pada struja, pomoc?

pada struja, pomoc?

BHT Ovisnik
pojavio mi se problem malo u zadnje vrijeme,do sada je sve super radilo pri glasnoj muzici,pri punoj snazi,sada kada pojacam ajmo reci 25/32 padne struja i player se ugasi
imam HU sony gt620u,lg trosistemci po 70rms,pojacalo macaudio 4000mpx (oko 320rms),pioneer 306c woofer,napajanje pojacala je dobro

kablovi za napajanje playera su klasicni,nikad mjenjani,da li trebam njih mjenjati ili kondenzator uzeti,mislim jel ijedno od ta 2 rijesenja?
 
Član
mjenjaj kablove, akumulator ti oslabio i sad kroz te kablove ne dolazi dovoljno struje do playera da podrzi tu glasnocu ... mjenjaj kablove i ako ti nije mrsko il tesko, podebljaj kablove od akkua na sasiju, od akkua na blok motora (ta 2 su minusi) i od alternatora do akkua (ovaj kabal je plus) ... tako ces imat bolje napajanje akkua pri upaljenom autu, produzices mu radni vijek znacajno a u kolima ti zadugo nece blicnut nijedno jedino svjetlo ... pozdrav
 
BHT Ovisnik
aha,super,valjda cu se nekako snaci,a aku je kupljen prije mjesec dana nov
kad upalim auto vec duze vremena ostane svijetliti aku dok ne dadnem gasa

hvala na pomoci :cool:
 
Član
deblji kablovi do radija, 2,5 mm je ok,mada mi je malo cudno da ti se gasi HU,misim da jetta ima dobru fabricku instalaciju...
 
BHT Ovisnik
evo kako izgledaju kablovi
sada neznam jel tesko provuci do HU nove kablove jer su ovi u snopu ovome

26082010062.jpg
 
Član
Pa provedes ih uz snop naknadno br to u Golfuu/jeti 2 nije tesko ;)
A ako se gasi HU sigurno su kablovi za napajanje playera (desavalo mi se isto na Sonyu)
 
Član
cole pogledaj stari da li ti dobro puni akumulator,ja sam imao slicnu situaciju,,,kupio nov akumulator,i kad upalim auto stoji mi lampica upaljena,nekad kad zaturiram ugasi se. Tako je bilo dok nije skroz izvuklo,nisam mogao nikako upalit. Majstor mi je rekao da je nekad na vecem gasu pobudio alternator i da je punio,a inace nije,,sreca nisam sj*ao nov akumulator. Najbolje je prvo provjeris da li ti dovoljno puni akumulator;););)
 
BHT Ovisnik
poksuat cu davore

@armin
kako da to provjerim,da uradim kao sto je edo rekao da sve zamjenim ili ?
 
Član
najbolje ako imas kakav instrument da izmjeris da vidis koliko ti puni. Ili do nekog elektricara da odes,moze biti da ti sada puni akumulator,ali nedovoljno,moze takodje biti da ti nekad puni a nekad ne. Mozda treba jaci gas da se pobudi alternator,kao sto je kod mene slucaj bio. Moj ti je savjet da to pokusas,da vidis koliko ti ima struje na akumulatoru kada je upaljeno vozilo,ako to bude ok onda mijenjaj kablove kako su ti savjetovali. Ja kontam da ces zamijenit kablove i da ce ti se isto desavat,cak sta vise za neko vrijeme mozes ostat bez akumulatora u potpunosti,sto ti ne treba normalno
 
Član
eej cole,,imao isti problem na autu,,,u pitanju su 100 % napojni kablovi od HU-a,,,znaci uzmi dvije zice one obicne za zvicnike (+ i - ) direktno spoji sa akumulatora na player,,a zice ces provuci ispod onog mehanizma za kocenje,,vidjet ces imas 3 rupe,,dvije su iskoristene a jedna je slobodna na njoj se nalazi gumeni cep,skini taj gumeni ceo i gurni zice tu,izcai ce u autu ispod komandi dole ono gdje je gas kocnica i kvacilo..


p.s.ak ti je tesko cekaj mene kad budem dolazio po oni DVD ;)
 
BHT Ovisnik
@dzeni
znam te rupe,tuda sam proveo kabal od pojacala,probati cu,mada ovaj napojni kabal kako ide sa AKU-a izgleda poprilično masivan,sad jedino neznam da se gdje ne presjeca do playera pa je tanji

@armin
to cu vidit sa susjedom mozel on kako provjerit,uvijek kentra okostruje nesto,a vidit cu sta mi kaze za par dana mehaničar pa da ga odvedem do elektricara
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
eej cole,,imao isti problem na autu,,,u pitanju su 100 % napojni kablovi od HU-a,,,znaci uzmi dvije zice one obicne za zvicnike (+ i - ) direktno spoji sa akumulatora na player,,a zice ces provuci ispod onog mehanizma za kocenje,,vidjet ces imas 3 rupe,,dvije su iskoristene a jedna je slobodna na njoj se nalazi gumeni cep,skini taj gumeni ceo i gurni zice tu,izcai ce u autu ispod komandi dole ono gdje je gas kocnica i kvacilo..


p.s.ak ti je tesko cekaj mene kad budem dolazio po oni DVD ;)

I sta je dobio sa obicnim zicama od zvucnika? Isto ili cak i losije, posto kvalitet danasnjih zica ne da je los, nego katastrofalan! Ako vec dovodis napajanje, onda uradi kako treba dovedi barem 6mm2, i plus i minus direkt sa akua na HU, i ne bi smjelo vise da gasi. I opet je pitanje koji je HU, i koliko je opterecen, sta je nakaceno na njega?
 
Član
Cole odeš kod bilo kog elektičara i ima stvarku koju ti prikopča na akku i provjeri punjenje struje,npr kod golfa ili jette ne smije biti ispod 12.9 sve preko je dobro, ili vidi da ti nije regler pri kraju pa slabo puni..pozzzz
 
Član
oko 14V bi trebalo biti ako puni ok,ja mislim da je tako,moj ti je savjet da prvo to provjeris,dat ces se u zaj*anciju oko kablova a mozda nije to to,,da ti provjeri punjenje traje minut,,mozes to i ti sam ako imas digitalni instrument,unimjer recimo,nastimas na Volte i ozezi;)
 
Top