Pagani Zonda F vs Bugatti Veyron drag race - Top Gear - BBC

Pagani Zonda F vs Bugatti Veyron drag race - Top Gear - BBC

Član
kad smo se navalili na ovog volkswagena:)
http://www.youtube.com/watch?v=zyC3CWDlEzY

vs JET fighter
http://www.youtube.com/watch#!v=O3OYZyRzZ1k&feature=related
 
Joj drag,nisam ni gledo klipove cim sam vido drag bjez,daj sta sa staze.

Svako auto sa 1000 konja ce opuhat ono od 600/650. De daj nam Bastinog kadeta stavi na crtu sa veyronom bas da vidim :D
 
Član
A sta ce bugatti je mnogo jaci jedino da stane na liniju sa jednim od ova dva SSC Ultimate Aero ili Barabus TKR
a sto se tice JET SHUMII je u formuli uspio dobit jednu trku ali zato je JEt dobio 2:icon_eek::icon_eek:
 
http://www.fastestlaps.com/track1.html

Dzaba mu snaga kad je pretezak, a pogledajte ovog prvog, power to weight, 1:1, i nije ni cudo sto je najbrzi na njihovoj stazi ;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Joj drag,nisam ni gledo klipove cim sam vido drag bjez,daj sta sa staze.

Svako auto sa 1000 konja ce opuhat ono od 600/650. De daj nam Bastinog kadeta stavi na crtu sa veyronom bas da vidim :D

jest care al moras imat u vidu da je veyron sa fabrickih 1001 konjem i da njega mozes cijeli dan derat i opet navece kuci otic sa njim da ne dignes haubu... da se veyron uradi kao neka auta imo bi on debelo preko svoje fabricke snage...
 
Član
kako god veyron je vrhunsko vozilo i masina..a tek da se tunnira ako je to moguce sta bi tek onda bio...auto koje ima max speed od 405km/h treba li vise sta kometarisati..
 
Nije Veyron jedini super sportak. Sta je, ekskluzivniji od ostalih i to ga najvise krasi. Vozas se mjesec i onda saljes sve felge s gumama u Francusku da stave nove, i platis 70 000 $. Objesim tu ekskluzivnost kada to moram raditi i cekati, taman i da sam milioner, radije bi uzeo neko auto sa vrha ove Top Gear liste pa se vozikao. Uostalom, ta pri vrhu su auta koja se trebaju znati voziti, a za Veyrona ne bih rekao isto.
 
Član
technoGeek je napisao(la):
Nije Veyron jedini super sportak. Sta je, ekskluzivniji od ostalih i to ga najvise krasi. Vozas se mjesec i onda saljes sve felge s gumama u Francusku da stave nove, i platis 70 000 $. Objesim tu ekskluzivnost kada to moram raditi i cekati, taman i da sam milioner, radije bi uzeo neko auto sa vrha ove Top Gear liste pa se vozikao. Uostalom, ta pri vrhu su auta koja se trebaju znati voziti, a za Veyrona ne bih rekao isto.

jesu gume 70 000 dolara ali zato na autoputu vozis 400 kmh i drzis volan prstom... a cim imas pare da kupis ovo auto imas i da ga odrzavas tako da cijena tim ljudima ne predstavlja neku bitnu ulogu u svemu tome...
 
Član
potpis dulox ko ima pare za auto od milion 70000 mu je sica....
to ja kao kad ja dam npr.300 km za gume od svog auta...plus gume i na veyronu se trose tako brzo ako ide bas zestoko ako ne mogu biti dugo..
al oni koji voze ovo za njih je 70k kao za mene i vecinu s foruma 7 km:)
 
Veyron je allrounder medju ovim super skupim autima,on je ono za svega jbg,luksuzoan,udoban,brz,ali iskljucivo za brzinne postoje druga auta kojima je imperativ brzina,to veyron nije. Jeste na pravca brz,nema sta,strahovita ubrzanja,al hej 1000 konja,nisu otkrili toplu vodu,svako auto ce sa 1000 ks ici isto,al zato i to ima svoje manje,da bi izdrzao toliku snagu morali su i motorcinu neku veliku napravit da ne bude preopterecen sa tih 1000 ks,znaci velik,tezak motor,milion nekih pizdarije jos koji mu dizu tezinu jbg,dalje zbog toga kocnice se pregrijavaju na nekoj zustrijoj voznji tipa onoj na stazi itd,jednom rjecju ima on sve,osim izgleda,ruzan ko ker,ali cisto za brzine i vozackog uzitka jel i nije bas.
 
Kazem da Veyron nije nista posebno, i lijepo je voziti sigurno, ali nije nista revolucionarno. Na TG stazi GTR je za sekundu sporiji, sa duplo manje snage, i oko 100 kila manje. To je vec tehnika i savrsenstvo, duplo slabiji, i opet ne kaska vise od sekunde na stazi. Platit ce ljudi za gume, nacekat se, a uostalom to zadovoljstvo kratko i traje. U krivinama je nikakav, sto se ne moze reci za primjer., opet GTR koji je 100 kila laksi, pa je opet odlican u krivinama. Dzaba njemu sve kada je nabrzaka napravljen, i kada su rekli, hej, hajmo i mi utrpat sve sto mozemo pa da se mozemo pohvaliti da ide 400 na sat, a ostale karakteristike nisu ni bitne. Bugatti i VW-ov smisao za sport nikada nece ici zajedno ;)

I da, i Clarckson je kratko i jasno izjavio poslje voznje jednu stvar; "It's crap" :D
 

MTR

Član
Porsche Carrera GT , Ferrari Enzo , Lamborghini Murcielago & Reventon , Saleen S7 TT , Pagani Zonda F&R , Ford GT40 , to su super automobili macho tipa , a Veyron je za GAY populaciju ikona :D
 
Top