paljenje passsat 5b TDi 81 kw

paljenje passsat 5b TDi 81 kw

Član
poz raja ;),ev i kod mene jedan problem,passat 5b TDi 81 kw,od neki dan se desava da tesko ujutru pali na prvom paljenju znaci ono vergla strava pa tek od treceg iz prve upali :lol:....
Pregledano : Grijaci fantasticni,akumulator jos dvije godine garancije imam Vartin,alneser prepakovan prije mozda neki 3 mjeseca (piksne,automat i cetkice ),struja dolazi na grijace,cuje se klik da automat izbaci,cak otkopcana i gljiva pokazivaca temperature da duze drzi grijace,ja vise neznam sta da gledam i da mjenjam :icon_question: imal ko kakvu ideju sta dalje :) zaboravio sam jos navesti da je bos pumpa u vinklu znaci nastimana kako treba pregledana i stimana na dijagnostici,filteri zraka,nafte zamjenjeni,i jos jedna stvar auto kad upali onda svaki put pali dok malo ne ohladi
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Dizne :icon_question:
Mozda i jesu,ali mislim da sam i nasao problem,vidsjecu sutra ako nebude do tog onda idem na dizne,a sumljam na kablove to jest na kapice na grijacima nekako su mi klimavi pa sam nesto pokusao i da stegnem pa cu da vidim sutra jel to to
KABLOVI%20ZA%20SVJECICE.jpg
 
Član
Parkiraj ti njega negdje da mu prednji kraj bude nizi od zadnjeg jednu vece, pa vidi kako ce da upali.
 
Član
Isti problem imam od pocetka zime,sve zivo pregledao kao i ti osim dizni...a cim se ugrije,makar bilo i 2 minute,pali na pola kljuca...sutra idem mijenjati ulje,pa cu usput se posavjetovati i za paljenje,ako ko kaze koju pametnu,pisat cu...
 
isti problem je imo stari na Polu TDI, jutarnje paljenje jedva, a cim ga prvi put upalis nema problema za dalje...
mijenjo akumulator, grijace x2 puta,bio na dijagnostici 100 puta i ja nadjem na netu da je neko imo isti problem i da ga je zezo alnaser, kao nema dovoljan broj obrtaja,tako nesto i kad smo uradili alnaser pali normalno
 
Član
S@jko je napisao(la):
Parkiraj ti njega negdje da mu prednji kraj bude nizi od zadnjeg jednu vece, pa vidi kako ce da upali.

do tog nmije probavo sam cak sam stavio i nepovratni ventil znaci otpada vracanje goriva ;)

GreenDevil je napisao(la):
isti problem je imo stari na Polu TDI, jutarnje paljenje jedva, a cim ga prvi put upalis nema problema za dalje...
mijenjo akumulator, grijace x2 puta,bio na dijagnostici 100 puta i ja nadjem na netu da je neko imo isti problem i da ga je zezo alnaser, kao nema dovoljan broj obrtaja,tako nesto i kad smo uradili alnaser pali normalno

radio sam ija druze alneser nije htjeo da pali kad je vreuc i sad rjesio oaljenje kad je vruc sad nece kad je hladan,al skinucu ja alneser sutra da pregledam stanje opet cetkica ;)
 
imam isti problem sa Golfom 3 1.9TDI i šta god da sam pokušao nula bodova on ujutro zeza a kasnije pali bez problema.Pumpa urađena,alanser repariran,akumulator odličan,grijači ispravni...meni se čini da je on sazrio za prodaju.Leti pali bez problema ujutro i u bilo koje doba dana.
 
Član
ja sam imao isti problem na leonu 1.9 81kw ispostavilo se da kad sam mijenjao filter nafte onaj ventil za povrat nije fino uklopio i nije dihtovo kako treba te je vukao zrak u sistem
 
Član
CUPRA SX je napisao(la):
ja sam imao isti problem na leonu 1.9 81kw ispostavilo se da kad sam mijenjao filter nafte onaj ventil za povrat nije fino uklopio i nije dihtovo kako treba te je vukao zrak u sistem

Postoji mogucnost zraka u sistemu,ali u mom slucaju nepostoji zato sto sam stavio nepovratni ventil izmedzu pumpe i filtera i stavio ventil izmedzu filtera i rezervoara znaci nebi trebalo da je do zraka,neznam al mi nesto i ljeno vergla,al nema se vremena da se skine alneser da ga malo ocistim i pregledam,kokad su kod nas ovi zamjenski djelovi dobri pa izdrce citav mjesec :icon_mad:
 
Top