Passat 1.9 TDI izgubi snagu,samo kad je hladan

Passat 1.9 TDI izgubi snagu,samo kad je hladan

Član
Imam passat 5 2004god.1.9 tdi 96kw.Automatski mjenjac .Auto dok je hladno (hladan motor) izgubi vucu odma nakon 50 metara vožnje, skroz slabo ide,cim ugasim i upalim auto normalno ide i ne desava mi se to u vožnji nikad,nebitno na kojim brzinama, super ide dok je zagrijan. Problem je dok je motor hladan,to mi se desi i ugasim upalim ide normalno. Ulje u mjenjacu mjenjano,motorno ulje i svi filteri tek stavljeni.Egr cooler mi je pravio probleme prosle godine pa je stavljen drugi,polovan.Jel moguce da je opet egr cooler problem,ili je nesto drugo u pitanju.Hvala na odgovorima.
 
Član
Ne znam jel i preporucljivo ga hladnog cepati..a imas tema more ovdje za TDI i prelzak u safe mod,moze biti tu svasta najbolje dobrog majstora nadji nek pregleda i nek ti kaze,ovako ces se svega namjenjati a bit ce mozda nesto sasvim manje i jeftinije.
 
Dijagnostika , pregledat vakuume vakum ventile sva crijeva i sve sto se tice sklopa koji regulise turbinu mada nebi bilo lose da skines inter coler i operes a e samo njega nego i ostala crijeva koja idu s turbine na usis sigurno imas dosta ulja u sistemu
To ppgledaj to mozes sam sebi rijesit ako imas vremena i volje pozz
 
Član
Ne znam jel i preporucljivo ga hladnog cepati..a imas tema more ovdje za TDI i prelzak u safe mod,moze biti tu svasta najbolje dobrog majstora nadji nek pregleda i nek ti kaze,ovako ces se svega namjenjati a bit ce mozda nesto sasvim manje i jeftinije.[/QUOTE
Nije to bas odma da ga palim i krećem,odradi on uvjek minimalno 5 min na leru.
 
Član
Problem je sto danas nema pouzdanog mehaničara da se bas razumije, da više ne pokvari nego popravi.Bar što ja znam i sto sam imao slučajeva dosad. Jedino nipex,a sa njima se nikad ne zna,jer su preskupi.
 
Top