Panorama Sarajeva u velicini 1.47 gigapixela

Panorama Sarajeva u velicini 1.47 gigapixela

Član
lijepo vidjeti kako se Sarajevo gradi... vidim na vijecnici su poceli fasadu da obnavljaju (stavili su ove vrhove) , samo steta sto je SCC stao sa gradnjom...
 
Legend
Odlicna panorama Igy, kad bude ta druga obavjesti nas:cool:
Jel se fotografije sastavljaju sa merge opcijom u ps-u ili imas neki drugi softwer, za ps treba milion GB Rama da bi se sastavilo 180 fotografija:D
 

IGY

Član
bit cete blagovremeno obavijesteni :D
a spajanje je standardno u ps i spaja cca nekih 2-3 sata, imam 6gb rama i graficku neku od gige nesto je wow ne znam sta :D
i svaki zahvat kasnije je trajao po pola sata minimalno, te samo spasaanje u ps large dokument je trajalo oko pola sata
dug je proces

ovu novu planiram iz vise tura spajati, elem dug je i mukotrpan posao posebno za racunar, jspas je sto to radim kad me nema kuci jer pogasim sve moguce na racunaru sto mogu pogasitti ostavim samo ps da radi
 
Član
Ima li neki manuel kako uraditi ovo sto ti radis? Kako to uradis u PS-u itd?

Svaka cast jos jednom, extra su mi tvoje fotografije ;)
 
Član
malo je off ali samo malo:cool:
takodjer Igyeva slika, tj. slika dobrinje koju je jako tesko naci u panoramama grada sarajeva
jbt isto zaseban grad kolika je, jos je ovo samo jedan dio:D
http://gigapan.org/gigapans/78109
 

IGY

Član
Alive je napisao(la):
Ima li neki manuel kako uraditi ovo sto ti radis? Kako to uradis u PS-u itd?

Svaka cast jos jednom, extra su mi tvoje fotografije ;)

Pa u jednu ruku je jednostavno dok je u drugu komplikovano :D

Uglavnom, ova se sastoji od 180 fotografija, podjeljenih u 5 redova od po 36 fotografija, bitno je da nista ne fulis, tj da imas ili jako mirnu ruku i precizno oko ili da sve radis sa stativa, u ovom slucaju mi je stativ bio autu i bilo mi je mrsko ici po njega :D dalje vazno je napomenuti da se ovo radi na vecim udaljenostima, tj sa tele objektivima i hvatas dio po dio, nikad sa sirokim jer onda nema detalja, kasnije treba ti onako dobro jak racunar da bi to sve spojio, za spajanje ima programa raznoraznih no ja vjerujem PS jer on je Bog za te stvari :D

nezz ako te jos nesto zanima pitaj

vw_damir je napisao(la):
malo je off ali samo malo:cool:
takodjer Igyeva slika, tj. slika dobrinje koju je jako tesko naci u panoramama grada sarajeva
jbt isto zaseban grad kolika je, jos je ovo samo jedan dio:D
http://gigapan.org/gigapans/78109

hvala, ima jos dosta panorama ima i jedna sa Trebevica isto dobra :D
Pogledajte i avazov toranj i zumajte ljudima kroz prozore :D
 
Top