paljenje problem...:(

paljenje problem...:(

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
eh ovako...maloprije mi se desilo da odjednom ne mogu da upalim i nema sta nisam pokusao..a vec mi se to neki dan desilo...nece nikako,vergla i sve,mislim nije akumulator sigurno...i onda dodjem drugi dan i upali kao da se nista nije desilo...mislim ako je neki kvar trebao bi da nikako ne pali a ne danas da pali pa sutra da ne pali i tako...et ako ima neko slicnih iskustava nek se javi....auto je inace fiat brava 1.9jtd...
 
Član
Pa kako su iz dana u dan velike razlike u temperaturi, moze biti da su ti otisli 1 ili 2 grijaca, pa zbog toga nece da upali. Kad je toplije, onda moze paliti i bez ispravnih grijaca. Grijaci obicno nisu skupi, spadaju u potrosnu robu.
 
Legend
- grijaci
- osigurac za grijace
- baterija
- benbiks na alnaseru
- alnaser
- masa

Krenes redom sistemom eliminacije, al biti ce da su grijaci s obzirom na tem. ovih dana...

SRETNO!
 
Početnik
prvo grijace promjeni. mislim da ce biti ok onda. to ionako moras uraditi kad tad
 
Član
Grijaci, ili relej grijaca. Provjeri da nije relej ili instalacije prije neg sto se zaletis i kupis grijace.
 
eh otrkrio sam sta se desilo sto nije palilo auto a nije imao ni vucu u zadnje vrijeme nikako....otisao na dijagnostiku i otkrili mi da mi je otisao senzor koji regulise protok zraka a to sam pokvario sam sebi zato sto sam stavio spotrski filter a i on bio prljav....tako da sad ide auto kao ludo i pali naravno kao i prije....i taj senzor me kostao 160km ali sad ne mogu da ga prepoznam ide i pali bez problema....:)
 
Član
Liga je napisao(la):
- grijaci
- osigurac za grijace
- baterija
- benbiks na alnaseru
- alnaser
- masa

Krenes redom sistemom eliminacije, al biti ce da su grijaci s obzirom na tem. ovih dana...

SRETNO!
Malo "off topic" ali........čovjek se uči dok je živ!

Nije ovo "usamljen" slučaj,........oni koji ne znaju nek' se raspitaju,..."Google" je čuuuuudddooooo jedno!;)
Ispravni nazivi,....(iako su ovo strane riječi!),...tj. kako se "trebaju" pisati i izgovarati!
"Bendiks"(tzv. "automat" tj. elektromagnet na elektropokretaču)
"Anlaser"(Njemačka riječ za elektropokretač)

P.S. NHF.........ali ovo je samo "kap u moru",....."izvrnutih" riječi,...
npr. "bombina",.....umjesto "bobina"!:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top