Padaju obrtaji 1.9 TDI ARL

Padaju obrtaji 1.9 TDI ARL

Legend
Pozz ljudi,
imam jedan glup kvar, nervira me, treba mi par konstruktivnih prijedloga odakle poceti..
Dakle sta sam primjetio prije par mjeseci pocelo mi se desavati na leonu da kad mjenjam brzine obrtaji padaju ispod 900obr (ne uvijek ali desava se recimo svaki 10ti put kada saltam).
Nakon toga, primjetio sam recimo kada izbacim auto na ler i usporavam da se takodjer zna desit da obrtaji kratko padnu na recimo 600/700obrt i onda se vrate..
Odakle poceti, sta bi moglo biti ?

LP
 
Član
Navodno al nisam probo da ima nova verzija sofrwarea procesora motora
Ta nova verzije je izasla 2008 2009 2010
Nisam bas siguran
Otklanja kvar tresnje motora kod laganog stajanja
Recimo pred semacor ili tako nesto na brzini oko 5kmh
Nebitno dali je kvacilo stisnutuili otpusteno
To je imo roblem frend na mk4 130ks i nakon updatea kvar je otklonjen
Ja isto imam taj problem govorim o problemu tresnje pri laganom stajanju
Al nezelim radit update jer onda cip treba nanovo radit
Neznam koliko je to povezano sa tvojim kvarom al dosta je slicno
Meni su okretaji na 900 iako mislim da bi trebalo bit malo manje
Al nema nikakve greske

Mozda da probas vidit akomulator ili punjenje i praznjenje
 
Član
ja sam primjetio da kada izbacim iz brzine auto, a i dalje se kreće, obrtaji budu i na 1200-1300 rpm, i tek kada skroz stanem da onda spanu na nekih 800. To je vjerovatno napravljeno sa nekim razlogom. Znači u toku vožnje ne mogu obrtaji nikako spasti na ler gas... možda neki senzor za brzinu koji ecu očitava i postavlja obrtaje više od lera.
 
Član
ja sam primjetio da kada izbacim iz brzine auto, a i dalje se kreće, obrtaji budu i na 1200-1300 rpm, i tek kada skroz stanem da onda spanu na nekih 800. To je vjerovatno napravljeno sa nekim razlogom. Znači u toku vožnje ne mogu obrtaji nikako spasti na ler gas... možda neki senzor za brzinu koji ecu očitava i postavlja obrtaje više od lera.

tako isto i kod mene na bmw-u dizelu, ako sam na nizbrdici i pustim kocnicu a auto u leru, kad krenem obrtaji se sami podignu na oko 1100 obrtaja.
a ti @.nOKe vjerovatno imaš grešku na senzoru bregaste, opet spoji na dijagnostiku vidi da nece sta izbacit
 
Legend
Auto nema gresaka..00/
NE znam jesam li dobro objasnio, ali kad god izbacim auto iz brzine na ler obrtaji idu ispod 900, nekad kad ga izbacim na ler i kocim padnu cak i na 600/700 obrtaja..
To traje otprilike par sekundi i obrtaji se vrate na 900 normalno..
 
Član
ovo sto gore neko napisa, provjeri punjenje, ako je lose prilikom pritiska na kocnicu pale se stop svjetla automatski ti smanji gas dok ne pripuni!
 
Legend
Po toj logici bi onda padali obrtaji i kad upalim svijetla, maglenjake, muziku / woofer, klimu itd itd..
Mislim da ovo vise ima veze sa EGR/om , vakumom ili senzorom na kocnici/kvacilu..
 
Član
necu ti pomoc nikako al svejedno cu napisat post. ja sam IDENTICAN problem imo sa ibizom. 1.4mpi 44kW benzin. Nekad, rijetko, al desavalo mi se postpuno isto sto i tebi. isaltam prije semafora, lagana kocnica, obrtaji se spuste i bas se osjeti i onda se vrate na normalu. isto i sa saltanjem. jedino sta sam ja jos imo a ti mozda nisi ili nisi naveo je da kad stojim na semaforu, u leru, cekam zeleno. auto radi sve normala i onda odjednom, na veoma mali djelic sekunde se osjeti da obrtaji padnu. ono osjetis lagani trzaj auta.

problem sam probo rijesit. posjetio sam 3 razlicita majstora i sva tri su mi rekli istu stvar: "tako treba."

auto nije pokazivalo apsolutno nikakve greske. rad motora potpuno uredan kad je auto spojeno. svi senzori rade fantasticno, ali meni se to i dalje desavalo.
 
Legend
Ma ovo je meni specificno sto se radi o dizelu.. Imam osjecaj kao da klapna gasa "steka" ili tako nesto.. morat cu pogledati malo oko usisa, pa onda pretamburat ove senzore vakume i gluposti, pa pogledati ove prekidace od kocnice i kvacila, nesto me zeza def.. nije kvar kao kvar al me nervira opasno :D
 
Član
E da se i ja ovdje pridružim motor je 1,9 td AAZ serija motora sa mehainčkom bosch pumpom i električnim saugom....E meni odavno ti obrtaji lude kad je hladan radi na 1100 i ne pada puno ispod, nekad u vožnji kao što Noke reče padnu na 600-700 i tako ludi...E sad ima ovaj džek na račvi od ove ispod njega nsezor dal to da zamjenim i da li je to do njega.??Skido sam ga isto sve smao gori lampica od grijača ne gasi se???Evo slike....
20150105_164704.jpg
20150105_164730.jpg
 
Član
kod mene na bmw-u isto tako kad je hladan ujutro kad tek upalim variraju obrtaji par sekundi u rasponu od 900 do 1000 rpm , nakon par minuta smiri se
 
Top