Passat 5 ne radi lijeva pozicija naprijed/nazad

Passat 5 ne radi lijeva pozicija naprijed/nazad

Član
Kao sto naslov kaže lijeva strana(vozačeva) ne radi pozicija ni naprijed ni nazad. Osigurače pregledao svi su OK. Ono sto još zbunjuje jeste kad uključimo lijevo parking svjetlo (auto ugašen zmigavac dole) tada radi. Ima li neko objašnjenje ili je imao slično iskustvo?
 
Član
Ako ugrabim vremena pogledat cu semu ozicenja kod tog passata pa cu ti napisati tacno sta bi moglo biti. Onako neka pretpostavka, moglo bi najvjerovatnije biti do glavnog switcha za pozicije i svjetla, ali preciznije se moze reci tek kada se pogleda nacrt instalacije.
 
Član
Bio bih ti zahvalan na tome, jer stvarno ne znam odakle bi poceo. A majstorima idem tek kad vidim da ne mogu sam rijesiti :) Jel moguce neki relej da bi mogao ove probleme praviti?
 
Član
Mislim da tu nema nikakav relej ;)
lijeve pozicije su u paralelnoj vezi kao i desne. Rucica volana napaja poziciona svjetla preko svog visestrukog switcha i switcha u samoj bravi (kada je izvadjen kljuc), i tu imamo dva strujna kola (lijeve i desne pozicije).
Nasao sam wiring diagram za vw passat 5 i pregledao sam malo ali nazalost nisam nasao nista oko pozicionih svjetala, bas nista, a kvar nije veliki, nesto sitno nas zayebava.
Mislio sam da treba ispitati glavni prekidac za svjetla ali izgleda da nije ni on, jer kako sam procitao samo jedan switch sa njega pali oba strujna kola, i logicno je da ako uredno napaja desno, onda uredno napaja i lijevo, medjutim imamo negdje neki prekid. Gdje? to bi se moralo vizuelno tzraziti.
Nemam semu ali pretpostavljam da ima negdje neki poluprovodnicki modul ako vec samo jedan switch sa glavnog prekidaca za svjetla, pali oba strujna kola. A to sve bez nacrta mogu samo da pretpostavljam jbg.
Ako neko nadje molio bih da stavi nacrt.
 
Član
Imas male osigurace odma poviš velikih, posebno ima osigurac za lijevu i desnu stranu , provjeri ih sa probnom lampom, nemoj samo onako vizuelno jer zna se desit da osigurac nema dobar spoj a na oko izgleda ispravno
 
Član
@Dzeniii radi mu lijeva pozicija kada je napaja preko prekidaca na rucici volana i to iskljucuje mogucnost da je osigurac u pitanju.

@Merro sada sam citao ovo predstavljanje, pa da ti nisi meni komsija Merim slucajno :D :D
Ako prepoznas ovog golfa na avataru onda se znamo :D i dodji na kafu da to rijesimo sa pozicijama onda :D
 
Poslednja izmena:
Član
Moracemo jedan dan ovo pregledati Adele. Cucemo se, utorak ili srijedu. Pa da vidimo, primijetio sam misa u garaži :( Vjerovatno je on napravio belaj :mad:
 
Član
A koja slucajnost covjece... :D Bas sam se iznenadio ;)
Pa eto kako smo se i dogovorili danas, imas i broj i kada god budes navracao sredit cemo to, utorak, srijeda ili bilo koji drugi dan, budi bez brige ;)
 
Član
Neki dan prekidac svjetala izvadim i vidim da se dzek pomjerio, ustekam lijepo i radi :D
Hvala svima na pomoci, moze lock;)
 
Top