Paljenje auta (gorivo)

Paljenje auta (gorivo)

Član
Ja imam opel asconu 2.0 benzin ajnspric, problem je u tome sto kada napunim rezervoar do vrha on pali iz prve, cim predzem neki 30-40 kilometara i ugasim je poslje nece da upali a goriva i dalje ima vise od pola, ja kad ga ponovo napunim do vrha on odma upali.Znaci cim nivo goriva spadne do odredzenog nivoa u rezervoaru on nece da upali neznam sta bi to moglo bit, pa bi molio bilo koga ko se razumije u ovo da mi pomogne. Hvala unaprijed.

Molio bi da mi pomognete. Jer u par dana me ovo pravo muci.
 
Član
edo_benz je napisao(la):
pumpa:icon_rolleyes:

Nevjerujem, jer pumpa mi radi, kad dadnem kontakt cuje se i kad ga upalim stisa se malo, kako ja znam to je ok...al u svakom slucaju ak niko jos ne odgovori ja cu pokusat da je zamjenim da vidim jer imam rezervnu vec...a
 
Član
imao identican problem kod sebe na golfu, i promjenim pumpu goriva u rezervoaru i rijesio problem.;)
 
Član
_nerko_ je napisao(la):
imao identican problem kod sebe na golfu, i promjenim pumpu goriva u rezervoaru i rijesio problem.;)

Jel u tebe pupma potopljena u rezervoaru ili kod zadnjeg tocka ?
 
ako se ne varam u tebe je pumpa na desnoj strani kod tocka i na njij ti se nalazi i plovak ako budes skido zabiljezi mjesto kako ti je stajo plovak da ti kasnije nebi pogresno pokazivalo nivo goriva
i da ti odgovorim umijesto Nerke kod golfova s ajnspric pumpom imaju dvije pumpe jedna u glavnom (MALA) a druga u pomocnom malom rezervoaru (VELIKA) ova mala samo sluzi da salje velikoj konstantan nivo goriva da ima sto kod Opela nije tako jer kod njih ima samo jedna pumpa i ona se nalazi u rezervoaru ;)
 
Član
Refresh...
Jel jos neko ima nesto rec....? svo tise govorite vase misljenje meni je lakse otkriti sta je
 
Top