Paljenje golf 2 turbo diesel

Paljenje golf 2 turbo diesel

Član
Do cega moze biti ako auto ne moze da upali sa filterom nafte samo bez filtera direktno znaci iz rezervoara spojeno na crijevo bosch pumpe bez filtera ?
 
mjenjani su filteri nije do filtera..jel bosch pumpa vuce gorivo mozda ona ne valja ??
pa ako radi bez filtera gorivo ide od boš pumpe, probaj fino ozračiti kad staviš filter, odvrni cijev sa prve i treće dizne, verglaj dok ne počne izbacati naftu, zavrni, odrvni drugu i četvrtu, verglaj dok ne popčne bacat' naftu, pritegni to i upali
 
Član
nije moje auto pitam za druga ne znam jel on to sve radio al reko mi je da je svasta probao i nije moglo na filter da upali valjda je sipo naftu u nov filter ozracavo i poslije kad proba upaliti vergla al nece da upali
 
nije moje auto pitam za druga ne znam jel on to sve radio al reko mi je da je svasta probao i nije moglo na filter da upali valjda je sipo naftu u nov filter ozracavo i poslije kad proba upaliti vergla al nece da upali
eto sam ti dao savjet pa neka proba, a mora gorivo doći i kroz crijevo od filtera do dizni
 
Član
Jednom smo drug i ja imali slican problem sa 1.6td motorom, na infuziju je radio a iz rezervoara nije htio. Bio zacepljen onaj OUT vijak, sto spaja preliv sa dizna i povrat nafte iz bosch pumpe, sa strane bude mala rupica i ona se zacepi, pa nece. Provjeri to.
 
Član
Jednom smo drug i ja imali slican problem sa 1.6td motorom, na infuziju je radio a iz rezervoara nije htio. Bio zacepljen onaj OUT vijak, sto spaja preliv sa dizna i povrat nafte iz bosch pumpe, sa strane bude mala rupica i ona se zacepi, pa nece. Provjeri to.

ovaj hoce povuc iz rezervoara ali bez filtera a sa filterom nece jel moze bit do bosch pumpe da je nesto otislo pa da ne moze da navuce il nesto drugo
 
Član
Stavi nepovratni ventil izmedju filtera i bosch pumpe i vidi kako ce ti onda paliti :) ako bude tada sve ok onda je bosch pumpa, oslabio ventil u njoj ali nista strasno sa nepovratnim ventilom ces to rijesiti ;)
 
Član
Imao sam isti slucaj, dovezen golf nece da upali filter nov sve novo covjek postavio, isto tako upali bez filtera a sa njim nece. prevrnuo sve i na kraju bilo do majstora, kad je sipao naftu u novi filter nije stavio podlosku na onaj mali sarafic sto ima na filteru sa dva izlaza, drugi filter stavio i sve u redu. Inace ja kad mjenjam filter idem ovako, skinem prelivno crijevo i spojim ga na ulaznu cijev na novom filteru i kad ga napuni ugasim, postavim taj novi filter sve povezem i nema potrebe za dugim verglanjem.
 
Top