Passat 1.9tdi 2006 vs Audi A4 1.9 tdi 2003

Passat 1.9tdi 2006 vs Audi A4 1.9 tdi 2003

Član
znaci radi se o ova dva auta,oba su karavan verzija,sta je bolje uzeti radi odrzavanja,koje su mane i prednosti kod oba,da napomenem audi ima 2 vlasnika s tim da znam od koga je kupljen i ima realnih 234000 ,74kw,pasat je uvezen iz njemacke ima 199000 77kw,oba auta su od jednog covjeka,cijena audija bi isla nesto ispod 4500eur a pasata nesto ispod 6000 eur,auta su na slo tablama i ostala bi na slo tablama,jel u oba motor PD,
 
Super Moderator
Jest u oba PD motor. Kod tog passata je jedino jeftinije odrzavanje ovjesa, ostalo ti je manje vise isto. A4 nije posebno velik pogovoro nazad za sjedit, a passat je velik dosta
sto se tice udobnosti tu je to negdje
 
U biti isti motori isti ovjes samo modeli isti, Audi uvijek ima svoje kupce i mislim da je on u blagoj prednosti nad Passatom. S druge strane moje lično mišljenje je da su ti motori poprilično nejačku za te šasije. Od te dvije cijene uzmi sredinu pa traži barem 2.0 TDI...opet napominjem moje lično mišljenje.
 
Član
harli druze pa nekako i jesu nejacki ali to mi i neigra ulogu jer mjesecno idem za bosnu nekad i duze budem da neidem,a 2.0 tdi do 2009 su motori slabi imaju neke mane sa diznama i elektronikom i to tako da definitivno 2.0 nebih uzeo,sto rece alroad pasat je prostraniji nazad a i udobniji to mi je i potrebno,stari ima megana 1.9 dci jes da je 88kw al auto ide ko ludo pa predpostavljam da nece biti neke razlike sa ovim audijem i pasatom,u ovo koji dan idem ih isprobati pa cu vidjeti,negdje procitah za njihov ovjes da je drasticno skup ovdje je nekih 500eur marka febi pa cu ih voziti na tehnicki vanredno da ispitam i to ,za plivajuci zamajac znam caku kako otkriti jel uredu ili ne,jbg nebi da ulazem odma u auto kad kupim radje halaliti 30 eur za tehnicki
 
Super Moderator
uh, megane ide bolje od tih auta :) passat nema skup ovjes ko audi, onaj stariji passat je imo skuplji ovjes i isti je ko u audija, al novi passat nema tako skup ovjes i jednostavniji je :)
 
Član
megane sa 88 kw je brzi od pasata 3bg 96 kw.
sto se tice tih auta neces pogrijesit sta god da uzmes
 
Član
Kao što ti allroad napisao , ako ne patiš od imena , Passat je u svakom pogledu bolji izbor , puno je prostraniji , udobniji , mlađi , jednostavniji trap (ko se hebavao sa Audijevim ramenima , zna cijeniti jednostavnost Mc phersona) , jedino nema harizmu četri prstena...
 
Član
Ja ipak mislim da je to puno para za karavane tog godista...
Od ta dva passat ima prednost zbog prednjeg trapa jer je izbacio ta ramena i stavio lafete naprijed...
 
Član
evo teme nazad,odluka je pala na passata,vozio ga,fino ide za 1.9 tdi netrebam nista vise,bio na dijagnostici sve ok,jedino negdje sam procitao o oznakam motora ovaj je BKC jel taj motor ima neku manu ili ok,
 
Član
kazu da je taj bkc najpouzdaniji, ima bosch dizne, jedina "mana" plivajuci, kao i svim ostalim modernim dizel motorima
 
Top