prefilavanje alternatora mada bi ti se na tabli upalila lampica od akum. da prefilava alternator... Mozes usput izmeriti koliko fila alternator.
 
ma sijalice H7 iz avantija uzimam,ali redovno se desava zadnjih pola godine da jedan far ne radi,onda upalim duga i vozim,a pregori cesto i pozicija :icon_rolleyes:
 
Član
druze i kod ovog mi druga na passatu ista situacija, samo je kod njega jedan far u pitanju, nema ni on xenon, obicna je sijalica. ja sam mu skuzio neko vece da mu topi onaj dzek sto ide u sijalicu.Malo ga drmamo i proradi sijalica, nesto nije ok, ne bi se smjelo toliko grijat:icon_confused:
 
Član
Kad menjas sijalice, kupi OSRAM ili PHILIPS, a ujedno i zameni one buksne sto se nabijaju na sijalicu i stavi bakarne a ne celicne. Najcesci problem kod tog auta je da se istopi onaj dzek sto dolazi na sijalicu a to se desava zato sto zice nemaju dobar kontakt sa sijalicom i onda se spojevi greju i naprave sr*nje.
 
Član
dule-p je napisao(la):
Kad menjas sijalice, kupi OSRAM ili PHILIPS, a ujedno i zameni one buksne sto se nabijaju na sijalicu i stavi bakarne a ne celicne. Najcesci problem kod tog auta je da se istopi onaj dzek sto dolazi na sijalicu a to se desava zato sto zice nemaju dobar kontakt sa sijalicom i onda se spojevi greju i naprave sr*nje.

imaju valjda oni neki keramicki dzekovi,il kako se vec zovu, imaju bolji kontakt, a ne tope se, bas kod ovog druga je taj problem, tope se dzekovi to nije normalno
 
Top