Parkirano vozilo koje nije registrovano

Parkirano vozilo koje nije registrovano

Član
Chuza je napisao(la):
http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/olupine-godinama-zauzimaju-parkinge

Hm,zanimljiv clanak. ko narucen. po ovome ipak zakonski nije nista definisano. onda ostaje savjet od par postova prije uzet 4 kabadahija pa zakrenut auto na ulicu. al mislim da nije to rjesenje.
 
Član
Ovaj problem je prisutan u svakoj, ili barem svakoj drugoj ulici. Najgore je navece '' gdje ostaviti auto ? '' ...
 
Član
koliko vidim smeta te komsijin auto koji je nekretnina, stoji na regularnom parkingu, dok ti svoj nemas gdje parkirati?
 
G

GoPlay

evo da se i ja prikljucim. KOMBI vw parkiran od 2000 ispred zgrade u kojoj je smjestena u "poslovni prostor" i ispred tacno ispred zgrade parkiran i nemice se to boze da joj niko ne smeta prilazu. Prvobitno su stavili sami svoju rampu. Ona kad dodjes izbusis 4 sarafa u asfalt i sam sebi dignes T i nakacis katanac....
Dal da se ide inspekciji ili policiji ili radu? (nije u pitanju parking) ali jeste tema par postova iznad. gdje navecer ostaviti auto. JBG-a firma ne radi po noci ako se ne varam... xD
 
Član
GoPlay je napisao(la):
evo da se i ja prikljucim. KOMBI vw parkiran od 2000 ispred zgrade u kojoj je smjestena u "poslovni prostor" i ispred tacno ispred zgrade parkiran i nemice se to boze da joj niko ne smeta prilazu. Prvobitno su stavili sami svoju rampu. Ona kad dodjes izbusis 4 sarafa u asfalt i sam sebi dignes T i nakacis katanac....
Dal da se ide inspekciji ili policiji ili radu? (nije u pitanju parking) ali jeste tema par postova iznad. gdje navecer ostaviti auto. JBG-a firma ne radi po noci ako se ne varam... xD

Kao sto sam i ranije rekao vozilo ako je propisno parkirano sa ili bez reg tablica na tockovima i sa svim staklima se smatra propisno parkirano i ne smije se otudjiti, a neznam sta tebi smeta ne kontam da se parkiras na prolaz i da ne moze vlasnik da dodje do svojih vrata ?
 
G

GoPlay

Mirsado je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
evo da se i ja prikljucim. KOMBI vw parkiran od 2000 ispred zgrade u kojoj je smjestena u "poslovni prostor" i ispred tacno ispred zgrade parkiran i nemice se to boze da joj niko ne smeta prilazu. Prvobitno su stavili sami svoju rampu. Ona kad dodjes izbusis 4 sarafa u asfalt i sam sebi dignes T i nakacis katanac....
Dal da se ide inspekciji ili policiji ili radu? (nije u pitanju parking) ali jeste tema par postova iznad. gdje navecer ostaviti auto. JBG-a firma ne radi po noci ako se ne varam... xD

Kao sto sam i ranije rekao vozilo ako je propisno parkirano sa ili bez reg tablica na tockovima i sa svim staklima se smatra propisno parkirano i ne smije se otudjiti, a neznam sta tebi smeta ne kontam da se parkiras na prolaz i da ne moze vlasnik da dodje do svojih vrata ?

kad se parkira do vrata ima jos 6m... al uslikam mobitelom pa posaljem sliku lakse je xD
 
Član
GoPlay je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
evo da se i ja prikljucim. KOMBI vw parkiran od 2000 ispred zgrade u kojoj je smjestena u "poslovni prostor" i ispred tacno ispred zgrade parkiran i nemice se to boze da joj niko ne smeta prilazu. Prvobitno su stavili sami svoju rampu. Ona kad dodjes izbusis 4 sarafa u asfalt i sam sebi dignes T i nakacis katanac....
Dal da se ide inspekciji ili policiji ili radu? (nije u pitanju parking) ali jeste tema par postova iznad. gdje navecer ostaviti auto. JBG-a firma ne radi po noci ako se ne varam... xD

Kao sto sam i ranije rekao vozilo ako je propisno parkirano sa ili bez reg tablica na tockovima i sa svim staklima se smatra propisno parkirano i ne smije se otudjiti, a neznam sta tebi smeta ne kontam da se parkiras na prolaz i da ne moze vlasnik da dodje do svojih vrata ?

kad se parkira do vrata ima jos 6m... al uslikam mobitelom pa posaljem sliku lakse je xD

De mi posteno reci sta bi ti uradio da tu zivis dali bi postupio ko on ili drugacije ??
 
