Passat 3c 2.0 Tdi

Passat 3c 2.0 Tdi

Član
Imam jedan veliki problem , jer su mi siroke felge 9,5 jota, a mal ET tako da su izletile van rubova, sto stvarno drama dobro izgleda, al mi nazad zakaca, vec sam podero unutrasnje blatobrane, naredo neke gume oko opruga sto je malo ublazilo cimanje al to nije rijesenje. Svi mi govore da jedino da skinem felge i stavim uze manje itd, al to mi nepada napamet. Neznam da li bi rijesio problem sa gewinde.
 
Legend
jedino sto preostaje ti je da prosiris rubove,a gevinde uzimaj i ovako i onako:icon_biggrin:
 
Član
Ako ti zakača sad tako bez spuštanja šta će tek onda biti sa oprugama ili gewindama...:icon_eek:

Jednostavno ti je mali et, a kad ga potjeraš počeće on strugati i naprijed....
A kad ga spustiš onda ima na sve strena škripi pod teretom još više...

Ja nebi širio baltobrane radi ovih felgi, već bi tražio sa odgovarajućim etom....


Ima još jedna solucija da nakosiš zadnje gume i to fino podesiš optikom....
 
Član
Najgore sto mi za sad nema ljepsih felgi od ovih tesko bi se rastajo od njih, neznam kako to ide da nakosis gume, al i to je opet problem mozda ce zakacat unutra , neznam ni ja. Nesto razmisljo da zbrusim malo unutrasnji dio felge, kako bi poveco ET, a i meni se nesvidja opcija sirenje rubova mislim da mu nece dobro izgledat, i dobit cu jos trosak sto cu morat najvjerovatnije farbat te dijelove sto sirim. Nemoze cojk bit pametan u ovom slucaju. Hvala svima opet na predlozima


aServis je napisao(la):
Ako ti zakača sad tako bez spuštanja šta će tek onda biti sa oprugama ili gewindama...:icon_eek:

Jednostavno ti je mali et, a kad ga potjeraš počeće on strugati i naprijed....
A kad ga spustiš onda ima na sve strena škripi pod teretom još više...

Ja nebi širio baltobrane radi ovih felgi, već bi tražio sa odgovarajućim etom....


Ima još jedna solucija da nakosiš zadnje gume i to fino podesiš optikom....

I sad mi nezakaca nazad dok ne natovarim nazad najmanje 150 kg, tad mi malo nekad zakaca, al sam mislio ako stavim gewinde da ce bit tvrdji tako da nece mozda zakacat, jer kako sam stavio gume na opruge dosta su mi pomogle jer je postao tvrdji i nemogu opruge skroz da se suzbiju, tj auto se redje cima gore dole.
 
Član
to s brusenjem nije losa ideja, da to tokar odradi profesionalno, sad ne znam kakvog bi efekta imalo na performanse felge....

koliko ti je siroka-visoka guma ?
mogao bi to mozda rijesiti stavljanjem uze i nize gume ;)

tj. da se guma 'razvuce' na felgu i bude sto nizeg profila ;)

something like this http://www.youtube.com/watch?v=qKMeRGaD6yM&feature=related :)
 
Početnik
Slobodno istokari et felge za onoliko koliko ti treba da nezakaca.Provjereno i sigurno.Ali samo za onliko koliiko treba tj da nestanjis previse.Ugl ako budes radio u ok mjeri nije problem i sigurno je,pratio sam po stranim forumima i ljudi to masovno rade kada nezele da se rastanu od felgi a ni da sire rubove,passat ti je prelijep ;)
 
Član
sve u svemu ja ne bi skrnavio auto ne znam ti zbog kakve felge, dobro razmisli u svako slucaju
 
Član
Dobro razmisli ti modovi nisu tuniranje već čuniranje, mislim nije to golf kec (bez uvrede) pa da siječeš kratiš tokariš podmećeš i sl....
 
Član
gewinde - svakako bi pomogle, tvrdje, manji hod
nagib zadnjih - sto da ne, vidjeces kod mene kako je, ne bi moglo da su uspravne gume
da tokaris felgu - ako bas budes htio, javi se, pa cemo skontati gdje i kako ;)
 
Član
trizex je napisao(la):
gewinde - svakako bi pomogle, tvrdje, manji hod
nagib zadnjih - sto da ne, vidjeces kod mene kako je, ne bi moglo da su uspravne gume
da tokaris felgu - ako bas budes htio, javi se, pa cemo skontati gdje i kako ;)

cucemo se drug ovi dana pa da pogledam i kod tebe , a i da vidis i ti sta se moze. hvala u svakom slucaju. I nebi falilo da stanemo na crtu nisam nikako s njim hehehe :D


AnDel je napisao(la):
to s brusenjem nije losa ideja, da to tokar odradi profesionalno, sad ne znam kakvog bi efekta imalo na performanse felge....

koliko ti je siroka-visoka guma ?
mogao bi to mozda rijesiti stavljanjem uze i nize gume ;)

tj. da se guma 'razvuce' na felgu i bude sto nizeg profila ;)

something like this http://www.youtube.com/watch?v=qKMeRGaD6yM&feature=related :)

vec suu rasirene neznam da li moze jos, sad su gume 245/35-19 ,na 9,5 jota kao sto sam rekao vec prije,sad da trazim kakve 225 siroke il nize vjerovatno ode i cijena tih guma u tacku.
 
Član
felge su drama prijatelju ;)

ja cu sebi ove :icon_smile:

passat-cc-3-18.jpg
 
Član
George je napisao(la):
felge su drama prijatelju ;)

ja cu sebi ove :icon_smile:

passat-cc-3-18.jpg

lijepe su prijatelju stvarno, samo mi idu previse na serijeske, mislim i jesu, al ja licno volim neke druge brendove, da nije vw sve :D, al sam i ja prvo gledo od CC-a jedne ko uvrnuti krakovi, isto mi nisu lose bile. Al ko zna necu vijecno jedne flege imat hehe
 
Top