Passat 3b problem trese motor

Passat 3b problem trese motor

Prije svega veliki pozdrav za sve forumase iz Mramora,okolica Tuzle,imam jedan problem koji me muci vec mjesec dana te se nadam da je neko imao slicno iskustvo i da ce mi pomoci da ga rijesim.Naime o cemu se radi,vlasnik sam Passata 3b 2000 godiste,85 kw,1.9 tdi (di crveno),i vec duze vremena mi se desava da mi auto trese kao da radi na jednom klipu,zvuk poput motokultivatora ili freze kako narod kaze,to se desava i u leru i u voznji,u svakoj brzini i ne prestaje,auto jako sporo reaguje na gas i sto vise ubrzavam vise se trese,kolega mi je rekao da znaju zezati kontakti na diznama,skidao sam poklopac,ocistio spojeve i sve radilo kako treba par dana,auto islo bez problema i jutros mi se ponovo desila ista stvar,znaci motor se jako jako cuje,mijenjao filter goriva,ulja,mijenjao ulje,spajao dojagnostiku jer sam sumnjao na dizne ali medjutim dijagnostika pokazuje da dizne rade dobro,molio bih pomoc ako se neko nekada susretao sa slicnim problemom,hvala unaprijed
 
Član
Moze bit do ditzni al vec si ih provjerio, ako je to uredu onda ima mogucnost da je zamajac los, a kod nekih je znalo bit i do remenice alternatora i servo pumpe... to je po onome sto sam do sad cuo da se desavalo ljudima... a najbolje da ti dobar majstor pregleda sve detaljno. Posto si iz Tz mogu ti preporuciti kvalitetnog majstora neces se pokajati i da ti rijesi to. Pozz
 
Hvala na savjetima,ali bio sam kod majstora i on kaze da me samo ti spojevi zezaju,bio u servisu gdje valjda ljudi znaju sta rade :),ali ocistim te spojeve i samo par dana auto ide extra i onda sve isto,moram napomenuti da nemam problema sa paljenjem,palim odmah bez obzira na vremenske uslove,jutros upali odmah a napolju - 5,samo sto auto zvuci kao da radi na jednom klipu i nema snage,kada dodajem gas trese katastrofa
 
Pa promijeni strujnu letvicu dizni.
Cijena je ja msm bila nova u ovlastenom u Nipexu gdje sam uzimao za par ljudi oko 170KM.
I de vec jednom da se prestane govoriti da se dizne provjeraju preko dijagnostike,to je nemoguce,na dijagnostici vidite samo kolicinu korekcije svake dizne da bi motor odrzao miran rad,tacan broj obrtaja i slicno.
Dizne,injektori se mogu provjeriti Jedino,i Iskljucivo na ispitnom stolu.
Nemojte da vas ljudi koji ni sami ne znaju sta to znaci levate da vam provjeravaju dizne.
 
Hvala svima na savjetima,upravo do maloprije sam kod majstora bio,izvadili dizne,provjerili,sve ok,jedino sada da vidim to crijevo od goriva da nije puklo pa vuce zrak ili da kupim tu strujnu letvicu dizni
 
Član
Gdje si sipao gorivo,provjeri i to i rezervoar,znalo mi se auto tresti ko trakor,kad sam dosao kuci,ocistim rezervoar ispustim naftu i ostavim u kanisteru na ovom minusu sutra vidis sav talog i vodu sto je smrznula i vise ne sipam na toj pumpi :D
 
Član
Dobar je belamionix za podmijerit se zato i privlace ljude... sipaj na energopetrolu ili ini pa vidi razliku

Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
 
Sinoc sam ostavio auto kod majstora,sad zove kaze nije problem ni u zamajcu ni u diznama,pojma nema sta ga zeza,bem ti majstore,valjda uskoro otkrijem sta je
 
Kako zna da nije u diznama?
Odvezi pravom majstoru auto,kani se dundjera.
Provjeri da nije jedan od ventila progorio,ima obicaj da se javljaju isti simptomi kada se to desi,provjeri mjerenjem kompresije.
Uostalom auto treba od a do z provjeriti.
Prvo dijagnostika i izvrsiti ocitanja od MAF senzira pa dalje.
Kasnije,tandem pumpa,dizne,crijeva goriva i sl.
Nije to sat posla ali nista bez pravog majstora da se posveti par sati
 
Top