Pali se lampica od grijaca

Pali se lampica od grijaca

Član
Pozz u pitanju Octavia 2.0tdi 103kw, auto mi je stojalo 2 dana dok sam bio na putu, i kad sam dosao kuci krenem u grad i primjetim da na nekih 2500 obrtaja uvlaci negdje zrak , i tako sam presao 10ak kilometara, i onda sam vozio oko 130km/h te mi se upalila lampica od grijaca i auto je izgubilo vucu, tad sam pomislio da je neko crijevo na turbini spalo, ali ipak kad sam ugasio i upalio auto vratila se vuča i dalje se culo uvlacenje zraka na vecim obrtajima. Eh sad citam po internetu da je auto prebacilo na safe mode vjerovatno jer je neko crijevo puklo pa turbina ne radi kako treba. Sad sam zavirivao ispod haube i ne mogu nigdje primjetiti napuknuce itd. Da li je neko imao slicnu situaciju pa da mi objasni sta da prvo pogledam i koje bi crijevo moglo biti u pitanju
 
Član
Nisam stručnjak,ali sam imao sličan problem. Otvori haubu i nek ti neko dodaje gas pa vidi šišti li negdje zrak pa možda možeš tako detektovati koje je crijevo probušeno. Ja sam lično zamijenio sva vakum crijeva. Vremenom dotraju..nije neka skupa investicija.
evo ti jedan klip..pa ako ti se slično dešava onda promijeni ovo vakum crijevo..ono je malo skuplje.
 
Član
Probijeno mi je crijevo na turbini, ima jedno iznad koje vodi do filtera zraka a ovo je ispod, evo i slike, da li neko sad zna kako se ovo crijevo tacno zove i koja mu je cijena
 
Član
To je crijevo od intercoolera i mislim da je sa brzom spojkom na jednom kraju koji ide u turbinu , i kupuje se po seriskom broju. Ja sam nedavno kupovao u motorexu i cijena mu je 54KM s tim sto je kod mene 1.9 77 kw
 
Član
Nasao sam u servisu mislim da je to ovo, 69km na jednoj strani brza spojka, pokusavao sam skinuti svoje al mu je nekakva cudna šelna pa nema sanse da je skinem. Sutra ga vozim na servis ako mi neko do tada ne objasni kako se skida šelna
 
Top