Passat 5 1.8 turbo nemiran rad i gasi se

Passat 5 1.8 turbo nemiran rad i gasi se

Pozdrav ,
Imam Passat 5 1.8 turbo 1999 godina Benzin/plin ,u zadnje vrijeme imam vrijeme sa paljenjem ujutru ,pogotovo sad kad je hladnije vrijeme.
Ujutru upalim auto dajem gas po malo digne obrtaje i ugasi i tako 5-6 puta moram da ga drzim u obrtajima da prebaci na plin onda se ne gasi ,nekad kad vozim preko 60 na sat pritisnem kvacilo ili naglo kocim spadnu obrtaji i ugasi se .
Savjetovali se me da je mozda katalizator ,i ja odvucem da izvuku iz njega onaj klinac i haj iso je ok.Od jutros uz ovo sto sam naveo gore poceo je da trza i ne prima gas u voznji ,ista situacija i na benz i na plin.Ne znam vise sta bi moglo biti ,ako ko ima kkakvo rjesenje il mu se desavalo da napise izljubio bi ga ko brata rodjenog .
 
Član
Pozdrav ,
Imam Passat 5 1.8 turbo 1999 godina Benzin/plin ,u zadnje vrijeme imam vrijeme sa paljenjem ujutru ,pogotovo sad kad je hladnije vrijeme.
Ujutru upalim auto dajem gas po malo digne obrtaje i ugasi i tako 5-6 puta moram da ga drzim u obrtajima da prebaci na plin onda se ne gasi ,nekad kad vozim preko 60 na sat pritisnem kvacilo ili naglo kocim spadnu obrtaji i ugasi se .
Savjetovali se me da je mozda katalizator ,i ja odvucem da izvuku iz njega onaj klinac i haj iso je ok.Od jutros uz ovo sto sam naveo gore poceo je da trza i ne prima gas u voznji ,ista situacija i na benz i na plin.Ne znam vise sta bi moglo biti ,ako ko ima kkakvo rjesenje il mu se desavalo da napise izljubio bi ga ko brata rodjenog .


Sta god ti neko rekne bacat ces pare stavljat ces nove dijelove i vjerovatno neces nac problem

Kod dijagnosticiranja problema kod svih vozila od 1996 do sada a i nadalje
PRVO I UVIJEK PRVO NA DIJAGNOSTIKU KOD DOBROG ISKUSNOG MAJSTORA SA DOBROM DIJAGNOSTIKOM
ili sebi nabavi dijagnostiku ak nemas ako si diy tip osobe
Provjerit parametre,imal gresaka kakvih,......
Ali ako hoces najjeftiniju potencijalnu opciju popravke provjeri filter zraka da li je prljav
Sto kod nekih slucajeva rijesi problem kod nekih ne a đabe je

Pozz
 
Član
Provjeri ispravnost protokomjera zraka, svjećice, bobine, lamba sonde.
Obavezno provjeri isparivač od plina, jer kod mene je pravio problem, pa gasio auto.


99% ćeš riješiti problem, kao i post napisan iznad. Majstor s voljom za dijagnosticiranjem kvara, tj. prati parametre na dijagnostičkom uređaju i skoro svaki kvar vjerovatno ćeš pronaći što se tiče tih 1.8T.


Sretno!
 
Sta god ti neko rekne bacat ces pare stavljat ces nove dijelove i vjerovatno neces nac problem

Kod dijagnosticiranja problema kod svih vozila od 1996 do sada a i nadalje
PRVO I UVIJEK PRVO NA DIJAGNOSTIKU KOD DOBROG ISKUSNOG MAJSTORA SA DOBROM DIJAGNOSTIKOM
ili sebi nabavi dijagnostiku ak nemas ako si diy tip osobe
Provjerit parametre,imal gresaka kakvih,......
Ali ako hoces najjeftiniju potencijalnu opciju popravke provjeri filter zraka da li je prljav
Sto kod nekih slucajeva rijesi problem kod nekih ne a đabe je

Pozz

Ja otiso isti taj dan u servis ,uradio dijagnostiku,majstor utvrdio da pumpa benzina oslabila ,i da nema snage fa gorivo pumpa i to je razlog gasenja ,kaze fa odem kod nekog da izmjerim pritisak pumpe ,on nema taj instrument .Haj ja od dosade izvadim klapnu gasa i ocistim ,prvih par sati isto sranje sa oprostenjem ,nesto sam moro na brzu cestu i malo sam ga stisno i od tad extra i evo ooet danas poceo .
Ne znam jel do klapne gasa ili sto sam ga stisno malo .
 
Provjeri ispravnost protokomjera zraka, svjećice, bobine, lamba sonde.
Obavezno provjeri isparivač od plina, jer kod mene je pravio problem, pa gasio auto.


99% ćeš riješiti problem, kao i post napisan iznad. Majstor s voljom za dijagnosticiranjem kvara, tj. prati parametre na dijagnostičkom uređaju i skoro svaki kvar vjerovatno ćeš pronaći što se tiče tih 1.8T.


Sretno!

Ujutru kad palim ,prvo radi na benzin i tad se gasi ,cim na plin predje normalan rad .
 