Član
evo na ovo sam naletio jutros u novinama

http://img805.imageshack.us/img805/3561/p0402132036.jpg

u clanku pise ovako:
Olupine napustenih vozila vec godinama niko ne sklanja i zauzimaju mijesta na parkinzima u cijelom gradu.
Zakon koji bi trebao jasno odrediti na koji bi nacin trebalo postupiti u ovakvim situacijama,ne postoji pa samim
tim niko nije nadlezan za njihovo uklanjanje.
Ahmed Djipa, portparol preduzeca "Rad" , kaze da su ovakvi slucajevi u nadleznosti komunalne inspekcije.
Najveci problem nastaje pri procijeni sta je olupina,a sta nije. Ukoliko automobil ima stakla i tockove, u tom slucaju
se podrazumijeva daje u voznom stanju i nemoze biti uklonjen sa parkinga. Vozilo moze biti odvezeno samo u slucaju da nije propisno parkirano - kazao je Djipa.

:icon_smile:
 
Član
Vidi ti o cemu govoris ja sam iskusio na svojoj kozi stanujm u prizemlju i ima pasaz gdje se mogu 2 vozila parkirati, ispod mojih prozora bukvalno stoji auto kad se upali likovi zagrijavaju u leru turiraju, nemas ziva mira a da ne pricam kako smrdi u stanu ? i ljepo ja zabijem parkin barikadu da se fino ne moze niko tu parkirat e sad nastaje drama prijete stanari da ce zvati policiju, inspekciju. Ja fino odem u policiju i ispricam im problem i slikam situaciju, kaze meni cika policaja vidi sine mozes ovako prijave te dodje inspekcija i nalozi ti da to skines, ti neces platis kaznu koja sad moze ici do 500km prije je bila 50km, druga stvar uzmes neku prikolicu i postavis tu ili neko auta da ti tu stoji niko ti nista ne moze !!! i ja fino odem i kupim 2 yuga :lol: i postavi sad imam 3 auta a belaj je sa parkingom i svi sute PLACU :icon_cry: ja mogu i pjeske na posao :icon_smile:
 
G

GoPlay

Mirsado je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
evo da se i ja prikljucim. KOMBI vw parkiran od 2000 ispred zgrade u kojoj je smjestena u "poslovni prostor" i ispred tacno ispred zgrade parkiran i nemice se to boze da joj niko ne smeta prilazu. Prvobitno su stavili sami svoju rampu. Ona kad dodjes izbusis 4 sarafa u asfalt i sam sebi dignes T i nakacis katanac....
Dal da se ide inspekciji ili policiji ili radu? (nije u pitanju parking) ali jeste tema par postova iznad. gdje navecer ostaviti auto. JBG-a firma ne radi po noci ako se ne varam... xD

Kao sto sam i ranije rekao vozilo ako je propisno parkirano sa ili bez reg tablica na tockovima i sa svim staklima se smatra propisno parkirano i ne smije se otudjiti, a neznam sta tebi smeta ne kontam da se parkiras na prolaz i da ne moze vlasnik da dodje do svojih vrata ?

kad se parkira do vrata ima jos 6m... al uslikam mobitelom pa posaljem sliku lakse je xD

De mi posteno reci sta bi ti uradio da tu zivis dali bi postupio ko on ili drugacije ??
Pa zivim tu. i navecer kad dodjem sa posla iza 17h dernek u ulici ko ce gdje parkirati. Naravno za stanove nisu planirana parking mjesta. Tako da se parkiramo ispred trotoara i same zgrade. Ja razumijem da mu je prolaz bitan preko dana.... (ali ni tada nije) ali po noci kada se stanari vrate. Nisam samo ja u pitanju ima jos tu auta koji bi se rado parkirali na to mjesto. Isto tako je i novo otvoreni konzum postavio kontejner ispred da se ne moze tu sa autom prici i izbio jos jedno parking mjesto i onako u zaguzvanoj ulici. E po toj logici svaki poslovni prostor moze da napravi sebi mjesto i onda ga mozes na ulicu ostaviti jedino i zakrciti saobracaj....
 
