passat 1.9 tdi cudan zvuk problem

passat 1.9 tdi cudan zvuk problem

pozz drugovi
ovako imam passata 2000 godiste 1.9 tdi PD mozor 85kw 5 brzina limuzina i imam jedan problem kada vozim 80 na sat do 130 pojavi se cudan zvuk cuje se kao kada je u kuci otvoren prozor na kipu a vjetar vani puse pa cuje se neko zujanje hucanje taj zvuk dolazi iz prednjeg desnog dijela auta tako imam osjecaj da se cuje tu prvo sam mislio da je lezaj desnog tocka pa sam ga zamijenio ali zvuk i dalje postoji i dog drzim gas i kada pustim probao sam i izbaciti iz brzine i pustim i kvacilo i gas ali na brzini od 80 do 130 taj zvuk se pojavi ispod 80 ili preko 130 se ne cuje nista sasvim cudno bio sam kod par mehanicara pitao ali niko mi nije nista konkretno mogao reci pa interesuje me da li je se neko susretao s ovim problemom i kako je otklonio
hvala unaprijed :)
 
Član
meni je tako zvucalo kad mi je crijevo puklo bilo sa turba sve normala ali u odredjenom rezimu voznje se cuje bas ko sto si napiso otvoren prozor prekontrolosi crijeva :D .
 
crijevo turbine mi je jednom puklo bilo pa sam ga mijenjao morat cu sve to prekontrolisati a gume su mi sve 4 nove a culo mi se i na starim gumama
 
Član
Druze moj fino sebi objasnis kako sta funkcionise na sve sto sumnjas i svedes na minimalan broj mogucnosti. Postoji mogucnost da je do crijeva od ic i turbine, ono nekad bude slabo stegnuto i pri vecem pritisku ce da susti zrak, ali pri vecim brzinama bi ga izbilo i taj zvuk sustanja zraka bi cuo i pri manjim brzinama samo na vecim obrtajima npr. kad kreces pa mu das jaci gas cuo bi to sustanje. Onda lezaji bi ti brujali takode i na malim brzinama, a kako brzina raste i oni vise bruje. Ako ti mehanicari nisu pomogli to i nisu mehanicari, ima tu opcija jos mali milion medutim cudno je da ti se to javi samo na odredenoj brzini. Glupo mi je da se cuje na 130, a da se na 150-160 ne cuje o_O mada opet ti provjeri spojeve crijeva sa ic i turbine jer zavisi kako ti vozis jer neki od 80 do 120 bas cepaju auto i drze ga na visokim obrtajima, dok inace su blagi na startu i zavisi da li ga isaltas do kraja prije 130 jer ti mozes njega 4. voziti do 130 i u 5. kad prebacis smanjis mu broj obrtaja i odma ti pritisak u crijevima opadne i nemas sustanja. Ja sam jednom cistio ic i crijeva i kad sam spojio nisam dobro stegnuo selnu i auto je islo normalno sve dok nije dosla na red magistrala i veci gas obrtaji skocili bum iskoci crijevo :D
 
vozio sam i u 4 i u 5 brzine od 80 do 130 i imao sam taj isti zvuk probao sam na 100 na sat izbaciti iz brzine pustiti i kvacilo i gas i opet se taj zvuk cuje i jel brzina padne ispod 80 zvuka nema dodjem na 80 i preko zvuk opet ima sta sam primietio kada sam u krivini zvuk se nekad smanji nekada zagubi a nekada ga ima najgore mi je sto mi niko od mehanicara nije mogao reci to je i da rijesim taj problem imam vec 3-4 mjeseca i pomalo mi ide na zivce auto ide ko ludo samo sto taj prokleti zvuk imam koji nmg otklomit
 
Član
vozio sam i u 4 i u 5 brzine od 80 do 130 i imao sam taj isti zvuk probao sam na 100 na sat izbaciti iz brzine pustiti i kvacilo i gas i opet se taj zvuk cuje i jel brzina padne ispod 80 zvuka nema dodjem na 80 i preko zvuk opet ima sta sam primietio kada sam u krivini zvuk se nekad smanji nekada zagubi a nekada ga ima najgore mi je sto mi niko od mehanicara nije mogao reci to je i da rijesim taj problem imam vec 3-4 mjeseca i pomalo mi ide na zivce auto ide ko ludo samo sto taj prokleti zvuk imam koji nmg otklomit
Je li se bar jedan mehanicar provozo sa tobom i cuo zvuk na djelu
 
Član
provjeri prozore da ti dihtunzi il kako se vec zovu da nije koi ispuco od sunca zna se to desiti ,to se u mene u gof4 stalno cuje kad ga cepnem preko 80
 
Član
Meni se cuje negdje oko zadnjih vrata od 80 da susti, al keder ko nov, vrata extra nalijezu, al susti li susti, ko da je jugo. Ne mogu da skontam sta je...
 
Član
da ti nije neki drugi lezaj otisao ?? kad u krivinama kad ga naspanijee prestane nekad zvuk???
 
da ti nije neki drugi lezaj otisao ?? kad u krivinama kad ga naspanijee prestane nekad zvuk???
da u krivini nekad zna nestati zvuk a nekad recimo vozim 50-60 a napolju ako vjetar jaci zapuse pojavi se na kratko i nestane na brzini 50-60 dok od 80 je konstantno tu i sta sam primjetio jos kad je vani toplije manje se cuje a kada je hladnije cuje se vise
 
Top