Parkiranje na zelenoj površini

Parkiranje na zelenoj površini

Vidim da je bila ova tema ali prije 7 godina a i na njoj nema nekih konkretnih informacija.

Uglavnom da predjem na stvar. Jutros trebao nesto hitno da završim bla bla parkiram na zelenoj povrsini dodjem nakon 40min. kad ispod brisača zakačen papirić. Kad šta li je. Obavjest o prekršaju parking na javnoj zelenoj površini.
Uglavnom na papiriću piše da bi trebao platiti kaznu + moram platiti troškove rekonstrukcije zelene površine. A nigdje nema ništa konkretno ni koliko ni gdje da platim ni na koji račun. Prvi put se susrećem sa ovim, pitam okolo niko ništa konkretno ne zna.
E sad interesuje me šta ja sad treba da radim? Kolika je kazna?
Neko kaže zavisi jel jedan točak zagazio ili dva, onda neko kaze kazne maraka opet drugi kazu nije im to nikad doslo da plate itd itd.
Uglavnom jel iko imao sličnu situaciju? U nekom zakonu sam nasao da je kazna za fizicka lica od 100 pa do 1500 maraka što je ogromna cifra dok po novom zakonu kad policija kaznjava za parkiranje na zelenoj površini onda je kazna 40 maraka tj. 20.

Ima li iko išta da zna u vezi ovoga?
IMG_20180407_052939_01_01.jpg
 
Član
Kazne za parking na zelenoj od strane Eko policije su monstruozne, nemaš opravdanja da se tu parkiraš, ima parkinga uvijek.
Slagat ću ti ali mislim da su aktuelne kazne za parking na travi 400 KM, provjeri u MUP-u ili nađi broj eko policije pa provjeri. Ne možeš je izbjeći.
 
E jesu pakaši ja o ovome nisam ni razmišljao da postoji još takve kazne da bubrege otkidaju nema smisla. Treba upozoriti nekom blažom kaznom pa onda...
 
Uppzorenje ne pomaže dok se ne rebne po džepu, samo to pali kod nas.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Ma slažem se da treba, ali ova kazna je nesrazmjerna ostalim saobraćajnim kaznama. Evo gledaj znači kazna je u rangu kazni za vožnju mortus pjan, bez vozačke, neregistrovanog auta itd itd. Nema logike. Još evo i ovdje piše ako te policija kazni za parking na zelenoj površini onda je kazna 40 maraka. Nekako mi nije to ništa logično.
2035057.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Ma slažem se da treba, ali ova kazna je nesrazmjerna ostalim saobraćajnim kaznama. Evo gledaj znači kazna je u rangu kazni za vožnju mortus pjan, bez vozačke, neregistrovanog auta itd itd. Nema logike. Još evo i ovdje piše ako te policija kazni za parking na zelenoj površini onda je kazna 40 maraka. Nekako mi nije to ništa logično.
2035057.jpg
Eto 40KM, ako zakon kaže da je kazna za parkiranje na zelenoj površini 40km, kako da ti neko napiše više? Ne može jedan službenik pisati iznose koje želi. Zar ne?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Član
Ocekuj poziv jer je ovo fotozapisnik i on se predaje komunalnoj inspekciji za dalju obradu.sad kad ces dobiti poziv da se izjasnis kako i sta to nezz zaista.moze te poklopiti fina kazna vjeruj
 
Ocekuj poziv jer je ovo fotozapisnik i on se predaje komunalnoj inspekciji za dalju obradu.sad kad ces dobiti poziv da se izjasnis kako i sta to nezz zaista.moze te poklopiti fina kazna vjeruj
Znači doći će pismo na adresu na koga je auto registrovano? Ovo auto nije na meni nego na burazeru i šta sad on kaže da nije on vozio nego ja? Jel se ova kazna tretira isto ko kad policija piše ili? Znaš li koga da je dobio ovu kaznu i koliko da se pripremim psihički:bored:
 
Eto 40KM, ako zakon kaže da je kazna za parkiranje na zelenoj površini 40km, kako da ti neko napiše više? Ne može jedan službenik pisati iznose koje želi. Zar ne?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ma jarane u Bosni se ništa konkretno ne zna toliko je zapetljano, a nigdje nije pojasnjeno. Ostavljaju sebi prostor da mogu raju driblati jer trebas niti advokat da bi poznavao kako šta ide.
 
Član
Znači doći će pismo na adresu na koga je auto registrovano? Ovo auto nije na meni nego na burazeru i šta sad on kaže da nije on vozio nego ja? Jel se ova kazna tretira isto ko kad policija piše ili? Znaš li koga da je dobio ovu kaznu i koliko da se pripremim psihički:bored:
Hoces dobiti poziv samo sto je to dugotrajan proces msm sporo ide otprilile ocekuj za 6mj bar mi je tako rekao ovaj kolega.kao sto su ti rekli kad policija pise kazna je 40 a kad ovi napisu vjeruj moze biti ogromna kazna od 400 pa do 1500 ide raspon.
 
Top