Paljenje golf 2, 1.6, GTD

Paljenje golf 2, 1.6, GTD

Član
Otkad imam auto nisam bas zadovoljan paljenjem, posebno zimi. Ali sad mi se dogadja da hladan nece uopce da upali.. Grijaci su novi na autu, dosta toga sam promijenio i nemam pojma sta jos da mu uradim.

Ako je hladan motor samo vergla (nekako mrtvo), i izbacuje dim na auspuh, ne daje nikakve znakove da ce upalit i onda ga moram gurat i na guranje upali.. Kad se motor zagrije onda normalno pali na kljuc..

Ako netko ima neku ideju neka kaze..
 
Član
da tii nije preskocioo zubb jesi provjerioo jel ufazen motor... bar pumpu i na zamajcu to ti je lakse, pa ako nije u redu onda skini poklopac sve fino to nastimaj...
 
Član
da tii nije preskocioo zubb jesi provjerioo jel ufazen motor... bar pumpu i na zamajcu to ti je lakse, pa ako nije u redu onda skini poklopac sve fino to nastimaj...

Zupcasti sam mijenjao neki dan i provjeravo jel na paljenju, malo je bio pomjeren pa je majstor ustimao i to je sve u redu..
 
Član
da ti se nije opet pomjerio? kod kakvog si majstora radio? tako sam i ja kod jednog radio koji mi je na zamajcu gledao zarez onaj a ne nulu... i spaner okretao kontra pa je sluzio samo kao lezaj... ii jedva motor palio a bio generalno uradjen... kasnije uzmem sve ja fino nastimam kako sam dobio instrukcije, i otjeram kod covjeka samo cisto da provjeri rekao dobro jos mi stavi komparater na pumpu kaze extra u bocu sve, sledece jutro motor palio samo pipnem kljuc... i isao kao lud... zato ti kazem provjeri to to ti je lakse malo... ako je to sve 100% u redu ondaa su ti karike istrosene itd... kako ti vuce motor?? onako solidno i normalno il je bas lijen? i meni nije htjeo paliti prije generalke pa sam ga morao na guranje pomagati, ali sam uvjek verglao pa onda pustim kvacilo da mi ne bi preskocio, zbog toga ti kazem provjeri ti to da ti nije preskocio od palenja na guranje, a sad ljeti bi trebao paliti opet i ako su losije karike itd...
 
Član
da ti se nije opet pomjerio? kod kakvog si majstora radio? tako sam i ja kod jednog radio koji mi je na zamajcu gledao zarez onaj a ne nulu... i spaner okretao kontra pa je sluzio samo kao lezaj... ii jedva motor palio a bio generalno uradjen... kasnije uzmem sve ja fino nastimam kako sam dobio instrukcije, i otjeram kod covjeka samo cisto da provjeri rekao dobro jos mi stavi komparater na pumpu kaze extra u bocu sve, sledece jutro motor palio samo pipnem kljuc... i isao kao lud... zato ti kazem provjeri to to ti je lakse malo... ako je to sve 100% u redu ondaa su ti karike istrosene itd... kako ti vuce motor?? onako solidno i normalno il je bas lijen? i meni nije htjeo paliti prije generalke pa sam ga morao na guranje pomagati, ali sam uvjek verglao pa onda pustim kvacilo da mi ne bi preskocio, zbog toga ti kazem provjeri ti to da ti nije preskocio od palenja na guranje, a sad ljeti bi trebao paliti opet i ako su losije karike itd...

Ma nemoguce da se opet pomjerio jer kad sam ga uradio i dovukao kuci od majstora odmah ujutro nije htio upalit.. A i ja uvijek zaverglam prije pustanja kvacila..

Auto super radi i super vuce.. Nemam nikakvih problema u voznji a na dan znam s njim prijeci i 300 kilometara bez ikakvih problema..

A eto ovih dana je pravo vruce pa opet nece da upali kad je hladan motor, samo kad je vruc pali..
 
Član
pa dobroo palio je on joss dok je bio malo topal ali cim se ohladioo onda belaj... ali ako ide dobroo i sve to onda nema staa karikeee uradi motorrr i mirannn ima da palii naa cvoku sto se kaze :D tako je i meni biloo isto svee nema sta nisam radio mjenjao grijace, filtere, nepovratni ventil itd itd. na kraju uradim motorr malo nesto bolje vukao ali je palio samo pipnem kljuc...
 
Član
vidi slucajno ali slucajno da nije osigurac od grijaca glavni izgorio, mozda ti ne griju grijaci. ovo su minimalne sanse ali eto opet provjeri
koliko god zvucalo ruzno izgleda da ti nemas motora, kompresija i sve ces znati
 
Član
pozzz.da ne otvaram temu skoro sam ubacio td motor pa mi sad grijaci rade citav minut mjerio sam. Mijenjao sam nov relej od grijaca al se isto ponasa. Prije je bio motor 1.3 i mijenjao sam kablove od motora a na tabli nisam mjenjao nista sem sata samo sam ubacio naknadno zutu lampicu pa ako neko ima iskustva sa ovim da javi meni je ostalo jos samo da mijenjam kablove na instrument tabli pozzz.
 
Član
Prvo provjeri da li ti radi relej od grijaca, iako su grijaci novi ako relej ne valja onda ti nece ni struja doci do njih. Ako je ispravan onda izmjeri kompresiju, jer dizelu ako je losa kompresija to znaci da ce jako tesko da pali pogotovo na hladnijem vremenu...
 
Član
rs druze, koliko sam ja razumio on ima problem sa dugim radom grijaca, da mu svaki put drzi po minut!
promjeni davac on ti je na racvi sa desne strane motora, plavo-bjela zica ide na njega ili posto si ti ubacivao motor, sa tog davaca zica trea da ide na T-izlaz na releju grijaca! ako nemas te zice da povezuje relej sa davacem uvijek ce ti relej drzati maksimalno vrijeme bez obzira bio motor vruc-hladan.
 
Top