Član
Vexed17 je napisao(la):
evo na ovo sam naletio jutros u novinama

http://img805.imageshack.us/img805/3561/p0402132036.jpg

u clanku pise ovako:
Olupine napustenih vozila vec godinama niko ne sklanja i zauzimaju mijesta na parkinzima u cijelom gradu.
Zakon koji bi trebao jasno odrediti na koji bi nacin trebalo postupiti u ovakvim situacijama,ne postoji pa samim
tim niko nije nadlezan za njihovo uklanjanje.
Ahmed Djipa, portparol preduzeca "Rad" , kaze da su ovakvi slucajevi u nadleznosti komunalne inspekcije.
Najveci problem nastaje pri procijeni sta je olupina,a sta nije. Ukoliko automobil ima stakla i tockove, u tom slucaju
se podrazumijeva daje u voznom stanju i nemoze biti uklonjen sa parkinga. Vozilo moze biti odvezeno samo u slucaju da nije propisno parkirano - kazao je Djipa.

:icon_smile:

Pa naravno to je privatno vlasnistvo koliko ima ljudi da ne moze da registruje vozilo i sta onda gdje da ga odveze ?

Na osnovu člana 215. stav 3. Zakona o osnovama sigurnosti saobraćaja na cestama u Bosni i Hercegovini
("Službeni glasnik BiH", broj 6/06), ministar komunikacija i prometa Bosne i Hercegovine, u saradnji sa
entitetskim ministarstvima unutrašnjih poslova u Bosni i Hercegovini, i policija Brčko Distrikta Bosne i
Hercegovine, donosi
PRAVILNIK
O REGISTRIRANJU VOZILA

Član 8.
(Produženje važenja registriranja vozila)
(1) Zahtjev za produženje važenja registriranja vozila podnosi vlasnik registriranog vozila prije isteka važenja
registracije, ali ne prije 30 dana od isteka važenja registracije vozila.
(2) Uz zahtjev se prilaže potvrda o tehničkom pregledu vozila, izuzev u slučajevima navedenim u Zakonu. Za
vozila pogonjena gasom prilaže se i karton ovjere tehničke ispravnosti uređaja za gas.
(3) Produženje registriranja vozila vrši se upisivanjem roka važenja registracije u ispravu o registriranju
vozila.
(4) Produženje registriranja vozila iz člana 7. ovog Pravilnika vrši se na naprijed propisani način.
(5) Ako se zahtjev za produženje važenja registriranja motornog vozila ne podnese u roku od 30 dana od dana
isteka važenja registracije, vozilo se briše iz evidencije registriranih vozila i vlasnik vozila je dužan u roku od
osam dana vratiti registarske tablice, o čemu se donosi rješenje.

GoPlay je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
Mirsado je napisao(la):
GoPlay je napisao(la):
evo da se i ja prikljucim. KOMBI vw parkiran od 2000 ispred zgrade u kojoj je smjestena u "poslovni prostor" i ispred tacno ispred zgrade parkiran i nemice se to boze da joj niko ne smeta prilazu. Prvobitno su stavili sami svoju rampu. Ona kad dodjes izbusis 4 sarafa u asfalt i sam sebi dignes T i nakacis katanac....
Dal da se ide inspekciji ili policiji ili radu? (nije u pitanju parking) ali jeste tema par postova iznad. gdje navecer ostaviti auto. JBG-a firma ne radi po noci ako se ne varam... xD

Kao sto sam i ranije rekao vozilo ako je propisno parkirano sa ili bez reg tablica na tockovima i sa svim staklima se smatra propisno parkirano i ne smije se otudjiti, a neznam sta tebi smeta ne kontam da se parkiras na prolaz i da ne moze vlasnik da dodje do svojih vrata ?

kad se parkira do vrata ima jos 6m... al uslikam mobitelom pa posaljem sliku lakse je xD