Član
Ujutru kad palim ,prvo radi na benzin i tad se gasi ,cim na plin predje normalan rad .


Ako ti slabo pali na benzinu
Daj kontakt par puta(3-4 puta slicno kao kod dizela kad cekas grijace) da pumpa nabije pritisak ak tad upali dobro onda je ko sto si gor napiso slab pritisak goriva
Ili je prljav filter ili je pumpa slaba
To mozes uradit ak nemas taj instrument
Ako je to ok onda gledaj klapnu a mogu bit i ostale komponente kao sto je kolega gor napisao
i o5 nezz jesil samo nako nabrzinu ocistio klapnu gasa ak nisi onda
detaljno sa onim sprejem za ciscenje klapne ili karburatora
 
Ako ti slabo pali na benzinu
Daj kontakt par puta(3-4 puta slicno kao kod dizela kad cekas grijace) da pumpa nabije pritisak ak tad upali dobro onda je ko sto si gor napiso slab pritisak goriva
Ili je prljav filter ili je pumpa slaba
To mozes uradit ak nemas taj instrument
Ako je to ok onda gledaj klapnu a mogu bit i ostale komponente kao sto je kolega gor napisao
i o5 nezz jesil samo nako nabrzinu ocistio klapnu gasa ak nisi onda
detaljno sa onim sprejem za ciscenje klapne ili karburatora
Znas kako druze ,on upali dobro drzi 3-5 sekundi i ugasi se ,kako god radio .
Kad ga ga vozim i dignem temp na 90 ugasim i ooet upalim onda drzi na benzinu sasvim normalno.
Klapnu gasa sam bas detaljno ocistio .
Ja sam filtere nedavno mjenjo i veliki servis .Haj to paljenje ujutru i mogu istrpiti ,al prebacim na plin i vozim nekad zatrza ili nece gasa da primi,rece mi majstor da bi se trebo napravit prekidac za gasenje pumpe ,jer samo vrti gorivo i konto sam da 80%plina i 20%benzina ubacuje i zbog toga bi morala raditi pumpa benzina ,kaze ne treba uopste ,onda mi nije jasno ako ne radi pumpa sto mi onda trza na plinu .
Cekam platu pa cu provjerit i kablove i svjecice ,i rasplinjac i pumpu
 
Član
Znas kako druze ,on upali dobro drzi 3-5 sekundi i ugasi se ,kako god radio .
Kad ga ga vozim i dignem temp na 90 ugasim i ooet upalim onda drzi na benzinu sasvim normalno.
Klapnu gasa sam bas detaljno ocistio .
Ja sam filtere nedavno mjenjo i veliki servis .Haj to paljenje ujutru i mogu istrpiti ,al prebacim na plin i vozim nekad zatrza ili nece gasa da primi,rece mi majstor da bi se trebo napravit prekidac za gasenje pumpe ,jer samo vrti gorivo i konto sam da 80%plina i 20%benzina ubacuje i zbog toga bi morala raditi pumpa benzina ,kaze ne treba uopste ,onda mi nije jasno ako ne radi pumpa sto mi onda trza na plinu .
Cekam platu pa cu provjerit i kablove i svjecice ,i rasplinjac i pumpu


Kod mene gdje ja zivim u ZE-DO na hifi ako naspes plina
Auto uzbrdo trza gasi se
Nece da upali
Dok na energo petrolu naspes normalno skroz
Tako probaj kvalitetniji plin nasut
Znam jedan slucaj jedan imo omegu 3.0 v6 msm da je bila prljava boca tak nesto
Naspe na hifi auto vergla i vergla nece da upali
Preso na petrol odlicno ide
 
jel taj sto je radio dijagnostiku gledo parametre ostale......
sam senzor temperature koji kosta 15KM zna pravit te belaje on je s 4 pina nema veze sto ti na instrument tabli pokazuje ok temperaturu nemora znacit da je isparavan 2 pina idu na taho druga dva na motornu elektroniku
isti problem imao na bivšoj vw bori jetti 1.8t 132kw spojio obicnu ELM dijagnostiku i putem telefona i aplikacije za nju gledao parametre kad je vozilo ostojalo preko noci i ujutro imam sta i da vidim temperatura skace 60-80-100-40 u tom smislu zamjenio senzor auto na -35 palio ko mina i radio bez problema
 
Hvala vam na odgovoru momci ,evo cekam platu pa da pokusam ovo rijesiti .
Nema sta mu nismo gledali,upalim normalno navozam se ,ugasim na 10 minuta pocne trokirat i zajebavat .
Spajali na dijagnostiku bilo samo da su disk plocice za zamjenu i to je to .
Kako je krenulo bice zamjenjen za e39 karavan ,bar mi se cini pouzdanijim hahhahhahha
 
Član
Ujutru kad palim ,prvo radi na benzin i tad se gasi ,cim na plin predje normalan rad .

Meni je lambda sonda pravila problem, slični simptomi.

- ernadhusic je napisao u postu prije, i to pregledaj.



Meni je 1.8T super, samo da uđeš u fazon da ga proučiš malo bolje kako popravljat/dijagnosticirati.
Dobro ide, nije skup za popravke, a nisu kvarovi toliko komplicirani, samo malo strpljenja.


Sretno!
 
Top