pali se lampica od ulja i pisti, zuji

pali se lampica od ulja i pisti, zuji

imam problem da li ga ko zna resiti....:icon_sad:imam golf 3 gtd 1.9 i pali mi se lampica od ulja i pisti u autu zujalica,ulja ima dovoljno na maksimumu,danas sam promjenio novo ulje i filter i onaj davac na filteru i opet mi se desava,upalimi se kada vozim ispod 100 km a preko nepali se,kada se upali dodam jaci gas i ona se ugasi ali mi se cesto pali pogotovu kada je vruc ...da li ko sta zna sta je u pitanju,unaprijed hvala.....pozzz
 
Član
brate kod mog druga isti slucaj bio na fiatu stilu,kad se zagriji pisi lapica i blinka,medjutim on isao majstoru sve mu mjerio od pritiska pa do senzora i kaze da mu je graska "u instrument tabli" navodno,ev vozi vise od mjesec dana sve normala,i tek jucer isao da mu sve uradi,kao radio mu inst tablu i rijesio,vise mu ne blinka,pa reko da nije kod tebe,senzor il nesto slucno
 
Super Moderator
Ne valja uljna pumpa pa nema dovoljan pritisak ulja ili lezajevi na radilici...al ne zna ti to niko napamet reci ovo je otprilike
 
Član
Moze biti sve to a da i nebude nista motoru a nastavi se i dalje dok ne nadjes pravo ulje jer meni je bio isti slucaj iako je sve na motoru u redu,(doduse 16v gti je sklon tome i voli gusce ulje) ali ima tolika hrpa slucajeva slicnih tvome da ja imam teoriju da je razlog lose ulje i lose kopije orginalnih ulja u BiH.
 
Član
Identicna stvar se desava kod prijatelja na Golfu 2 TD 51kw,, cim se motor zagrije lampica pocne da blinka pali se zujalica..Ona se tako pali sve do nekih 2100-2200 obrtaja nakon toga nista.Takodje jos jedna cudna stvar brzo dize temperaturu koja lako predje radnu i postaje kriticna. .Uglavnom cirkus, motor i dalje radi bez greske(mada klasika ko da ima eksera u njemu:lol: ) vuce kao lud, turbina se normalno cuje i odradjuje svoj posao.. I da ulje ima u njemu nismo imali potrebe za dosipanjem..ii da koliko sam ja njega pohvatao sve je to pocelo nakon sto je zamijenio vodenu pumpu. Sada smo u velikoj dilemi da li da ubijemo i lampicu i zujalicu ili pojacamo muziku :lol: :lol:
 
BHT Ovisnik
isto kao sto kaze Trofazni
ja sam imao problem na jetti,mjenjao i pinjon i senzor,opet isti vrag,zuji i blinka,ubiii, onda pođem lupati po tabli pa nekada stane,uglavnom problem ti je do sata u autu,ja sam promjenio sat i sve ured,a moze se i taj napraviti,samo da se promjeni neki mehanizam u njemu,ubi me ako se sjecam
uglavnom nije do auta nego do sata
 
Član
Jednostavno neka skine davac sa cukice za mjerenje pritiska ulja i ako blinkanje i zujanje bude neprestano onda nije do sata nego stvarno nesto nije u redu sa pritiskom ulja.
 
bio sam kod majstora izmerio pritisak ulja i nije dobro cim se zagrije opane sad cekam da vidim sta ce mi javiti mora karter skinuti pa videti u cemu je problem on kaze da moze pumpa da je u pitanju ili lezajevi a i da je na mrezici gde zacepilo....
 
Član
miroslavuzas1 je napisao(la):
bio sam kod majstora izmerio pritisak ulja i nije dobro cim se zagrije opane sad cekam da vidim sta ce mi javiti mora karter skinuti pa videti u cemu je problem on kaze da moze pumpa da je u pitanju ili lezajevi a i da je na mrezici gde zacepilo....

Ako nista ne uspijemo definitivno ubijamo i zujalicu i lampicu:icon_biggrin:.... Bate pretpostavljam da i kod tebe motor radi sasvim normalno bez ikakvih cudnih zvukova i klepetanja, mozes mi reci raste li mu radna temperatura vise nego obicno?:icon_question:
 
druze dok ga vozim temperatura je normalna a cim stanem sa autom i radi u mjestu ono malo i raste sto je i normalno mislim, i onda se ventilator upali i obori temperaturu...
 
Član
to se kod mene pocelo desavati nakon zamjene vodene pumpe.. znaci zamjenjena je i nasuta normalno voda... i sad mu je kao radna temperatura malke veca ali cim dodje tako malo to vise pali mi lampicu od ulja i od juce je pocelo i na leru paliti sali samo zmiga ili zatreperi malo kao i zadrzi se... a u voznji na oko 2000 obrtaja se pali i lampica i zujalica... a preko 2500 se ne pali...
nez sada jel i kod tebe tako...
 
mislim da sam resio problem,zamjenio sam uljnu pumpu i vakum pumpa mi nije valjala i sipao sam ulje 20-60 i sada je u redu nije se palila
 
20W60 ulje a imas turbinu... kao da si nasuo pekmez u motor, to je toliko gusto a i nije neko rjesenje.. samo si guscim uljem "popravio" pritisak ulja ali ne i rijesio stvarni problem koji lezi u potrosenim lezajevima radilice ili uljnoj pumpi ;)
 
Top