De mi posteno reci sta bi ti uradio da tu zivis dali bi postupio ko on ili drugacije ??
Pa zivim tu. i navecer kad dodjem sa posla iza 17h dernek u ulici ko ce gdje parkirati. Naravno za stanove nisu planirana parking mjesta. Tako da se parkiramo ispred trotoara i same zgrade. Ja razumijem da mu je prolaz bitan preko dana.... (ali ni tada nije) ali po noci kada se stanari vrate. Nisam samo ja u pitanju ima jos tu auta koji bi se rado parkirali na to mjesto. Isto tako je i novo otvoreni konzum postavio kontejner ispred da se ne moze tu sa autom prici i izbio jos jedno parking mjesto i onako u zaguzvanoj ulici. E po toj logici svaki poslovni prostor moze da napravi sebi mjesto i onda ga mozes na ulicu ostaviti jedino i zakrciti saobracaj....
Vjeruj sve te shvatam i znam kako ti je ali opet ti kazem tako je kao je a sto se tice poslovnog prostora on moze traziti od optine da mu daju parking prostor s tim da on placa rentu na to mjesto i oni rado to cine, a kontejner su morali postaviti zbog konzuma, zato naoruzas se zivcima i trpis ili unajmis negdje garazu. Kako god zakon nije decidan i sve je do dogovora. Puno pozdrava ;)
Vidi ovo meni jaran tivi u Titovoj kod pozorista mladim imaju u pasazu parking za 4-5 auta ako se fino parkiraju a tamo je HAOS ako ide autom mora se vratiti iza 4 jer onda oni koji su tu se parkirali idu na posao ujutro je haos blokiraju padobranci izlaz pa se zivkaju inace je po gradu haos za parking dobro to znam zato vecinom idem pijeske a auto koristim samo kad moram.:icon_smile:
 
Član
-Suki- je napisao(la):
koliko vidim smeta te komsijin auto koji je nekretnina, stoji na regularnom parkingu, dok ti svoj nemas gdje parkirati?

Druze samo procitaj od pocetka pa ces da vidis da li sam rekao da mi smeta,ili sam pitao kako zakon "ZAKON" nalaze za neregistrovana vozila koja duze "DUZE" stoje parkirana na ulici. Sam sam rekao da nije rjesenje da auto zanesem tim obimom da smeta prolazu. i neznam od kad je dvosmjerni put regularni parking za takva vozila. pa jos kad padne snijeg a moras auto spustiti ili ga zaletit uz brdo,vjeruj nije jednostavno.
 
mislim da nema zakona na koji se ti zelis pozvati.Razlog je jednostavan,"drzava" nema koristi od jednog takvog zakona,zar nije bolje da donose neke druge zakone i kradu,a vama gradjanima puste da se svadjate,unistavate jedni drugima auta i ne smetate njima ;)
 
Super Moderator
Znas sta ces.. kad padne snijeg, das nesto para onim sto voze kamion sa grtalicom, i kazes mu de ga ''malo'' poguraj.... sjetite se sta je prosle godine, a i prije, u sarajevu polupano auta od strane ovih sto ciste ceste, sto po parkinzima sto po cesti i nikad niko nije naplatio stetu i sta ja znam :cool:
 
Član
amcibald je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
koliko vidim smeta te komsijin auto koji je nekretnina, stoji na regularnom parkingu, dok ti svoj nemas gdje parkirati?

Druze samo procitaj od pocetka pa ces da vidis da li sam rekao da mi smeta,ili sam pitao kako zakon "ZAKON" nalaze za neregistrovana vozila koja duze "DUZE" stoje parkirana na ulici. Sam sam rekao da nije rjesenje da auto zanesem tim obimom da smeta prolazu. i neznam od kad je dvosmjerni put regularni parking za takva vozila. pa jos kad padne snijeg a moras auto spustiti ili ga zaletit uz brdo,vjeruj nije jednostavno.

jos nisam konkretno procitao sta je tvoj problem, kada bi to objasnio mozda bi ti se i pomoglo....ponovo pretpostavljam da je problem nekretnina na regularnom parkingu, a parnig mjesta je sve manje i manje, ti dođes iz grada i nemas gdje ostaviti svoj auto i prvo sto te iznervira je ta nekretnina...jel tako ili ne?
 
Top