passat 3C , prelazak sa original xenona na halogen??

passat 3C , prelazak sa original xenona na halogen??

Član
emir ex ti si me najbolje razumio, hvala na objasnjenju, ja u svakom slucaju far moram vadit napolje, jer nema te face koja ce zamijenit sijalicu i balast ovako dok je sve sklopljeno, a da bi far vadio karambolka se mora skinut. I hajde eto nije meni problem dat 250 km za nov balast i sijalicu, da se ova lijeva strana izmijeni, i sta mislite za par dana prestane radit i ova desna strana, sto je vrlo moguce jer auto ima 320 hiljada na satu, i sta onda daj opet skidaj sve i trazi sta je crklo, a danas ce dobit halogene i kad prestane radit znam da je sijalica crkla

emir ex ti si me najbolje razumio, hvala na objasnjenju, ja u svakom slucaju far moram vadit napolje, jer nema te face koja ce zamijenit sijalicu i balast ovako dok je sve sklopljeno, a da bi far vadio karambolka se mora skinut. I hajde eto nije meni problem dat 250 km za nov balast i sijalicu, da se ova lijeva strana izmijeni, i sta mislite za par dana prestane radit i ova desna strana, sto je vrlo moguce jer auto ima 320 hiljada na satu, i sta onda daj opet skidaj sve i trazi sta je crklo, a danas ce dobit halogene i kad prestane radit znam da je sijalica crkla
 
Član
Prodaj te farove, kupi normalne sa normalnim sijalicam, plus ces zaraditi, a neces morati nista prepravljati, jer nije tako ni jednostavno staviti h7 sijalicu u far gdje je bila d1s sijalica ;)

ili pravi xenon na taj far ili prodaj farove kupi obicne iskren savjet ;)
 
Član
ako mi vjerujes druze sad bi ja doplatio nekome da zamijenim za obicne farove .

eto ako neko ima ovakvog pasata rado cemo zamijenit i doplatit cu 100 km , znaci jedna strana potpuno ispravna, druga ne znam ni ja vise sta je, sijalicu smo izvadili nekako , meljali je po rukama tresli, i na kraju ustanovimo da balast ne valja , tako da sad treba i jedno i drugo uzet :icon_smile:
 
Član
pa svakako se sijalice mjenjaju u paru jer ce ti bit razlicita boja, drugo sto kaze covjek valja ti uglavit H7 gdje bila d1s i pisaj te farove onda, trece svijetili ce ti lampica na tabli... sto kazes uzmi obicne farove i zavrsi pricu, a kad ti bude neko provjeravao auto u ovlastenom servisu vidjet ce da od opreme ima xenone a tvoje ato nece imati
 
Super Moderator
Dzeniii je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Dacu ti ja obicne farove daj ti meni te :)

hoćeš ozbiljno :icon_question:

vidjet cu ti za jedno sat-dva sa ovim svojim ako nece on imam jos par jarana sto voze passata pa ako budu htjeli donijet cu ti ja farove ako se dogovorim s njima ;)

hajde vidi to sto prije u 2 mi je termin kod elektricara

a cemu zurba brate dragi :lol: mislim svejedno meni ja da imam passata svog odma bi ti dao al steta je te farove pokvarit ako su u dobrom stanju ;) koje godiste je auto?
 
Član
2007 godiste, 2.0 tdi karavan, farovi se ono okrecu u krivinama, comin home funkcija itd...

Jesdnostavno necu xenon, vozim kratke relacije, xenon se stalno pali gasi i crkavaju.
 
Izbaciti xenon radi 250 km :icon_rolleyes:,vjeruj da ces zazalit kad vidis kako halogena sijalica svijetli naspram xenona.Ja sam mijenjao na e klasi balaste,oba balasta crkla u par dana razlike,400 km su sami balasti(orginalni) i nije mi zao makar svijetli kako treba :D
 
Član
Progledao i na drugo oko, stavljen nov balast i sijalica, sad radi i corner svjetlo ;)

2wmf9es.jpg

2u9nyq0.jpg
 
Top