Passat 5.5 kontrolna tabla, zvukovi na 1800 rpm

Passat 5.5 kontrolna tabla, zvukovi na 1800 rpm

Pozdrav,
Odnedavno sam vlasnik Passata 3BG ili 5.5 2004. godina 1.9 TDI PD 130 KS, ja prezadovoljan.
Ono što me zanima, ukoliko je neko od članova, vlasnika dotičnog modela imao iskustava, sa specifičnim zvukom koji se pojavljuje u rasponu od 1800 do 1900 obrtaja, manifestuje se više kao zvuk nekog dijela koji pod određenom frekfencijom vibrira, kao da je otpušten neki šaraf ili dvije površine koje se dodiruju pod određenim okolnostima počnu da vibriraju. Zvuk se javlja i u pokretu, u svakoj brzini na ovom rasponu obrtaja, i u praznom hodu na ovim obrtajima. To mi se počelo dešavati nakon promjene filtera klime, prije toga nije bilo nekih stranih zvukova... E sad, ono što sam ja uspio da pregledam i provjerim jeste da li je sve na svom mjestu ispod haube i one plastike ispod koje je filter i akumulator i tu nisam našao ništa. Dalje, prema informacijama sa drugih foruma, provjeravao zaštite izduva koje znaju vibrirati, ni tu nema ništa labavo niti polomljeno... Nisam doduše provjeravao ispod auta zaštite auspuha. Ono što sam primijetio jeste da se zvuk javlja samo na hladnijim temperaturama zraka, bez obzira na temperaturu motora, recimo ako je vani 30 onda se ne čuje ništa, ali sada kako je malo hladnije pojavljuje se taj neki zvuk, bio motor hladan ili na radnoj temperaturi. I da, ako otvorim haubu, zvuka nema. Probao malo štimati one gumene odbojnike, nema razlike ako ih uvrnem/izvrnem...
Znam da je teško pričati o ovome bez da se to čuje, ali eto ako je neko imao slična iskustva, molim za savjete.
 
Top