Paljenje [ opet Ford ali drugacija misterija ]

Paljenje [ opet Ford ali drugacija misterija ]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da ne remetim post kolege clana ''djulba'' i ja imam slicnih problema sa paljenjem na FORD SCORPIO '85 2.0 85kw.

Eh sta se kod mene zbiva, kad je hladno vreme [ a i kad je toplo izgleda ] ako je stajao duze od 6 - 8 sati trebam mu okrenuti kljuc jedno 10-15 puta kako bi on prokinuo i digao obrtaje na 900. Znaci on upali i ugasi upali i ugasi i tako nesto puta. Zavisi malo od da li je hladno ili ne kad je hladno sigurno ga 20-ak puta moram okrenuti kako bi on upalio i kad upali super radi i dok je topao pali i na plin i na benzin kako god ali kad je hladan NULA. Eh sad vozao sam ovde okolo kod lokalaca i dosta para dao i niko nishta nije napravio. Da li se kome sta slicno deshavalo? Ima li ko kakvih pametnih resenja ? :)
 
Član
Ja mislim da se radi o anjspricu da nije obicni. Da te pitam nisam te razumio sto se tice ovog okretanja kljuca :) jeli on svaki put hoce da vergla kad ti okrenes kljuc samo nece da upali? ako hoce da vergla svaki put kad okrenes ljuc poslusaj onda dali ti radi pumpa kad das kontakt ( kad das kontakt mora se cuti ono bzzzz 3-5 sekundi i onda stati) ako se ne cuje pogledaj relej pumpe. Dali ti je pumpa od goriva ispravna? Dali fino radi (tih i fin rad) ili ono handrlja i mijenja zvuk? ako handrlja i mijenja zvuk u radu onda ti anjspric pumpa ne valja i moras je zamijenuti. Ako fino radi i tiha u radu kad se da kontakt ili dok radi auto kad se upali a nekad kad das kontakt nekad radi tj cuje se bzzz i stane a nekad ne onda ti je do releja pumpe. Ako imas kontakt a okrenes kljuc par puta a nece da vergla pa tek nakon par puta kad okrenes kljuc onda hoce da vergla, a ima kontakt onda ti je otisla bosh brava u koji ide kljuc za paljenje i nju zamijenji i onda ce paliti normalno auto. :)
 
Član
Da ne radi cok onda bi gore naveo da ne radi cok. Ali opet kaze da mu nece nekad i da pali kad je toplo vrijeme, a kad je toplo vrijeme auta koja imaju anjspric i ne treba cok tada. :)
 
Član
Hi, evo me sa malim zakasnjenjem,

Znaci kad okrenem na kontakt cuje se bzzz 5 - 10 sekundi i onda stane i svaki put kad okrenem kljuc vergla ali tj upali i ugasi se odmah i tako nekoliko puta dok ne upali i stane na 900 obrtaja. Nekad se i u toku rada ali retko bash retko kad stanem negde na semaforu opet upali bzzzz par sekundi i nishta vishe.

Btw. bash citam tvoj post i kao da znash moje auto u dushu :)
 
Član
Pa i ja vozam forda hehehe, a i radim sa autima. :) Ono bzzz je anjspric pumpa i ona mora stalno bzzzz dok radi auto :) a ne rece ti nama jeli ti cok radi jer gore nisi naveo ni da radi ni da ne radi? Probaj kad ga palis i kad prvi put nece samo malko stisnuti gas i onda upaliti tako da obrtaji stoje tu oko 1200 RPM i onda pusti gas i ako bude radio onda ti ne radi cok a u njih su elektricni cokovi. Pregledaj onda samo kontakt (steker) na coku dali je cist i da nije korozirao i dali ti radi uopste cok. Uglavnom probaj tako paliti ako nece da upali tj gasi se onda samo malo gasa i kad upali drzis gas jedno par sekundi i onda ga pustis i ima da radi "kaj doksa" :)
 
Član
A kod radili ti ili ne radi? :) Auto ujutro kad upalis ono mora raditi na bar 1500 rpm dok se malo ne ugrije i onda ga spustiti. U tebe je elektricni cok posto ti je anjspric :) Cok malo pregledaj sto ti ne radi i jeli on uopste uredu. Pegledaj njega i steker koji ide na njega da nije korozirao jer tebi cok ne radi ako ga ujutro upalis a on radi na 900 rpm zato ti se i gasi. Pregledaj cok i kablove. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top