Paljenje-Misterija!!!

Paljenje-Misterija!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

edo

Član
E ovako stalno mi se dešava slijedeće;svakih 15-20 dana auto ujutro neče da upali,dakle jučer sam ga vozio i upalio ujutro nakon 3 dana
nepaljenja i normalno je upalio,evo jutros opet neče da upali i tako stalno u krug svakih 10-15 dana...

Akumulator vergla,svječice nove,anlaser dobar...ne znam jednostavno
šta mu je,ali primjetio sam da se to događa večinom kad je prisutna
velika vlažnost zraka(kad kiš itd...)

Nekad kad ga nizbrdo gurnem 1-2 metra upali,ali evo na taj način nisam jutros uspjeo...Dakle ako ga danas i uspijem kresnuti to če da traje nekih 10-15 dana i opet ispočetka...

Pošto znam da na forumu ima ljudi koji rade sa fordom molio bih za savjet ili mi ostavite broj telefona ako znate nekog extra električara
sa područja Kantona Sarajevo...
 

edo

Član
djulba je napisao(la):
E ovako stalno mi se dešava slijedeće;svakih 15-20 dana auto ujutro neče da upali,dakle jučer sam ga vozio i upalio ujutro nakon 3 dana
nepaljenja i normalno je upalio,evo jutros opet neče da upali i tako stalno u krug svakih 10-15 dana...

Akumulator vergla,svječice nove,anlaser dobar...ne znam jednostavno
šta mu je,ali primjetio sam da se to događa večinom kad je prisutna
velika vlažnost zraka(kad kiš itd...)

Nekad kad ga nizbrdo gurnem 1-2 metra upali,ali evo na taj način nisam jutros uspjeo...Dakle ako ga danas i uspijem kresnuti to če da traje nekih 10-15 dana i opet ispočetka...

Pošto znam da na forumu ima ljudi koji rade sa fordom molio bih za savjet ili mi ostavite broj telefona ako znate nekog extra električara
sa područja Kantona Sarajevo...

I da u pitanju je benzinac 1.6 16V 1995 godina...!!!
 

edo

Član
Evo upalio ga uz pomoć BIHAMKA,izgleda da je nakupljanje vlage u spojevima koji proslijeđuju struju
prema bombini problem i kada se to desi jednostavno bombina ne dobiva struju i ne pali...
sada moram pronaći nekog električara da mi rastavi te spojeve i da ih nekako zaštiti...
 
Član
mozda je razvodnik paljenja negdje napuko pa ulazi vlaga. ovo je moj elektricar i fakat je dobar http://www.xenon-hid.ba/. kad otvoris stranicu idi na kontakt i tamo imas broj telefona i gdje se nalazi
 
Član
Nisi jedini ti, to je kod vecine tih fordova mana. Ne vjerujem da je razvodnik paljenja to moze biti do ECU-a,moze biti do relea pumpe, moze biti do same pumpe, moze biti do slabih kontakata, moze biti do bubine i miliona drugih sitnica... Samo pogledaj kad nece da upali skini kabl za svijecice i stavi staru neku ispravnu svijecicu i vidi dali ti baca iskru. :)
 

edo

Član
pa eto kad je majstor došao nije bacalo iskru,kad je očistio kontakte bacalo je iskru,znači do toga je...samo sada da nađem električara da mi to fino izolira...da nemam više belaja sa vlagom...inače
od ovoga pate opeli,fiati...a evo i moj fordček...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top