Passat 1.9 TDI 66kw 90KS - plavo-bijeli dim

Passat 1.9 TDI 66kw 90KS - plavo-bijeli dim

Član
Pozz,kao i sto sam naslov kaze plavo-bijeli dim.Znaci tek kada se daje gas na 1 sekundu izbaci crni,pa tek onda plavi dim koji traje cca. svega 5 sekundi,promijenio sam vakuum pumpu iz koje je curilo ulje . Pa ako bi neko od clanova mogao da kaze razlog ovakvog dima kakvog jeste. ;) pozz usput da kazem da je passat 99' godiste i presao oko 700000km ali prije toga nikad nije imao nikakvih kvarova.Samo cisto zamjena ulja i filtera, sipanje goriva itd. sve najobicnije radnje.Pozz
 
Član
Plav dim je (jedno ili vise od navedenog) lose karike, gimice ventila lose, losa turbina.

Bijel dim (jedno ili vise od navedenog) lose dizne, pomijesao gorivo i rashladnu tekucinu tacnije dihtung glave izgorio ili slicno.

Crn dim je znak da na auspuh izbaciva nesagorenu naftu, tj. kolicina zraka i goriva u cilindtru nije kakva bi trebala biti, to moze biti los remap ako je cipovan, box za povecanje snage na autu koje ne treba stavljati, a najcesce bude losa turbina ili zaprljana turbina koja vise ne moze dati dovoljan pritisak tj. "ugurati" dovoljno zraka u motor za tu kolicinu nafte koju dubije.
 
Član
Auto nije Cipovano,koliko ja znam da turbina dobro vuce. ali hvala vam puno na odgovoru ;) pozz auto je na taxi, i svake godine idemo na more tj. jedno 800km,mada kada idem uzbrdo i dadnem pun gas isto mi se desava .
 
Top